Kdybychom alespoň my, trenéři a hráči, nevěřili v play – off, tak bychom byli špatní sportovci, říká trenér Josef Halouzka

Vladimír Vronka, 05.02.2006
Sareza odehrála dobré utkání, ve kterém nastřelila tři tyče a nakonec neudržela remízu, o kterou přišla sedmnáct sekund před koncem. Trenér Josef Halouzka teď řeší problémy se sestavou. Jiné starosti mají Radovan Glas, který se vrátil do první ligy z druholigového Valašského Meziříčí a Martin Janeček, který se snaží prosadit v extralize.
Trenér Sarezy Josef Halouzka má již dlouho problémy se sestavou. Z druhé ligy se vrátil Radovan Glas a poprvé nastoupil juniorský útočník Petr Folýn. „Dáváme se dohromady už od konce listopadu. Když se dáme trochu do kupy, tak přijde další zranění a musíme zase dělat změny. Pořád trénujeme přesilovky, protože je hrají vždy jiní hráči. Zkoušíme také zapracovat juniory. Jenže junioři se musí zapracovávat postupně. Nejprve jedna, dvě třetiny, potom celý zápas, ale jde to těžko, když jde o hodně.“ Na Olomouc nyní ztrácíme devět bodů, což se ještě dá stáhnou, ale šance je už malá. „Kdybychom alespoň my, trenéři a hráči, nevěřili v play – off, tak bychom byli špatní sportovci. Prohrávali jsme 4:1, ale tým dokázal, že se chce rvát a dokázal vyrovnat, ale v přemíře snahy o tři body jsme dostali gól. Hráči začnou více střílet a štěstí se možná obrátí. Olomouci to budeme chtít určitě co nejvíce ztížit.“

Radovan Glas odehrál sezónu ve II. lize za Bobry z Valašského Meziříčí, kde patří k nejlepším hráčům týmu, a proto si jej trenér stáhl zpět do týmu Sarezy. Dnes odehrál první domácí utkání od loňského play – off s Českými Budějovicemi. „Byl jsem celkem v klidu, odehrál jsem tady spoustu zápasů, před začátkem zápasu jsem byl trochu nervózní, protože jsem letos hrál jen druhou ligu. Jsem rád, že hraji v řadě, která to má táhnout.“ Podle našich statistik dala Sareza svůj osmistý gól od založení pod názvem Sareza. A byl to právě Radovan Glas, který jubilejní trefu vsítil.“Perfektní rána Pavla Augusty od modré, já jsem ustál pár sekanců od obránce, který si mě pak na chvíli nevšímal. Do střely jsem vložil hůl a se štěstím jsem vyrovnal.“ Po utkání jej velmi mrzelo, že se nedostal v posledních minutách do zakončení, protože měl blízko k vedoucímu gólu. „Je obrovská škoda, že jsme prohráli. Martin Janeček mohl dát ke konci gól, já jsem taky mohl dát na 5:4, ale měl jsem málo času a volnou jen jednu ruku. Dokázali jsme zabrat, ukázali jsme lidem, že jsme to nevypustili, a že budeme bojovat až do konce.“

Mezi navrátilce patří také Martin Janeček, který nyní ve Vsetíně ukrajuje jeden zápas za druhým a pomalu se tak blíží k hranici 15 zápasů, které jsou potřebné v baráži o extraligu. „Nastoupili jsme s tím, že do toho dáme vše. Bohužel jsme v první a druhé třetině propadli. Brno celou sezónu brání a hraje na brejky. Dnes drželi vedení až do konce. Klobouk dolů před kluky, kteří dokázali zabojovat a vyrovnat. Jenže pak jsme měli přemíru snahy, asi jsme si mysleli, že bod nic neřeší jsme se hnali do útoku.“ Martin mohl dát první branku Sarezy, ale nastřelil brankovou konstrukci. „Kometa měla málo situací, kde propadla, tohle byla jedna z nich. Pavla Maláče znám a vím, že chodí dolů. Zkusil jsem mu to propálit nad ramenem, což se povedlo, ale trefil jsem tyč a od ní se to odrazilo mimo, nemohl jsem ani dorážet.“ Nyní hraje převážně ve Vsetíně extraligu. „Extraliga je rychlejší, kvalitnější a je v ní větší ukázněnost. Pár zápasů jsem v minulosti sehrál. Snažím se do Vsetína zapadnout, abych byl pro baráž platným hráčem a abych Vsetínu pomohl k záchraně.“ V průběhu minulého týdne se dvakrát měnila pravidla o baráži. Nejprve se změnila nutnost mít celek v extralize dorostu nebo juniorů, na možnost tuto soutěž odkoupit, a pote se kvůli ústeckému Málkovi měnil soutěžní „jízdní řád“, aby měla ústecká posila před baráží odehráno 15 zápasu. „Vedení svazu dělá vše pro to, aby v extralize hráli ekonomicky silné týmy. Na jednu stranu to chápu, ale nelíbí se mi, že se to mění v průběhu sezóny. Jsou daná pravidla a ta by se měla dodržovat a ne měnit tak, jak se to někomu hodí.“