Lístky se na mě valí ze všech stran, směje se před MS juniorů Jan Dluhoš

Soňa Molatová, 01.12.2019
„Byl nejlepší na place!“ vyprovázel Patrik Husák na rozhovor mladšího spoluhráče Jana Dluhoše. Mnozí fanoušci, kteří v sobotu zavítali na porubský zimák, aby viděli zápas HC RT TORAX s Chomutovem, by bývalému třineckému obránci jistě dali za pravdu. Precizní práce v obranné řadě a pohledný gól vyzvedly kvalitu devatenáctiletého obránce, který se momentálně pere také o šanci reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa juniorů, které už brzy vypukne v Ostravě a Třinci. „Snažím se na to nemyslet,“ přiznává Dluhoš.

Chomutov je týmem, jehož název je momentálně skloňován v souvislosti s problémy na výplatách, ale také se změnou trenéra, což pro mužstvo většinou bývá impuls, který vede k tomu, že v minimálně pár následujících zápasech se jejich výkony trochu zvednou. Jaká byla vaše očekávání od zápasu?
„Hlavně jsme měli v hlavách, že jsme už dva zápasy v řadě prohráli. Chtěli jsme s tím něco od začátku udělat, ale není to poprvé, kdy se nám vůbec nepodařil vstup do utkání. Celou první třetinu, ačkoliv jsme měli na domácím ledě dominovat my, tak dominovali hosté.

Jak byste celý zápas zhodnotil?
„Negativně, prohráli jsme. Řekl bych, že rozhodla první třetina, protože za stavu 0:2 se to potom dohání celý zápas. Byly tam chyby, byly tam dobré věci, ale tahali jsme od začátku za kratší konec.“

Zmiňujete se o první třetině, která působila z domácí strany na oko poněkud slabším dojmem, ale ve druhé dvacetiminutovce se hra Poruby výrazně zlepšila. Proběhl o přestávce v kabině nějaký vítr?
„Něco jsme si řekli, ale jak říkám, musíme zabrat už od začátku. Tak, jak jsme hráli druhé dvě třetiny.“

Takže kdybyste měl zhodnotit, co chybělo k tomu, aby Poruba ze zápasu s Piráty vytěžila alespoň bod…
„Pak je to jistě ta první třetina.“

V sobotním utkání jste se blýskl pohledným gólem. Mohl byste jej popsat?
„Gól nějak vyplynul ze situace, kdy kotouč vyrotoval na modrou čáru, dostal jsem to na první a jenom jsem puk poslal na bránu.“

Ve středu vás čeká lahůdka v podobě venkovního zápasu ve Vsetíně, který je charakteristický svým proslulým zimním stadionem a také tím, že na hokej tam chodí prakticky celé město. S čím do zápasu půjdete?
„My máme cíl jasný. Chceme se udržet v první osmičce a chceme mít co nejlepší pozici pro playoff a následně té druhé části.“

Vy jste nyní velice blízko možnosti zahrát si na mistrovství světa juniorů. Jak vidíte své šance?
„Snažím se na to nemyslet, protože vás to potom zbytečně svazuje. Je to stejně vlastně nakonec na trenérech, jaký typ jim do nominace sedí, takže se to momentálně snažím neřešit.“

Vzhledem k tomu, že jste té účasti už relativně blízko, nepíšou vám už například kamarádi, jestli byste jim nějak neošetřil lístky a podobně?
„To teď slyším hodně často (smích). Lístky se na mě valí ze všech stran, ale jak říkám, nikdo účast nemá jistou. Nominace vyjde až teď v následujícím týdnu a teprve pak se bude bojovat o místo, takže vůbec nic není zatím jasné...“