Kluci mi hodně pomáhali, pochvaloval si střídající brankář Dvořák

Gabriela Juříková, 01.11.2018
Zápas s Třebíčí, 26 minuta a Kůdela inkasoval potřetí. Brankoviště přenechává TADEÁŠI DVOŘÁKOVI, který se tak poprvé ukázal domácím fanouškům. V porubském drese podruhé. Ve 14. kole měl premiéru na českobudějovickém ledě, kde se v mladším dorostu začínala psát jeho hokejová kariéra. Dvořák, který se v utkání nedobrovolně poroučel k ledu a obdržel své první trestné minuty, odchytal 34 minut s jedním nechyceným trestným střílení. Ostatních 27 střel s přehledem lapil.

I když si Tadeáš o své práci v brankovišti myslí zcela něco jiného: „Dlouho jsem nechytal a z mého pohledu to mohlo být lepší. Byl jsem docela zatavený.“ V poslední minutě druhé třetiny nařídili sudí trestné střílení, které Silvestr Kusko proměnil střelou mezi betony a Slavia se dostala do tříbrankového vedení. „Nájezd byl ode mne špatně řešený, toho bylo škoda,“ přiznává Dvořák s pokorou. Ve třetí třetině byl v bráně už neprůstřelný. „Kluci mi hodně pomáhali,“ kvituje spolupráci s obránci gólman, který vychytal 17 střel a to hlavně ve dvou oslabeních, čímž dal spoluhráčům možnost utkání otočit.

To se podařilo nastartovat díky dvěma vyloučeným hráčům Třebíče a nepřímo i díky Dvořákovi. Nedobrovolně se poroučel k ledu, když jej v brankovišti podrazil Vodný. „Třebíčský hráč vyjížděl do brankoviště, aby zabránil naši rozehrávce za brankou a já se v tu chvíli otáčel. Tak jsme do sebe narazili. Podrazil mě. Získali jsme tak přesilovku 5 na 3, v níž jsme snížili jejich vedení,“ okomentoval start obratu.

Tohle nebyla jediná nepříjemnost, která se třiadvacetiletému brankáři v zápase stala. Ve druhé třetině čelila Poruba tlaku při hře 4 na 4. V podstatě po deseti minutách na ledě se Dvořák provinil proti pravidlům, když přikryl kotouč lapačkou mimo brankoviště. Resp. neměl aspoň špičku brusle či betonu v modře vyznačeném prostoru. „Tohle pravidlo jsem nepochopil. Nebyl jsem ani metr od brankoviště… Chápu to dva metry od brány nebo u kruhů, ale tohle...,“ stejně rozčarovaně jako se tvářil na ledě popsal Tadeáš situaci na mikrofon. Je to jedno z nových pravidel pro tuto sezónu a je s podivem, že ani extraligoví gólmani o něm neví. „Nikdo neříkal, že je v této sezóně takové pravidlo a že si máme na to dávat pozor,“ doplnil gólman, který si do statistik připsal první dvě trestné minuty. Hynek Kůdela tak není v zisku trestů sám.

Mladý gólman prošel kluby Kadaně, Karlových Varů a Chomutova, ve kterém zažil jak sezóny ve starším dorostu, tak juniorky. S Piráty se podíval poprvé i do Tipsport extraligy a letos nastoupil v jednom utkání. Do Poruby přišel na hostování a protože to má domů poněkud daleko, volný čas věnuje poznávání Ostravy a místních skvělých restaurací. „V Porubě je fajn parta, kluci v kabině jsou super, zatím si nemůžu na nic stěžovat a věřím, že ani nebudu,“ uzavírá pozápasový rozhovor Tadeáš Dvořák, brankář HC RT TORAX Poruba 2011. Tým, který byl blízko vyrovnání, ale při power play za stavu 3:4 inkasoval do prázdné brány. SK Horácká Slavia Třebíč si poprvé odvezla tři body z ledu soupeře.