Měli jsme několik hloupých vyloučení a to nás zabrzdilo, smutní Jan Vavrečka

Vladimír Vronka, 16.09.2007
Sareza Ostrava chtěla v havířově potvrdit zisk tří bodů z ledu Jihlavy. V první třetině se hráči Sarezy k zisku tří bodů přiblížili, neboť vedli po brankách Bokroše a Pavelka již 0:2. Ale druhá třetina naděje rapidně snížila - Sareza ji prohrála vysoko 4:0 a celkově pak podlehla Havířovu 5:2. Za Sarezu opět nastoupil vítkovický Lukáš Klimek, který bojuje o základní sestavu ve Vítkovicích. Utkání zhodnotil také trenér Ostravy Jan Vavrečka, který nemohl být s porážkou spokojen.

Sareza Ostrava zajížděla k druhému venkovnímu utkání v řadě ne led nedalekého Havířova. Do utkání vstoupili hráči Sarezy na výbornou, první třetinu vyhráli 0:2, ale pak přišla třetina druhá, ve které čtyřikrát inkasovali a vedení si již Havířov pohlídal. Ostravský lodivod Jan Vavrečka musel hodnotit první letošní porážku. „První třetina byla z naší strany dobrá. Čekali jsme, že Havířov ve druhé třetině zvýší aktivitu. My jsme se nedokázali srovnat s jejich jednoduchou hrou a agresivitou, začali hrát moc složitě. Ve druhé třetině jsme s Havířovem nedokázali udržet krok. V té poslední jsme chtěli zápas zvrátit, stáhli jsme hru na tři řady, ale nepomohlo to.“ Ostravský kouč má za sebou první prvoligové derby: „V derby nikdy nevíte, jak utkání skončí. Čtyřicet minut v zápase jsme byli chvíli nahoře my, chvíli Havířov. Měli jsme několik hloupých vyloučení a to nás zabrzdilo.“ Do utkání naskočili Lukáš Klimek s Matejem Hamrákem. Po jednom utkání se výkony snad ani hodnotit nedají, ale jak je viděl trenér Sarezy. „Jejich výkony se těžce hodnotí. Šlo na nich vidět, že nejsou vyhraní a že jim chybí zápasy.“

Odchovanec Sarezy Lukáš Klimek se vrátil na střídavý start z Vítkovic do Sarezy. První utkání si jistě představovali jinak. „Čekal jsem, že dnes vyhrajeme. Zápas byl vyrovnaný, ale měli jsme hodně vyloučených. Kdybychom nebyli tolik vylučovaní, tak jsme mohli uhrát lepší výsledek,“ viděl příčinu sobotní prohry. Do Sarezy se přišel rozehrát, neboť Vítkovice získali do startu soutěže Róberta Petrovického, který v průběhu sezóny odejde do Švédska. „Chtěl bych se do sestavy Vítkovic vrátit. Róbert Petrovický odejde po první čtvrtině do Švédska a ve Vítkovicích se uvolní jedno místo, které bych rád zaujal. Chtěl jsem se rozehrát v Sareze, protože jsem odchovanec, znám to tu. Potřebuji co nejvíce hrát,“ naznačil ostravský útočník, s čím do Sarezy přišel. „Já jsem od sebe očekával více. Jsem na sebe trochu naštvaný, chtěl jsem se ukázat ještě více, chtěl jsem dát gól. Nevyšlo to, snad se ještě rozehraji,“ potvrdil Lukáš Klimek, že zápas z jeho strany nebyl optimální. V sobotu nastoupil v řadě s Matejem Hamrákem a s Michalem Novákem, tato řada mnoho času na sehrání neměla. „První třetina byla dobrá, ale ve druhé jsme se pro mnoho vyloučených nedostali do hry. V polovině zápasu jsme hru stáhli na tři pětky, díky tomu jsem si více zahrál,“ byl po zápase rád, že se vešel do redukované sestavy Sarezy.