Kluci odehráli skvělý zápas, řekl po posledním utkání předkola proti Kadani Jan Vavrečka

Vladimír Vronka, 19.02.2008
Sareza Ostrava mířila do vzdálené Kadaně s cílem ukončit sérii hned v prvním utkání na půdě soupeře. Kdo čekal vyrovnanou bitvu, ten byl asi trochu zklamán. Sareza lépe bruslila, lépe kombinovala a napadala Kadaň již při rozehrávce, což vedlo k zaslouženému vítězství. Trenér Sarezy Jan Vavrečka mohl být po utkání spokojen, jeho tým potřeboval k postupu do další fáze nejmenší počet zápasů. V Kadani se v ostravském dresu představil také Lukáš Klimek, který si po roce vyzkoušel, jaké to je obléci na sebe dres Sarezy v play - off. Nejlepším hráčem Sarezy byl v Kadani vyhlášen gólman Jakub Čech, který dokázal pochytat všech osmadvacet střel.
Trenér Sarezy Jan Vavrečka dokázal dovést tým i k třetí výhře nad Kadaní, což pro tým znamená postup do čtvrtfinále play – off 1.ligy. „Výsledek 0:4 vypadá snadně, ale po dvou třetinách to bylo 0:2, což je nebezpečný výsledek, může to pak být o jednom gólu. Kluci odehráli skvělý zápas také v tom, že se nenechali unést hrou a nenechali se vyprovokovat k faulům., což je rozdíl mezi lepším a horším týmem," vypíchl ostravský kouč hlavní rozdíl mezi vítěznou Sarezou a Kadaní. Kadaň tahala skoro celý zápas za kratší konec. Sareza byla u všeho dříve, lépe kombinovala a jen díky domácímu gólmanovi byl rozdíl po dvou třetinách jen dvoubrankový. „Myslel jsem si, že budou hrát mnohem jednodušeji a že si vynutí tlak. My jsme hráli dobře, napadli jsme Kadaň již při rozehrávce v útočném pásmu, neměli možnost se dostat jednoduše k nám do třetiny,“ nastínil s jakou taktikou vstupovala Sareza do utkání. Sareza Ostrava je pátým jistým čtvrtfinalistou. Další zápasy sehraje Sareza v neděli a v pondělí na půdě soupeře, který zatím není znám. „Teď si v autobuse dáme na oslavu nějaké pivo. V úterý budeme mít volno. Pak asi uděláme jeden tvrdší trénink a nějakou posilovnu. Před play – off už se toho mnoho natrénovat nedá,“ přiblížil ostravský lodivod nejbližší program týmu.

Fanouškům Sarezy musel pohled na sestavu udělat radost. Za tým nastoupili Vladimír Svačina s Lukášem Klimkem Vladimír Svačina otevřel gólový účet utkání, Lukáš Klimek překonal kadaňského gólmana jako třetí. „Nebyl to lehký zápas, protože poslední krok bývá vždycky nejtěžší. Kadaň je doma nevyzpytatelná. Jsme rádi, že jsme to zvládli jak, jak jsme to zvládli,“ zářil ostravský odchovanec po utkání spokojeností. „Věřili jsme si, že to zvládneme. Kadaň dnes nehrála nic moc, my jsme je, dá se říct, přejeli,“ dodává k samotnému zápasu. Pokud chtěla Kadaň přes Sarezu postoupit musela v pondělí bezpodmínečně zvítězit, což asi svazovala domácím hráčům ruce. „Byli jsme překvapeni, že na nás nevletěli. Od začátku jsme byli aktivnější, nedávali jsme jim šanci naším dobrým pohybem. Vytvořili jsme si šance a dali jsme góly.“ Lukáš Klimek nastoupil v základní části k 6 zápasům za Sarezu. V Kadani se poprvé v letošní sezóně objevil v ostravském dresu v play – off. „Jsem rád, že můžu za Sarezu v play – off hrát. Play – off se hraje s radostí, je to vyvrcholení sezóny. Doufám, že to dotáhneme co nejdál,“ dodává spokojeně. Méně důvodů ke spokojenosti mu dává pohled na extraligovou tabulku, kde Vítkovice ztrácejí kolo před koncem dva body na předkolo play – off. „Bude to hodně těžké, protože nám chybí na postup dva body. Soupeři před námi mají soupeře, kterým již o nic nejde a máme doma těžkou Slávii, kterou musíme porazit a čekat na zaváhání soupeřů. V tomto jsem hodně skeptický, ale o postup se budeme rvát do poslední vteřiny,“ ujistil všechny, že tým bude bojovat ze všech sil, ale je si také vědom, že týmy před Vítkovicemi musejí zaváhat.

. Hvězdou zápasu SK Kadaň – HC Sareza Ostrava byl za ostravské vyhlášen gólman Jakub Čech, který odchytal všechny zápasy play – off. „Jsem rád, že jsme dokázali přes Kadaň projít do další fáze. Vyhráli jsme 3:0, což jsem nesmírně rád, protože tady nemusíme spát. Teď sedneme do autobusu a pojedeme domů. A z toho mám asi největší radost,“ řekl ostravský gólman po zápase s úsměvem na rtech. „Je to práce celého týmu, že jsme nedostali gól. Dostali jsme tři góly ze tří zápasů, což je dobrá vizitka pro náš tým,“ klepe na dřevo, které zdobí chodbu kadaňského stadionu a pokračuje „Tyto zápasy jsou strašně těžké. Jsem rád, že jsme vedli 0:2, ale tento stav může být ošemetný, letos jsme již jednou v Kadani vedli 0:2, ale nakonec jsme prohráli v prodloužení. Kdyby dali nějaký gól třeba z pološance, mohlo by to být jiné,“ věděl ostravský kasař, že jediná chyba mohla Kadaň vrátit do zápasu. Kadani se v posledním utkání sezóny nedařilo vůbec nic. Puky přeskakovaly hole, napadání Sarezy vedlo často k nepřesné rozehrávce., tým oslabovala zbytečná vyloučení. „Kadaň prohrávala 2:0 na zápasy, hrála doma a musela zvítězit. Ve druhé minutě netrefili prázdnou bránu, pak jsem už byli lepším týmem. My jsme pak dali góly a 0:1 a pak 0:2, což nám nahrávalo. Byli jsme lepší, to viděli všichni, ale dostat nějaký hloupý gól a utkání mohlo vypadat jinak,“ zakončil Jakub Čech povídání v útrobách kadaňského stadionu a spěchal do autobusu.