Když dám gól, vyhrajeme debaklem, pochvaluje si Luboš Adam

Lukáš Bajgar, 08.11.2017
Poruba vyhrála. Opět a znovu, série se protáhla na třináct utkání, kdy hráči HC RT TORAX po konci zápasu měli spokojenější výraz na tváři. Náskok na druhý Hodonín se navýšil na dvanáct bodů, a zápas k dobru jako bonus. Naposledy vítěznou vlnu odnesla Opava a to debaklem 9:0, na němž se podílel i podsaditý bek ze slávistické líhně Luboš Adam svou třetí brankou v ligovém ročníku. „Pracovali jsme jako tým,“ pochvaloval si po zápase.

Opavu jste doslova a do písmene rozmetali 9:0, jak byste utkání zhodnotil?
„Myslím si, že jsme opět pracovali jako tým. Síla týmu je vidět, a to jsme hráli na čtyři pětky. A takhle hrát je super, i když se člověk nedostane do takového tempa. Na druhou stranu si člověk zase odpočine a má více sil do dalšího střídání. Musím pochválit super výkon a hlavně gólmana hodnotím za jedna.“

Čili nasazení čtyř pětek od první minuty kvitujete?
„Tak určitě. Mi tento styl vyhovoval, jak jsem již říkal, člověk si odpočine a má více sil.“

Měla vůbec Schwarzova lajna speciální pokyny, kupříkladu hlavně nedostat gól?
„Určitě ne, žádné takové pokyny nemají a nedostali. Jsou rovnocennou pětkou v týmu, což dokázali i vstřelenou brankou. Hra jim šla výborně, jsem za jejich výkon rád.“

Vraťme se k vaší brance na průběžných 2:0, jak se urodila?
„Především bych chtěl gól věnovat synovci Lukáškovi a také jeho mamince, mé sestře, kterému se kluk ve čtvrtek narodil. Když se vrátím k tématu, tak jsem dobruslil do přečíslení, Fofin (pozn. red. Josef Fojtík) mi puk krásně prohodil, a jelikož jsem byl mezi kruhy, musel jsem to jenom dát. Kdybych neproměnilo, asi by Opavští jeli sami na Hynka Kůdelu, protože i Puškin (pozn. red. Jan Puškár) byl vepředu.“

Tušil jste už od počátku, že soupeře takto převálcujete?
„Pokaždé, když jsem dal za Porubu gól, tak jsme vysoko vyhráli. Po výhře v Kopřivnici, domácí nad Novým Jičínem jsem si připsal třetí vysoké vítězství právě tímto utkáním.“

Přesto jste se při posledním měření sil v Opavě dosti trápili, čím to bylo?

„To je hrozně těžké, v Opavě nám v úvodu útočníci nepodrželi beky a dostali jsme dva laciné góly, nyní jsme si všechno hlídali. Za celý zápas jsme vlastně neměli ani žádný závar.“

Za Slezan nenastoupil Josef Tichý, který zápas sledoval jen z publika, je tento hráč pro soupeře jedním z klíčových?
„Popravdě jej ani neznám, tudíž ani nevnímám...“

A postavil byste se mu čelem?
„Viděl jsem v Opavě Dresíka (pozn. red. Jana Dreslera), jak do toho šel, a nedopadl moc dobře... Takže asi ne.“

Před vámi cesta do Valašského Meziříčí, co lze od zápasu očekávat?
„Ve Valašském Meziříčí se hraje vždy těžce. Ale když budeme hrát, jako jsme hráli v tomto zápase, věřím, že tři body budou opět naše.“

Každopádně nyní už s dvanáctibodovým náskokem se hraje lépe, že?
„To každopádně. Je vždy lepší, když máme takový náskok. Jsme ve větší pohodě, více v klidu, což se o trochu vynervovaném začátku sezóny říci nedá.“

STATISTIKY & FAKTA: LUBOŠ ADAM #88
Věk: 21 let, narozen 11. března 1996 Výška: 184 cm Váha: 80 kg Post: obránce, hokejku drží nalevo Mateřský klub: HC Slavia Praha Další kluby: Färjestad BK (2011-2012), HC Energie Karlovy Vary (2013-2014), HC Dynamo Pardubice (2014-2015), HC Baník Sokolov (2015-2016), Draci Šumperk (2016-2017) Úspěchy: účast v reprezentacích do 19 a 20 let