Je jedno, jestli chytá jeden Kuba nebo druhý Kuba, soudí o brankářské dvojici Lukáš Buček

Vladimír Vronka, 22.01.2006
Sareza sehrála s lídrem soutěže další vyrovnané střetnutí. Sareza mohla vyhrát, ale i prohrát, nakonec se její bilance s Ústím zastavila na stejném počtu bodů a o gól horší bilanci. Jak jsou spokojeni s výsledkem trenér Sarezy Josef Halouzka, obránci Aleš Pazdera, Lukáš Buček a centr první formace Dalibor Sochorek?
Sareza vedla nad lídrem 2:0, ale nakonec si připsala bod za remízu 2:2. Trenér Sarezy Josef Halouzka mohl, ale také nemusel být spokojený. „Vedli jsme 2:0, ale s Ústím, které vede ligu o 15 bodů a je v absolutním klidu, je i vedení 3:0 málo. Ústí je mužstvo na úrovni extraligy. Odvedli jsme dobrou práci, udělali jsme méně chyb než soupeř, ale ty soupeřovy jsme nedokázali potrestat. Oba týmy mohly vyhrát i prohrát.“ Sareza po dlouhé době nasadila do hry pouze šest obránců, obvykle hraje na kompletní čtyři obranné dvojice. „Máme nemocné nebo zraněné obránce. Vnenk, Ovšák a Brincko. Dnes nastoupil Lukáš Buček, kterého jsme stáhli z Havířova a není moc rozehraný. Podal dnes celkem dobrý výkon.“

Ke stálicím v ostravské obraně patří Aleš Pazdera. „Odehráli jsme výborný zápas dozadu. Vedli jsme a je smůla, že jsme to nedovedli až do konce, ale s takovým soupeřem můžeme být rádi za bod.“ V Ústí hraje spousta zkušených a kvalitních hráčů a je jistě těžké je uhlídat. „„Když dodržujeme to co si řekneme před utkáním tak na ledě je to potom jednoduché. Musíme to dodržovat všichni, hrát zpátky a pak se dá hrát s každým.“ Aleš sehrál jeden extraligový duel v dresu Vsetína. Proč však byl pouze jeden? „Bylo to z osobních důvodů, protože Vsetín má řadu problémů a já jsem přišel do Sarezy před sezónou a řekl jsem, že budu hrát tady play – off, proto jsem zůstal.“

Obráncem, který dostal šanci při současné marodce, je Lukáš Buček. Po svém zranění se rozehrával v Havířově a také ve Valašském Meziříčí. „Jsem hlavně rád, že mi trenér dal šanci, protože jsem měl před sezónou přetrhané vazy v rameni, což jde celou dobu se mnou. Bylo to těžké, ale jsem rád za šanci a jsem rád za bod.“ Utkání bylo jistě velmi náročné zvláště pro obránce, který není rozehraný. Jaký vlastně zápas byl?„Dneska nás podržel gólman, jako vždycky. Je jedno jestli chytá jeden Kuba a nebo druhý Kuba. Škoda, že jsme byli koncem druhé části tolik vylučovaní a dostali jsme ten gól na 1:2. Mohli jsme dnes i vyhrát.“

K nejproduktivnějším útočníku Sarezy patří první centr Dalibor Sochorek, který s Ústím asistoval u obou gólů. „Myslím si, že jsme začali celkem rozumně, uvědomili jsme si, že sem přijelo mužstvo, které pravidelně z venku vozí body. Snažili jsme se hrát ze zajištěné obrany a Ústí převážně nastřelovalo, my jsme měli pár slušných brejkových situací. Využili jsme dvě přesilovky, což se nám už dlouho nepovedlo. Dostali jsme se do dvougólového vedení, ale poté jsme byli opět nedisciplinovaní. Měli jsme spoustu vyloučených. Ústí mě překvapilo, že své přesilové hry nezvládalo moc dobře. Po chybě v oslabení, kdy jsme se dva útočníci propadli jsme dostali gól na 2:1 a to asi rozhodlo. Stačilo se více stáhnout a počkat si na puk místo toho šli chvíli tři na dva a dokázali toho využít. Konec jsme zvládli v obranné fázi, ale měli jsme spoustu přečíslení, kdy jsme mohli získat nějaký bod navíc.“ Dnes hrála první řada skvěle a dala také jediné dva góly ostravských. „Jsme rádi,že to vyšlo, začalo to utkáním s Chomutovem, kdy jsme hráli dobrý zápas svůj minizápas jsme vyhráli 1:0, ale mohli jsme dát branek mnohem více. Jsem rád, že jsme se chytili, ale na druhou stranu jeden zápas nic neznamená. Musíme zabrat hlavně venku, kde se mi zdá, že jsme ustrašení.“ Dvojice Pavel Šebesta a Dalibor Sochorek je jasnou volbou první formace, ale v průběhu sezóny se na postu pravého křídla vystřídala řada hráčů. Posledním je Jan Heřman, jak se s tímto hbitým útočníkem spolupracuje? „Honza je mladý kluk, je rychlý. Vyhovuje nám z jednoho důvodu, dá si říct a chce spolupracovat.“