Když nebudeme střílet, tak tam gól nepadne, praví Aleš Pazdera

Vladimír Vronka, 20.11.2005
Po sobotním utkání Sarezy s beznadějně posledním Jindřichovým Hradcem, který pro domácí skončil výhrou 3:0, zhodnotil domácí trenér Josef Halouzka bez jednoho zápasu odehranou polovinu soutěže. Úsměvy na všechny strany rozdával i uzdravený kapitán Pavel Šebesta, jenž se okamžitě zapojil do první pětky a jeho návrat byl pro tým přínosem.

Nejlepším hráčem hostí byl vyhlášen po zásluze brankář Josef Kučera, který pochytal, co se dalo, ale na tři střely nestačil. Jindřichův Hradec měl ve třetí části šance na korekci výsledku. „Bohužel nás trápí koncovka. První třetinu jsme trochu zachrápali. Asi jsme byli ztvrdlí ještě z autobusu. Ostrava se dostala do vedení a pak výborně bránila. V poslední třetině jsme měli velké šance, ale buď nás vychytal Jakub Čech nebo jsme netrefili prázdnou bránu.“ Jindřichův Hradec je na posledním místě. Co se musí v týmu změnit? „Musíme dávat góly. O tom ten hokej je. Domácí zápasy celkem zvládáme, tam nehrajeme špatně, ale venku jsme zakřiknutí. Nevím jestli to není tím, že venku nemáme podporu fanoušků nebo něco jiného. Máme hodně mladé mužstvo a možná na to doplácíme.“

Trenér Ostravy Josef Halouzka mohl být po zápase spokojen se třemi body. „Myslím si, že jsme dneska nehráli moc dobře. Po dvou gólech jsme usnuli. Druhou třetinu jsme nestříleli na bránu, což je náš největší problém. Hráče pořád nutíme, aby stříleli. Dneska hrála dobře celá první pětka. Dostala soupeře pod tlak. Udělali jsme nějaké chyby, ale zase zachytal velmi dobře Kuba Čech, měl i štěstí, což k dobrému brankáři patří.“ Velkou radost trenérovi, ale určitě i všem fanouškům udělal návrat kapitána týmu. Pavel Šebesta se vrátil po měsíci a v první řadě odehrál dobré utkání. „Pavel Šebesta je velmi kvalitní hráč, který týmu hodně chyběl, protože to je bojovník, srdcař, umí hrát hokej. Dneska šlo vidět, že se první pětka hodně zvedla. V naši obranné třetině skoro vůbec nehráli. Pavel je pro nás velkým přínosem.“ Zápasem v Jihlavě zakončí Sareza první polovinu soutěže. Trenér může být s bodovým ziskem celkem spokojen. „Když získáme alespoň dvacet bodů za každou čtvrtinu , tak to bude super. Hráli bychom někde kolem pátého místa, možná i výše, ale nevím jak ostatní. Zatím i mužstva ze spodu tabulky vyhrávají, což je dobře, protože nikomu nedají nic zadarmo, nevzdávají se. V tabulce se ještě nic neutrhlo, uvidíme jestli po dnešních zápasech už bude osmička utržena. Před dnešními zápasy jsme měli na devátého 10 bodů, což asi zůstane. Je před námi dlouhá cesta, půl sezóny. Nevíme co nás čeká, čekáme až se nám uzdraví Dalibor Sochorek. Poslední zápas za nás odehrají Kamil Koláček a Tomáš Chyba. Budeme to muset doplnit. Uvidíme jak to bude vypadat, ale já si myslím, že se tým stmelil. Hráči chtějí vyhrávat, když to bude pokračovat i třetí a čtvrtou čtvrtinu stejně jako teď, budeme spokojeni.“

K nelepším hráčům na ledě dnes patřil Patrik Valčák, který odehrál v dresu J. Hradce patnáct zápasů a dal dnes první gól. „Byl jsem namotivovaný. V Hradci jsem hrál patnáct zápasů. Chtěl jsem se vytáhnout a dát konečně gól. Je dobře, že jsme uhráli body po prohře s Boleslaví. Jsou to důležité body před odjezdem do Jihlavy. Se svým výkonem jsem spokojený, konečně jsem dal v Sareze gól.“

Aleš Pazdera patří mezi nejlepší obránce v Sareze. V dnešním utkání byl velice aktivní. „Měli jsme za úkol vyhrát po nepovedeném zápase s Mladou Boleslaví. Šli jsme jen po třech bodech a to se nám povedlo. Je dobře, že jsme nedostali gól. Dali jsme tři, ale mohli jsme jich dát více.“ V sobotním utkání pálil jako u Verdunu, ale žádná z jeho střel se neujala. V zápase se často díval do nebe jako by vzýval hokejového boha, aby rozvlnil síť za gólmanem. „To se stává. Prostě musí se to zkoušet, když se nebude střílet, tak tam gól nepadne. Dnes mi to tam nespadlo, dal jsem gól proti Boleslavi. Třeba to vyjde příště. Já střílím od modré čáry nahoru a před gólmanem jen musí někdo stát, aby puk dorazil do brány, pokud vypadne gólmanovi. Jednou stál kotouč na brankové čáře, ale klukům se nepodařilo jej doklepnout. To se stane.“

Po zranění se na led vrátil ostravský kapitán Pavel Šebesta. Vrátil se do první pětky, kde se mu herně dařilo. „S Martinem i s Kamilem jsme si dnes vyhověli, ale ztroskotalo to na tom nejhlavnějším, a tím je koncovka. Nikdo z pětky nedokázal své šance proměnit. Vyhořeli jsme na neproměňování šancí.“ A co malíček? „Prst je oteklý. Po zápase to bolí, je to únavová bolest, řekl bych. Chtěl jsem hrát a jsem rád, že mi dal trenér důvěru.“ V zápase se radoval z gólu, ovšem předčasně. „Myslel jsem, že je to gól. Procedil jsem to gólmanovi mezi betony, ale jak sklapoval nohy, tak to vypadlo do boční sítě.“