Ještě ráno jsem myslel, že hraji za juniorku, říká o změně plánů Vladimír Svačina

Vladimír Vronka, 10.12.2006
Sareza Ostrava zajížděla k další bitvě o prvoligové body do Havlíčkova Brodu. V prvních deseti minutách byli domácí na ledě pány, ale po snížení se hra vyrovnala a po vyrovnání kraloval na ledě ostravský tým. Ve druhé části vystřelil ostravští hráči celkem šestadvacetkrát, což svědčí o jejich útočné hře. Skvělým výkonem se prezentoval kapitán juniorky Vladimír Svačina, který přihrával na tři branky. Dvě asistence si připsal Marek Pavlačka. Do týmu také po delší době nakoukl Dalibor Kubala.

V týmu se v Havlíčkově Brodě nečekaně objevil tahoun juniorky Vladimír Svačina. Juniorku totiž čekal ve stejný den zápas se Vsetínem. „Ještě ráno jsem myslel, že hraji za juniorku. Trenér mi zavolal v devět hodin, že mám přijít, protože onemocnělo pár hráčů. Takže jsem nakonec jel s muži. Za body jsem rád, které jsem ziskal,“ vysvětlil ostravský útočník co se skrývalo za jeho nasazením do první ligy. V juniorce hraje skvělé zápasy, což jistě ocenil i trenér. V Havlíčkově Brodě si připsal tři body za tři asistence, hlavně ta druhá musela lahodit oku diváka. „První přihrávka byla na Dušana Brincka, ten od modré propálil gólmana. Druhá nahrávka již byla krásná a Lukáš Klimek dával do prázdné,“ zhodnotil Vladimír svůj bodový zisk. Vladimír nastoupil v řadě s Lukášem Klimkem a s Daliborem Sochorkem. „S Lukášem Klimkem a Daliborem Sochorkem jsme si sedli, jsou to kvalitní hráči, takže se mi hrálo dobře,“ vyjádřil asistent večera nadšení ze souhry ostravské útočné trojice. Jenže začátek se příliš slibně nevyvíjel. Sareza brzy prohrávala o dva góly. „Nevím, čím to bylo, že jsme se prvních osm minut nedostali ze třetiny. Havlíčkův Brod nás sevřel a přehrával. Trenér nás na střídačce seřval, potom jsme se probudili a hned byl hokej o něčem jiném,“ měl po zápase jasno, co přineslo změnu ve hře týmu. Sareza mohla ve druhé třetině definitivně rozhodnout, ale více než dvě branky nedokázala vstřelit. „Trenér nám říkal, že jsme mohli vést po druhé třetině o více než dva góly. Máme tři body a to je hlavní, ale na koncovce musíme zapracovat.“

Marek Pavlačka patřil k těm hráčům, kteří svou bojovností strhli zbytek týmu ke skvělému výkonu, ten však přišel až s gólem.na 2:1 „Ze začátku měli domácí chuť, vlétli na nás. V první chvíli jsem si myslel, že to s námi dopadne špatně, ale pak jsme dali kontaktní gól na 2:1, potom na 2:2 a pak jsme byli jasně lepší a dotáhli jsme zápas do vítězného konce,“ zhodnotil autor dvou gólových přihrávek sobotní utkání. Na konci druhé třetiny a na začátku třetí části hrála Sareza několik oslabení, což dávalo možnost hostům vrátit se do zápasu. „Vedli jsme 4:2 a měli jsme výsledek trochu hlídat, místo toho jsme zbytečně faulovali a dali jsme domácím šanci na návrat do zápasu, ale zabojovali jsme, podržel nás Kuba Čech, takže vezeme domů tři body.“

Po delší době se v týmu objevil také Dalibor Kubala, který výborně zastoupil Patrika Rimmela. „Zápas byl super. Na šanci jsem čekal poměrně dlouho, poslední zápas jsem hrál v Berouně. Trenér mi dal šanci a já jsem rád, že to vyšlo. Začátek nám utekl, asi to bylo nesoustředěností. Udělali jsme chyby v obraně, ale nakonec jsme zápas otočili. Jsem šťastný, že jsme vyhráli,“ viděl jasně příčiny úvodního špatného výkonu. Dalibor hrál v první obranné dvojici s Dušanem Brinckem. „Hrál jsem s Dušanem Brinckem, což je zkušený borec, který na mě houkne, starší hráči mě podrželi, takže to bylo bez problémů. Jsem spokojený.“ Sezónu většinou tráví ostravský obránce v druholigovém Přerově, rozdíl lig je asi patrný. „Hraji za Přerov, snažíme se udělat play – off. Rozdíl mezi ligami je velký, jsem rád, že mi pan Fabián dal možnost trénovat s muži, abych alespoň takto byl v první lize,“ uzavřel Dalibor povídání o druhé a první lize.