Konečně skončily prázdniny, startuje I. liga!

Redakce, 06.09.2005
Již v úterý nastoupí na ledovou plochu hráči Olomouce v duelu s Mladou Boleslaví. Hráči Sarezy zajíždějí na sever Čech do Chomutova, aby urvali body každoročnímu adeptovi na vyřazovací boje. Jak se týmu povede v dlouhé a náročné soutěži ukáže až čas a teprve závěrečná siréna v 52. kole poodhalí, zda se dala sezóna považovat za úspěšnou či nikoliv

Sareza Ostrava se ve své prvoligové historii utkala čtyřikrát. Ale jen jedinkrát dokázala svého soka zdolat v normální hrací době a hned 6:1. Remíza 4:4, výhra v prodloužení 4:3 a úvodní prohra 0:4 ukazuje, že zápasy se Severočechy bývají vyrovnané a šance uzmout kousek bodového krajíce je dosti reálná.

KLH Chomutov v letním období doznal řady změn. Do týmu se vrátil z Litvínova Stanislav Stavenský a přišel Tomáš Polanský, který dlouhé sezóny trávil v nedaleké Kadani. Hodně se bude očekávat i od mladého Milana Kostourka, odchovance českobudějovického hokeje. Obranné řady ztvrdí zkušený Petr Martínek a jeho 110 kilogramů bude nahánět hrůzu nejednomu útočníkovi ligy.

Tým naopak opustila řada jmen, ať již návratem z hostování či přestupem. Kupříkladu David Hájek, Roman Prošek, Robert Plaček, Ladislav Řezníček, Jiří Charousek či Milan Hahn.

Přípravná utkání soupeře

1KLH Chomutov - HC Berounští Medvědi     5:7
SK Kadaň - KLH Chomutov                  3:2
KLH Chomutov - KLH Jindřichův Hradec     4:4
HC Berounští Medvědi - KLH Chomutov      1:5
KLH Chomutov - HC Energie Karlovy Vary   0:7
HC Slavia Praha - KLH Chomutov           4:2
KLH Chomutov - Reprezentační tým Francie 6:5
KLH Chomutov - Grasshoppers Curych       4:0
HC Chemopetrol Litvínov - KLH Chomutov   4:0
KLH Jindřichův Hradec - KLH Chomutov     5:5
HC Klášterec nad Ohří - KLH Chomutov     2:6

Pravděpodobné sestavy:
KLH Chomutov: Horčička (Podolka) - Révay, Jakub Šulc, O.Poživil, Martínek, Szakal, Nosek, Kocek, Trefný - Boušek, Šíp, Polodna - Stavenský, Koláček, Řepík - Jan Šulc, Kostourek, Chyba - Buchal, Mikšovic, Polanský.

HC Sareza Ostrava: Čech - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Ovšák, Vnenk, Tesařík, Kramný - Polášek, Sochorek, Šebesta - Baranyk, Boháč, Polák - Holuša, Badžo, Heřman - Janeček, Gelačák, Mleko.