Junioři sehrají další těžké utkání, do Poruby zavítá extraligový Havířov

Adam Bagar, 23.08.2010
Junioři HC RT TORAX Poruba ještě v přípravě nenašli vítězný recept. Dvakrát se rozešli se soupeři smírně a dvakrát podlehli. Uspějí na pátý pokus? Soupeřem jim bude účastník nejvyšší juniorské soutěže - Havířov. Pro AZ to bude teprve čtvrté přípravné utkání. V dresu hostů se představí také porubská trojice Blažej, Peslar a Lužný. Vše vypukne na druhé ploše porubského Zimního stadionu v úterý 24. srpna od 16:45. Všichni fanoušci juniorského hokeje jsou samozřejmě srdečně zváni.

Základní info

Junioři Havířova obsadili v loňské sezóně čtrnáctou příčku, když v osmifinále nemálo potrápili následného juniorského mistra – hokejisty Zlína. Letos to budou mít svěřenci trenéra Sztefka mnohem obtížnější. Kádr Azetu se značně omladil, příliš příznivý není pro úterního soupeře Poruby ani herní plán soutěže, ve které přímo sestupuje hned čtveřice celků. O tom, že letošní sezóna nebude pro havířovské juniory procházkou růžovým sadem jsme se mohli přesvědčit již v průběhu přípravy. Martin sice v porubském mrazáku dokázali Havířovští zdolat 4:2, ale svým výkonem zdaleka nenadchli, slovenskému soupeři navíc v odvetě podlehli 2:5 a ještě nepříznivější výsledek se zrodil v Opavě, která svého soka doslova převálcovala výsledkem 9:0.

V dresu Havířova nastupuje také trio porubských odchovanců, kteří ještě v sezóně 2009/2010 zažili nepříliš povedenou juniorskou sezónu v Porubě. Zhruba dvacet kilometrů východně od Ostravy se vydali devatenáctiletý útočník Radim Blažej a osmnáctiletí obránci Jakub Peslar s Ondřejem Lužným. Pro všechny tři tak bude mít úterní souboj svou výjimečnost. „Každopádně je to něco vyjímečnéhpo nastoupit proti klubu, jehož dres jsem nedávno oblékal, ale já ten zápas beru jako každý jiný. Neohlížím se na to, co bylo, ale soustředím se na současnost, ve které hájím dres Havířova. Očekávám samozřejmě nějaká hecování apod., ale na ledě budu hrát tak, abych co nejvíce pomohl mému nynějšímu týmu,“ říká k očekávanému zápasu Jakub Peslar.

Odehraná utkání Poruby v přípravě

VHK Vsetín – HC RT TORAX Poruba 8 : 2 (3:0, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky:
3. Lechner (Ondra), 4. Valigura (Lukeš), 16. Kubo (Ondra, Romanov), 27. Kozák (Romanov, Gromus), 33. Kubo, 42. Suchánek (Gromus, Vítek), 50. Kubo (Lechner, Žabčík), 54. Klimek (Studený, Valigura).

HC RT TORAX Poruba – HC Frýdek – Místek 3 : 3 (0:0, 3:1, 0:2)
Branky a nahrávky:
24. Barčák z TS, 31. Mládenka (Kofroň), 36. Otawa (Kofroň) - 39. Slipek (Kocurek), 45. Slipek (Bret), 56. Fiala (Mičulka).

HC RT TORAX Poruba – VHK Vsetín 3 : 3 (1:0, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky:
14. Kurovský (Barčák, Zuber), 44. Kurovský (Zuber), 50. Barčák (Kurovský, Zuber) - 36. Ondra (Lechner, Suchánek), 47. Kubo (Žabčík, Ondra), 48. Ondra (Kubo).

HC RT TORAX Poruba – HC Slezan Opava 3 : 4 (0:2, 3:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
23. Dominec (Poláček), 23. Barčák (Niec), 40. Kofroň (Otawa) - 16. Džemla (Dohnal, Koschatzký), 20. Šimkovič (Trčka), 29. Trčka, 41. Trčka (Otipka).

Sestava Poruby v posledním utkání: Hanuska - Dusík, Poláček, Mládenka, Jasiok - Kurovský, Barčák, Zuber - Motyka, Odsedek, Dominec - Kofroň, Otawa, Sovadník

Zbývající přípravná utkání juniorů Poruby

26.08. HC Frýdek – Místek (L) - HC RT TORAX Poruba