Komentář: Slavné a vysněné finále přináší negativní emoce, co s tím?

Lukáš Bajgar, 24.03.2018
HC RT TORAX Poruba 2011 před sezónou otevřeně přiznal, že se chce pokusit vybojovat si sportovní cestou účast v nadcházejícím ročníku WSM ligy. První dva krůčky se již povedly, tým vyhrál základní část dlouhodobé soutěže a po tuhých bojích v semifinále s Bobry se probojoval do finále. Hurá. Vrchol druhé ligy, na který se každý hráč, každý fanoušek a každý hokejomilec těší. Jenže v případě toho porubského přišlo jedno ALE. Klub oznámil, že se třetí a případné páté utkání odehraje v tréninkové hale. A lidé bouří… Byť jedno přípravné utkání se Šumperkem a polovina ligového s Novým Jičínem se již v „Mrazáku“ konala.

Okamžitě po oznámení faktu se zvedla obrovská vlna nevole, negativních zpráv, vulgárních komentářů a nepříjemných diskuzí. Z pozice redaktora klubu byla sesbírána nejpalčivější témata, na něž fanoušci obou táborů poukazují, a diskutovány s vedením HC RT TORAX.

1. Proč se nehraje v jiné hale, nebo v nějaké okolní?

Vysvětlení je jednoduché, Ostravar Aréna, která se přímo nabízí, hostí na obou svých kolbištích MČR dorostu a v dané termíny není k dispozici. Zbylé zimní stadiony v nejbližším okolí po závěru mládežnických soutěží nemají ledy, u některých – spíše vzdálenějších – by se nejednalo již v žádném případě o divácky důstojné utkání.

2. A tak proč ne v Šumperku?

Jelikož je finále vrcholem soutěže a jelikož si hráči HC RT TORAX prvenství v dlouhodobé soutěži pracně vybojovali, dle slov generálního manažera klubu, Pavla Hinnera by měla být výhoda domácího prostředí uchována a hlavně i ona „hrstka“ fanoušků by neměla být o finále v Porubě za celosezónní podporu ochuzena. Pavel Hinner se správcem obou areálů hledá možnosti, jak dočasně navýšit kapacitu haly na maximum a co nejméně poškodit fanoušky. Stále se hledají různé možnosti.

3. Klub vyhlašuje finále před sezónou a pak si nepohlídá kolizi s Davis Cupem?

Organizátoři Davis Cupu oznámili fakt konání akce v RT TORAX ARENĚ se závěrem základní části / se zahájením předkola vyřazovacích bojů. V té době klub zahájil složitá jednání, co s nastálou situací, zvláště když se stále mohlo stát, že finále být nemusí z prvního místa (čímž by se problém téměř eliminoval). Dle slov Pavla Hinnera přináší rozhodnutí nemalé komplikace také Porubským. HC RT TORAX Poruba 2011 musí vyklidit kanceláře, šatny a všechno své zázemí, nemluvě o faktu ztížení podmínek pro tréninkové jednotky. Tréninková hala navíc již má odmražený led a bude se nanovo vytvářet. Bojovější podmínky tedy čekají právě domácí.

4. Proč pak nepovolíte šumperskou LifeTV či jiné streamované vysílání? Nezáleží klubu na fanoušcích?

Rozhodnutí nepovolit streamované vysílání bylo vedením klubu ihned přehodnoceno a fanoušci, kteří se kapacitně nedostanou na jedno (či obě) utkání, mohou využít placeného přenosu TVCOM. Odkaz na jednotlivé zápasy bude k dispozici před jednotlivými zápasy na klubovém webu / facebooku.