Jednou gól dostat musí, prohlásil Josef Halouzka směrem ke Kubovi Čechovi

Vladimír Vronka, 02.10.2005
Sareza odehrála dobrý zápas. Jestli tomu tak bylo i z pohledu trenéra jsme se zeptali Josefa Halouzky. Nejlepším hráčem hostů byl vyhlášen brankář Filip Luňák. K nejlepším hráčům na ledě patřil i Libor Polášek. Svou střeleckou smůlu protrhl Daniel Boháč

Nejprve jsme samozřejmě chtěli znát názor trenéra Josefa Halouzky na dnešní zápas. „My jsme šli do zápasu s tím, že je to jeden ze soupeřů, které bychom měli porážet. Chtěli jsme na ně vletět v první třetině. Všechno nám vyšlo tak jak jsme si řekli. Chybělo jediné dát dva tři góly.Ve druhé části jsme hráli deset minut špatně. Začali jsme trochu jančit a lítat. Nehráli jsme ten hokej jaký jsme chtěli. Řekli jsme si na střídačce co chceme hrát, zlepšilo se to. Pomohl nám gól Michala Holuši, kdy Libor Polášek do toho šel doslova po hlavě, což se vyplatilo. Ve třetí části si myslím, že bylo jednou mužstvo na ledě. Šli jsme do třetí třetiny s tím, že je necháme hrát, což oni nechtěli.“ Trenér se může spolehnout na vynikající výkony brankářů. Do skvělé formy se dostal Jakub Čech „Kuba dnes pochytal co mohl, nájezdy dva a jednoho a jiné šance soupeře. Byl nervózní z toho, že dva zápasy nedostal gól. Brankář vždycky chce tu sérii potom co nejdelší. Já jsem mu říkal ať se uklidní, že ten gól stejně jednou dostane a nikdo se za pár let nebude ptát jak dlouho chytal z nulou." Čekají nás dva venkovní zápasy na ledě Mladé Boleslavi i Jindřichova Hradce a domácí s Jihlavou. „Byl bych spokojený, kdybychom udělali čtyři body ze tří zápasů. Máme těžkou Jihlavu doma a jednou doma prohrát musíme, ale budeme se snažit, aby to bylo co nejpozději. V Jindřichově Hradci to není povinnost, protože hrajeme u nich. Do Boleslavi pojedeme překvapit.“ Na začátku třetí třetiny přeskupil domácí trenér řady. Do první pětky se přesunul Filip Mleko a do druhé putoval Martin Janeček. Co trenéra k tomuto kroku vedlo? „Bylo tomu tak již podruhé, protože s Filipem Mlekem nám první pětka začíná více kombinovat a s Janečkem nám začíná druhá pětka více bránit. Heřman je šikovný hokejista, ale je více dopředu. Nehlídá si to tolik dozadu. Je ještě mladý a všechno co po něm chceme jej postupně učíme. Jsou to taktické věci a čtvrtá pětka bohužel dostala gól a byla hodně pod tlakem, nedostávala se ke střelbě. Jsme rádi, když nám jako v minulém zápase odehraje skoro celý zápas. Byla v Prostějově, myslím, třikrát na ledě a nedostali gól. To je to co od nich potřebujeme, aby si ostatní odpočinuli. Soutěž je dlouhá, chtěli bychom hrát play – off a chtěli bychom jej odehrát tak, abychom se nemuseli stydět. Bez sil to však nepůjde.“

Svůj pohled na zápas sdělil i trenér hostí Josef Horešovský . “My jsme hráli dneska špatné utkání, protože jen prvních zhruba deset minut jsme bránili tak, že soupeř měl s námi problémy., potom jsme obranu zasouvali stále hlouběji směrem k naší brance. Soupeř se tím dostával do hry. Mezi 10. a 15. minutou se hrálo jen v našem pásmu. Z toho vyplynul faul a následně využitá přesilovka. V dalším průběhu jsme se snažili hru trochu srovnat, ale dneska jsme prostě neměli dostatečnou sílu a důraz, abychom soupeře nějak vážně ohrozili. Navíc jsme udělali, jak říkají tenisté, nevynucené chyby. Góly nepadaly z toho, že by soupeř nás nějak přehrával, ale z toho, že my uděláme chybu. Jakmile se jich začne kupit řada za sebou tak to nemůže nikdy dobře dopadnout. Soupeře jsme pouštěli lacino do šancí a on z toho dokázal dát góly. Na jakoukoli šanci jsme se příliš nadřeli a zakončení nebylo v podstatě žádné, proto je výsledek takový jaký je."

Nejlepším hráčem hostí byl po utkáni vyhlášen brankář Filip Luňák, nutno podotknout, že zcela oprávněně. Toto ocenění mu ovšem na radosti nepřidalo. Nejvíce jej mohla zlobit obranná hra týmu, jelikož domácí byli často před ním sami. „Dnes jsme od prvního do posledního nepodali stoprocentní výkon. Oproti minulému zápasu mě ten výkon od nás všech zklamal. Dnes jsme měli malý pohyb. Nevím jestli to bylo tím, že jsme jeli dlouho autobusem, ale na to se nikdo nemůže vymlouvat. Překvapilo mě, že jsme se nehýbali, nebyli dost agresivní. Útočníci Sarezy nás dokonale přebruslili a byli hbitější v koncovce. Chybělo nám i štěstí dozadu, protože mi tam dneska spadlo skoro všechno“

Po deseti zápasech zaznamenal svou první ligovou branku v Sareze Daniel Boháč. Co si o utkání myslel? „Zápas se vyvíjel zpočátku dobře, vlítli jsme na mě. Dali jsme rychle gól, měli jsme potom spoustu šancí, které jsme neproměnili. Ve druhé třetině Třebíč vyrovnala a začalo trápení. Naštěstí se nám podařilo dát ve druhé třetině druhý gól a na začátku třetí přidat další a pak už jsme hráli v klidu.“ A co říkal Daniel na svou trefu? „Jsem rád za to, že mi to tam spadlo. Měl jsem strašně hodně šancí a pořád to tam nechtělo spadnout. Doufám, že to bude trochu pokračovat.“ Vyjádřil své přání i přání fanoušků.

Libor Polášek je hráčem, který přišel do Sarezy v létě, ale v týmu se jíž zabydlel. Libor Polášek sice neodehrál pár zápasu pro zranění, ale dnes bojoval jako lev. Jak se vyvíjelo utkání podle jednoho z nejzkušenějších hráčů Sarezy? „Jsou to důležité tři body. První třetinu jsme začali velice dobře. Ve druhé části prvních deset minut nás Třebíč trochu přehrávala. Po gólu na 3:1 jsme celkem v klidu dohrávali zápas.“ Druhá branka padla po jeho důrazu v prostoru brankoviště, z čehož těžil Michal Holuša. „ Michal Holuša vystřelil. Já jsem šel akorát do brány a gólman to nějak nepřikryl. Snažil jsem se to dorazit. Puk se odrazil zpět k Michalovi a on jej dorazil do prázdné branky.“