Konec prázdnin! Ne, zábava pokračuje, příprava na sezónu čeká

Gabriela Juříková, 30.07.2017
Zatím co muži i porubští dorostenci svou přípravu na sezónu 2017/2018 už dávno započali, žákům a žáčkům zbývají už jen hodiny do pomyslného konce prázdnin. V pondělí 31. července se totiž hráči třetí až osmé třídy budou hlásit u svých trenérů, aby společně začali druhou část letní přípravy. Čekají je hokejové kempy, soustředění, přípravná utkání i turnaje.

3.+4. třída
Trenér Petr Rambousek bude s ročníky 2008 a 2009 ve dnech 31. července – 4. srpna pobývat v penzionu u přehrady Morávka a soustředění se zúčastní i několik mladších hráčů. Na led tak vyjedou v rámci letní přípravy až 7. srpna. Ti nejmenší z přípravky si dál budou užívat letních dní bez hokejového drilu a na zimním stadionu se objeví až v září.

5.+7. třída
Svěřenci trenéra Davida Moravce stráví dva dny (31.7. a 1.8.) na chatě Svoboda na Ostravici a od 2. do 4. srpna a pak 7. – 11. srpna se budou na sezónu připravovat jak na ledě porubských aren, tak i na suchu v rámci celodenních hokejových kempů. Pro hráče páté třídy je sjednán na 6. srpna přípravný zápas s vrstevníky hokejového klubu Vítkovice Ridera. V úterý 15. srpna v dopoledních hodinách obě třídy změří síly s vrstevníky z AZ Havířov 2010. Sedmáci se budou pak chtít blýsknout na svém turnaji konaném 19. – 20. srpna.

6.+8. třída
Celodenní kemp s přípravou v domovské areně na ledě i na suchu si ve dnech 31. července – 4. srpna a následující týden 7. – 11. srpna pro hráče narozené roku 2006 a 2004 připravil i trenér Roman Mrázek. Zatím potvrzené zápasy jsou s Opavou a to ve středu 16. srpna dopoledne a na poslední prázdninový víkend 1. – 3. září připravují rodiče hráčů osmé třídy turnaj.

A jak to mají dorosty HC RT TORAX Poruba? Již týden jsou v tréninkovém procesu, neboť budou prvními, kdo vyjede na led v zápasových dresech. Už 1. srpna v 11:45 bude extraligový mladší dorost hostit Vsetín. O deset dní později je v zápasovém plánu utkání se Šumperkem a 18. srpna s Opavou. S městským rivalem se střetnou svěřenci Pavla Leksovského ve stejný den jako muži, 29. srpna.
Pro ligový mladší dorost trenéra Miroslava Bahníka je zatím znám jen zápas na ledě Frýdku-Místku 11. srpna a doma 18. srpna s Opavou.

Starší dorost čeká perná sezóna s opětovným pokusem získat extraligu na porubskou půdu. Tomu je podřízena i příprava a zápasoví soupeři. První přípravné utkání dorostenci odehrají 4. srpna s polskou osmnáctkou, kterou vyzvou k odvetě 8. srpna. Třetí zápas odehrají svěřenci trenéra Karla Suchánka doma 11. srpna s Šumperkem a v zápase 18. srpna budou hostit Slovan Bratislava.

Sezóna 2017/2018 není za dveřmi, už v nich stojí, tak do ní vykročme šťastnou nohou.