Mezinárodní turnaj žáků ročníku 2003

Gabriela Juříková, 11.09.2016
Prázdniny skončily, přípravné období hokejových tříd stejně tak. Jenže porubská osmá třída si, jako v loňském roce, závěrečné dny přípravy zpestřila turnajem. V prvním zářijovém víkendu se do RT TORAX ARENY proto sjelo osm týmů ze tří zemí. Mimo českých mužstev – HC RT TORAX Poruba, HC Letci Letňany, HC Ševci Zlín, HC Vítkovice, HC Kolín a HC Ostrava 2004, který byl narychlo sestaven z hráčů několika klubů, se v Porubě představil tým z Maďarska - HC Budapešť a tým ze Slovenska - HC Poprad.

3. a 4. září 2016 uspořádali rodiče hráčů osmé třídy porubské hokejové školy mezinárodní turnaj s účastí osmi týmů rozdělených do dvou skupin. První den se hrálo na obou halách RT TORAX ARENY systémem 3x12 minut bez úpravy ledu mezi třetinami. Druhý hrací den se hrála utkání dle postavení v tabulkách a následně o konečná umístění.

Svou účast na poslední chvíli odřekly HC Pardubice, ale pořadatelům se podařilo sestavit tým do počtu a to z mladších ročníků HC RT TORAX Poruby a HC Vítkovic, tedy 2004 a 2005 s něco málo hráči ročníku 2003. A vůbec se herně neztratil. Výkon týmu Ostrava 2004 byl odvážný a nadmíru bojovný. Krom zápasu s HC Letci Letňany, kterým podlehl vysoko 14:0, byl tento tým ostatním soupeřům minimálně dvě třetiny vyrovnaným soupeřem. Ve čtvrtfinále potrápil osmáky HC RT TORAX Poruba a nebýt malého výpadku ve třetí třetině, mohlo být více dramatično. Kluci své starší klubové kamarády totiž mohli udolat velkým nasazením a bojovností, byť jsou o rok dva mladší.

Turnaj si rodiče i trenéři zpestřili vtípky, když porubské lední medvědy, používané k výuce bruslení, (loni to byli tučňáci – pozn. red.) použili jako hráče na úvodní buly. Poprvé tak učinili rodiče HC RT TORAX Poruba jako reakci na chování svých dětí v předešlém utkání, a podruhé odlehčil atmosféru trenér HC Letci Letňany Michal Broš při zahájení finálového zápasu s HC Ševci Zlín. Jak známo, trenér Broš není zastáncem rodičovských eufórií při žákovských zápasech a už vůbec ne mluvením trenérům do jejich práce. Tímto všem vzkázal – „Bavte se!“

O třetí místo hrála na hlavní porubské ploše Poruba s Vítkovicemi a byť otevřeli skóre hráči trenéra Petra Rambouska, ze zisku bronzových medailí se nakonec radovali svěřenci trenéra Luďka Krayzela.