Kádr B-mužstva: bez Patrika Goly, zato s Černínem, Rosypkou, Vidlákem, Sysalou nebo Peslarovou

René Chyla, 19.09.2017
Finální podobu už dostává také B-mužstvo, které v letošní sezoně bude nastupovat v Krajské lize Moravskoslezského kraje, kde poměří síly například s Orlovou, Bohumínem, Rožnovem pod Radhoštěm či taktéž nově vzniklým béčkem ve Frýdku-Místku. B-tým má navázat na celostátně zrušenou druhou nejvyšší juniorskou soutěž a tomu odpovídá také složení kádru, jehož pevný základ zůstal oproti minulé sezoně takřka nezměněn. Rezervní tým porubského druholigového týmu se představí v krajském přeboru jako první ze všech účastníků, když již v pátek v rámci předehrávky 1. kola přivítají na svém ledě porubští mladíci od 17 hodin úřadujícího mistra z Orlové.

V brance se představí loňská jednička z Ligy juniorů Jan Zavadil, kterého doplní zkušený mazák David Iláš z Nového Jičína a velkým tahákem bude pro fanoušky jistě návrat porubské odchovankyně a nejlepší české gólmanky Kláry Peslarové. Obrany se změny prakticky nedotkly, která bude téměř ryze porubská, velkou posilou je příchod dalšího porubského odchovance Michala Poláčka. Z útoku naopak vypadla útočná lajna David Malát – Michal Dang – Tomáš Vilček, která si řekla o místo v extraligovém juniorském kádru Vítkovic. Není však vyloučeno, že se prvně jmenovaný kvůli pracovní vytíženosti do B-týmu Poruby ještě vrátí. Útočné řady vyztuží od této sezony ztracení synové Vojtěch Černín, Robin Gola, Jakub Hudec nebo Martin Vidlák. První tři loni dotáhli Bohumín až do finále krajského přeboru, kde nestačili na Orlovou, v jejímž dresu bojoval právě Martin Vidlák. Porubským fajnšmekrům jistě nejsou cizí ani jména jako Vladimír Rosypka nebo David Sysala, z Mladé Boleslavi dorazil dravec Luděk Kuncek a po angažmá v polské extralize přivítali trenéři v týmu také Petra Česlíka.

Kádr je již z velké části uzavřený, nicméně v případě nízkého vytížení může za tým vedený Markem Pavlačkou a Karlem Suchánkem hrající krajský přebor nastoupit kterýkoliv hráč z druholigového A-týmu. Vazba na B-mužstvo však je i ze staršího dorostu, jelikož hráči, kteří si svými výkony v Regionální lize staršího dorostu řeknou o místo, mohou být ve vybraných zápasech rovněž nasazováni v zápasech B-týmu.

ODCHODY Z LOŇSKÉHO KÁDRU JUNIORŮ

posthráčpředchozí klub 2016/2017
brankářDavid IlášHK Nový Jičín
brankářKlára PeslarováSDE HF