Juniorka začne domácím dvojzápasem, první výjezd čeká mladíky do Karviné

René Chyla, 05.07.2018
Radikální změny na scéně mládežnického hokeje se dotkly pochopitelně i porubského klubu. Po roce odmlky, která byla vyplněna působením B-mužstva v Krajské lize Moravskoslezského kraje, se opět vrací do éteru juniorská kategorie. Změna je ale prakticky pouze v názvu, jelikož jak hrací systém, tak ročníky, které budou moci tuto soutěž hrát, se velmi blízce podobají loňské Regionální lize staršího dorostu, jež byla zrušena a nahrazena právě Regionální ligou juniorů.

HERNÍ MODEL ZÁKLADNÍ ČÁSTI

Do sezony 2018/2019 Regionální ligy juniorů zasáhne v nadcházejícím ročníku 83 mužstev, které budou rozděleny dle území do 14 skupin A – N, v každé z nich se představí pět, ve většině případů ale šest mančaftů. Pro všechny týmy začne sezona první částí soutěže, v nichž se všechny týmy utkají se soupeři v rámci své skupiny dvoukolově (10 utkání). Poruba tedy narazí ve skupině N od začátku září do konce října postupně na Orlovou, Opavu, Karvinou, Frýdek-Místek a nováčka z Českého Těšína.

HERNÍ MODEL NADSTAVBOVÉ ČÁSTI

Družstva, která se po první části soutěže umístí na 1. a 2. místě, automaticky postupují do nadstavbové skupiny S. Do té se kvalifikují stejně umístěné celky ze skupin L a M, které doplní ze skupin L, M a N dvě nejlépe umístěná mužstva ze třetích míst. V nadstavbové skupině se týmy utkají čtyřkolově (28 utkání), přičemž výsledky a body z předchozí části soutěže se nezapočítávají. Mužstvo, které se umístí po nadstavbové skupině S na prvním místě, postupuje do skupiny O postup do ELJ. Do této skupiny se kvalifikují celkem čtyři týmy, které se mezi sebou utkají dvoukolově (6 utkání). Výsledky z předchozích částí se rovněž nezapočítávají a na postup do extraligy mají nárok dvě nejlépe umístěná mužstva po odehrání všech utkání ve skupině O postup do ELJ.

Pokud se ovšem po první části soutěže umístí na 4. až 6. místě, následuje katapult do skupiny Y. Tam zamíří ze skupin L, M a N také nejhůře umístěný celek ze 3. místa. V této skupině se hraje tříkolově (27 utkání), výsledky z první části soutěže se nezapočítávají.

HRACÍ SYSTÉM

Utkání všech částí této soutěže se hrají tříbodovým systémem. Není-li určen vítěz utkání v základní hrací době, hraje se utkání do rozhodnutí s tím, že se nehraje prodloužení, ale následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání po třech nájezdech na obou stranách.

POTENCIÁLNÍ SOUPEŘI PORUBY

V nadstavbové skupině narazí Poruba na celky ze skupin L a M. Ve skupině M na sebe narazí Warrior Brno, Technika Brno, Boskovice, Hodonín, Uherský Brod a Uherský Ostroh. Ve skupině M to pak budou mužstva Prostějova, Kroměříže, Valašského Meziříčí, Nového Jičína, Rožnova pod Radhoštěm a Šumperka.

ROZLOSOVÁNÍ ZÁKLADNÍ ČÁSTI REGIONÁLNÍ LIGY JUNIORŮ 2018/2019

kolohrací den domácí hosté
1.9.9.2018Porubavs. Orlová
2.14.9.2018Porubavs. Opava
3.16.9.2018Karvinávs. Poruba
4.23.9.2018Porubavs. Frýdek-Místek
5.28.9.2018Český Těšínvs. Poruba
6.30.9.2018Orlovávs. Poruba
7.7.10.2018Opavavs. Poruba
8.12.10.2018Porubavs. Karviná
9.14.10.2018Frýdek-Místekvs. Poruba
10.21.10.2018Porubavs. Český Těšín

*Přesné termíny jednotlivých utkání budou ještě upřesněny.