Je tady třaskavé derby s Opavou! Vyhoupne se rozjetá porubská mašina do čela tabulky?

Redakce, 25.10.2014
Středeční šlágr kola v Břeclavi zvládli na jedničku s hvězdičkou, teď ale před nimi stojí další velká výzva! Úvodní čtvrtinu soutěže zakončí druhá Poruba pikantní bitvou se třetí Opavou. Oba osmnáctibodové mančafty se mohou v případě vítězství, a zároveň zaváhání Vsetína, vyšplhat na čelo druholigové tabulky! V derby tak bude rozhodně o co hrát. Porubští hokejisté bodovali už sedm zápasů v řadě, natáhnou sérii také proti Slezanu? To se nejlépe dozvíte osobní návštěvou zimního stadionu, na jehož ledě duel vypukne v sobotu 25. října od tradičních 17 hodin. Sledovat ho můžete i prostřednictvím textového online přenosu.

Jak si oba celky vedly v posledním kole?

10. kolo: HC Slezan Opava – HC Nový Jičín 4:3 (0:2, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky:
21. Měch (Baďura, Vítek), 24. Vítek (Galvas, Měch), 49. Chalupa (Vrabel), 54. Měch (Baďura, Galvas) – 13. Zdeněk (Lehečka), 16. Vašut (Kacíř, Zdeněk), 36. Zdeněk (Lehečka).

Více info: Slezan po bojovném výkonu udolal Nový Jičín a odčinil tak dvě předcházející prohry

10. kolo: HC Lvi Břeclav – HC RT TORAX Poruba 2011 1:7 (0:0, 1:3, 0:4)
Branky a nahrávky:
33. Beneš (Nováček) – 22. Javín (Buček, Červenka), 30. Červenka, 38. Zachar (Hulva), 45. Šindelář (Krayzel, Sedlář), 51. Vrána (Buček, Červenka), 56. Krayzel z TS, 60. Peslar (Zachar).

Více info: Fantazie! Poruba ve šlágru kola smetla Břeclav a vrátila se na druhé místo tabulky

Sestavy v posledním utkání:

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Mosler – Štindl, Měch, Herman, Vítek, Polok, Kocián, Vaněk, Wolf, Černý L., Baďura, Svoboda, Chalupa.

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Puškár, Šindelář, Slavík, Javín, Peslar, Ovšák, Vajda – Červenka, Krayzel, Vaněk, Buček, Chaloupka, Hulva, Zachar, Seidler, Vrána, Kilnar, Sedlář.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V duelu mezi Břeclaví a Porubou by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit Zbyněk Kubičík z Nového Jičína. Na čarách mu bude vypomáhat třinecká dvojice Vladan Bojda a Tomáš Mikler.

Další zápasy 11. kola II. ligy – sk. B (Východ)

25.10. 15:30 SK Karviná – VHK Vsetín (Vojtěch Fiala)
25.10. 17:00 VSK Technika Brno – HC ZUBR Přerov (rozhodčí Ladislav Netopil)
25.10. 17:00 SHK Hodonín – HC Lvi Břeclav (rozhodčí Petr Humpolíček)