Juniorský Turnaj pěti ovládlo Švédsko, Češi v Porubě skončili na třetím místě
Souhrn 5. hracího dne turnaje
ČR – ŠVÉDSKO 2 : 5 (0:2, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Mrázek (Šulák, Schleiss), 32. Buchta (Raška) – 16. Rosén (Lindholm), 17. Possler, 30. Kalin (Andersson, Frödén), 34. Johnson, 47. Nilsson (Kalin, Rosén).
Rozhodčí: Šír, Mikula – Gebauer, Tošenovjan.
Vyloučení: 8:13, navíc Marcel (CZE) a Rydahl (SWE) 5 min. + OK.
Využití: 2:1.
V oslabení: 0:0.
Střely na branku: 33:37.
Diváci: 897.
Sestava ČR: Dolejš – Bail, Hawlík, Buchta, Plášil, Šulák, Havel, Marcel, Běhal – Slováček, Simon, Hudeček – Schleiss, Raška, Procházka – Jergl, Sedláček, Fronk – Mrázek, Mikyska, Dlouhý.
Sestava Švédska: Siönäs (31. Högberg) – Lindholm, Rosén, Andersson, Arnesson, Lundberg, Hansson, Byström – Frödén, Sundqvist, Possler – Zaar, Gunnarsson, Johnson – Karlsson, Ljunggren, Nilsson – Olofsson, Kalin, Rydahl.
NĚMECKO – FINSKO 3 : 4 (1:2, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. Ziegler, 27. Klein (Klöpper), 40. Koslowski (Ziegler, Klöpper) – 15. Kulmala (Vainio), 18. Mäenalanen (Leskinen), 46. Lindell (Virtanen), 52. Markkula (Lehtonen).
Rozhodčí: Hodek, Minář – Charvát, Lhotský.
Vyloučení: 6:7, navíc Kulmala (FIN) 10 min. OT.
Využití: 1:2.
V oslabení: 0:0.
Střely na branku: 11:33.
Diváci: 205.
Sestava Německa: Herden – Tiffels, Stephan, Steenssens, Botzenhardt, Quinlan, Koberger, Gejerhos – Zientek, Koslowski, Ziegler – Schmiedpeter, Palausch, Kurth – Klöpper, Fischer, Klein A. – Neugebauer, Patocka, Eberhardt.
Sestava Finska: Setänen – Vainio, Lindell, Eronen, Lehtonen, Lyytinen, Westermarck, Sneck, Siiki – Haapala, Kulmala, Markkula – Mäenalanen, Virtanen, Leskinen – Saarelainen, Torniainen, Friman – Niemenmaa, Monto, Nikko.
Konečná tabulka turnaje
1. Švédsko 4 – 0 – 0 – 0 29: 8 12 b. 2. Švýcarsko 2 – 0 – 1 – 1 17:20 7 b. 3. ČR 1 – 1 – 1 – 1 16:11 6 b. 4. Finsko 1 – 1 – 0 – 2 12:17 5 b. 5. Německo 0 – 0 – 0 – 4 6:24 0 b.
Kanadské bodování turnaje
1. Gustav Possler (SWE) 5+3 8 b. 2. Kalin Mattias (SWE) 4+3 7 b. 3. Filip Sandberg (SWE) 2+5 7 b. 4. Julian Schmutz (SUI) 4+2 6 b. 5. Oskar Sundqvist (SWE) 3+3 6 b.
Nejlepší hráči turnaje
Brankář: Daniel Dolejš (CZE)
Obránce: Anthony Rouiller (SUI)
Útočník: Gustav Possler (SWE)
Nejužitečnější hráč: Filip Sandberg (SWE)