Měli jsme to dotáhnout, ale dva body s Jihlavou jsou skvělé, těší Daniela Dolejše

René Chyla, 06.10.2018
49 střel a 47 úspěšných zákroků. Daniel Dolejš se v zápase jedenáctého kola mezi Porubou a Jihlavou znovu zařadil mezi hlavní tahouny a pilíře porubského kádru a dotlačil tým HC RT TORAX k dalšímu skalpu favorita. I díky vítkovickému brankáři nakonec nováček Chance ligy z Ostravy přetlačil loňský extraligový celek Duklu Jihlava 3:2 po samostatných nájezdech. „Vést 2:0 a nechat si to utéct sice mrzí, ale dva body proti Jihlavě jsou výborné,“ zářil bezprostředně po zápase Daniel Dolejš.

Po Kladně také Jihlava. Poruba přivítala doma v sobotu další celek, který aspiruje na postup zpátky do extraligy. Ovšem jak Rytíři, tak i Dukla se musela před nováčkem Chance ligy nakonec sklonit, Flašarův výběr znovu ovládl samostatné nájezdy, ve kterých nemají ostravští borci zatím konkurenci a po výhře 3:2 a dvou bodech navrch si polepšili v tabulce o jednu příčku. Poruba je aktuálně pátá a přeskočila právě svého sobotního soupeře. „Myslím, že s dvěma body proti Jihlavě můžeme být spokojeni. Je ale škoda, že jsme to nedotáhli, protože ještě jedenáct minut před koncem jsme vedli 2:0,“ připomíná Daniel Dolejš.

Poruba vedla v zápase po brankách Jiřího Zdeňka a Jana Hudečka o dva góly, měla na dosah tři body a parádní skalp, nicméně Dukla se v závěru nakopla snižující trefou, která nakonec výrazně pomohla hostům alespoň k bodu. Právě na prvním gólu domácích znamenající porubské vedení 1:0 měl výrazný podpis také ostravský gólman, jenž za brankou rozehrál a poté už se kotouče dotkl jen porubský snajpr, jenž projel celým hřištěm a nachytal Niklase Lundströma k bližší tyči. „Já moc hokejkou nehraju, takže je to spíše výjimečná situace a v podstatě jediná možnost, jak nějakou asistenci můžu získat,“ směje se.

Už druhá asistence u vstřelené branky přisouzená brankáři je opravdovou raritou, první nahrávka je ale málo vídaným unikátem. „Prostě jsem rozehrál za brankou, puk si vzal Jirka Zdeněk, který projel celým hřištěm a pak už to trefil skvěle k tyči. U mě je to zvlášť jedinečná záležitost, protože hokejkou opravdu moc nehraju, je to má snad druhá nebo třetí asistence v životě, takže klobouk dolů před Jirkou Zdeňkem, jak to protáhl,“ chválí útočníka HC RT TORAX.

Jak již bylo zmíněno, Poruba nad favoritem vedla 2:0, vedení ale neudržela, když v brankovišti dvakrát nepokryla hráče, kteří lehce doklepli odražený puk do sítě. „Je opravdu škoda, že jsme to nedotáhli. Občas se nám stane, že v závěru trochu zalezeme. Proti Jihlavě se nám to vymstilo a dostali jsme dva góly prakticky z ničeho, z nějakých dorážek před brankou. Musíme být ale rádi za dva body,“ hledá příčiny jihlavského vyrovnání Daniel Dolejš.

Zápas nakonec přes dramatické a rychlé prodloužení dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž Ostravané zatím nepoznali přemožitele a nic na tom nezměnilo ani mužstvo z Vysočiny. Připravoval se Daniel Dolejš speciálně na nájezdy? „Kluci mě připravovali hlavně na Čachyho (Tomáš Čachotský, pozn. red.), takže u něj jsem věděl, co zřejmě udělá. Kamarád z Vítkovic říkal, že udělá kličku do bekhendu, Filip Dundáček mě taky upozorňoval na jeho bekhend,“ prozrazuje porubský brankář.

Veškerá příprava ale přišla nakonec stejně vniveč, Tomáš Čachotský se postavil vůbec k prvnímu nájezdu, udělal svou oblíbenou kličku do bekhendu a zavěsil. „Příprava na něj tedy nějaká byla, ale stejně se mu to povedlo mi to tam dát. Klobouk dolů před ním, jak to dělá, má to opravdu velmi dobře nacvičené,“ vysekl poklonu ikoně jihlavského hokeje. „Je opravdu rozdíl, jestli vyhrajete, nebo prohrajete 3:2. Pro tu hlavu je to nesmírně důležité, takže bod navíc je zlatý. Jihlava je ambiciózní tým, takže dva body jsou opravdu paráda,“ uzavírá čtyřiadvacetiletý gólman.

Zdroj: hokejkaTV.cz