Los Chance ligy: Hned na úvod to bude jiskřit, Poruba přivítá Šumperk!

Lukáš Bajgar, 08.06.2020
Model Chance ligy doznal kosmetických úprav, přesto se i díky nárůstu hned o tři nováčky soutěže dočká pikantních rozšíření. Co je však podstatné – v sobotu 12. září vyzve HC RT TORAX Poruba 2011 tým DRACI PARS ŠUMPERK, tedy posledního druholigového finalistu, s nimž Ostravští bojovali o právo účasti v baráži.

Letošní model čítá devatenáct účastníků, v první části se každý stylem doma – venku střetne všech skoro dvacet týmů navzájem, po 36 zápasech se tabulka rozdělí. Letošní model počítá s rozdělením na lepších deset a horších devět, kde je opět čeká dvoukolové tažení každého s každým. Z toho hned 12 bude moci naskočit do playoff. Ať již přímým postupem z prvních čtyř příček, nebo z předkola týmů 5. – 12. místa.

A zatímco 18. a 19. tým padá do druhé ligy automaticky, 13. až 17. celek čeká tzv. playdown o poslední přímou sestupovou příčku a jednu barážovou. Naopak vítěz Chance ligy míří rovnou do extraligy!

Úvod Chance ligy v termínech (změny termínů jsou možné)

1. kolo 12. září HC RT TORAX Poruba 2011 – DRACI PARS ŠUMPERK
2. kolo 14. září HC Dukla Jihlava – HC RT TORAX Poruba 2011