Je důležité vidět, že jsme schopni ostatním konkurovat, hodnotí přípravu Jan Vavrečka

Adam Bagar, 08.09.2011
Přípravu na novou sezónu má již áčko za sebou, v sobotu čeká svěřence trenérského dua Vavrečka - Hinner úvodní kolo 2. hokejové ligy. Ještě před samotným začátkem visí nad A - týmem mnoho otazníků týkajících se především hráčského kádru. Proto jsme vám přinesli rozhovor s hlavním trenérem Janem Vavrečkou, který vám v následujících řádcích prakticky vše objasní. Objeví se v porubském dresu také Luděk Krayzel a Milan Baranyk? Zůstane Pavel Šebesta? Také na tyto otázky se dočtete odpověď. V následujících dnech se můžeme těšit na velmi dobré druholigové menu. „Kvalitních utkání bude k vidění určitě hodně“ říká kouč týmu HC RT TORAX Poruba 2011.

Máte za sebou přípravu na novou, takřka premiérovou, sezónu. Jak jste s ní byl spokojen?
Myslím si, že příprava byla po tréninkové stránce v naprostém pořádku. Kluci k tomu přistupovali zodpovědně. Se zápasy, které jsme odehráli, jsem docela spokojený, ale samozřejmě nebyly pro nás nějakým uspokojením. Mužstvo se neustále buduje. Dodnes stále nevíme, které transfery budou uzavřené. Práce managementu byla velmi těžká v tom, že se najednou musí dát dohromady dvacet lidí, kteří s tímto klubem neměli prakticky nic společného.

V základní hrací době jste dokázali tříbodově porazit pouze polskou dvacítku. Nepočítali jste přece jen s tím, že těch výher bude více?
Samozřejmě by nebylo špatné, kdybychom tam měli nějaké další vítězství, ale na druhou stranu je to taková motivace a zamyšlení nejen pro hráče, ale i nás trenéry. Myslím si, že v přípravě není nutné nějak jednoznačně vyhrávat, ale důležité je vidět, že na to máme a že jsme schopni ostatním konkurovat. A to si myslím, že v těch zápasech bylo vidět.

V kádru máte několik mladých hráčů jako jsou Zuber, Mládenka, Motyka, Poláček, Ferenc a další. Jak to s nimi vypadá?
Už vloni jsem trénoval juniorku. Zuber, Mládenka, Ferenc, možná i Adam Motyka, jsou hráči, které bych moc rád zabudoval. Oni něco odvedli pro klub a teď by jim to mělo být nějakým způsobem vráceno. Z mladých hráčů jsou v týmu ještě nově příchozí Honza Chaloupka, který se zatím jeví dobře, a Michal Bartošek. Určitě tyto mladíky chceme do áčka zabudovat, protože v nich je samozřejmě perspektiva.

Na druhé straně je v týmu mnoho starších zkušených hokejistů. Je již jasné, kdo z nich zůstane v sestavě?
Myslím si, že je to víceméně jasné. Nikoho jsme nevyhodili, takže se akorát čeká na to, jak dopadnou transfery a jestli se vše stihne.

Porubský lodivod Jan Vavrečka

Pojďme k postu gólmanskému. Tam by měl pozici jedničky asi zastávat Michal Gleich, že?
V přípravě měl Michal Gleich velmi dobrou formu, ale to nás vůbec neuklidňuje. Samozřejmě i Robert Rudl v těch pár zápasech ukázal, že chytat umí. Pořád o tom mluvím s manažerem a víme, že zkušenou brankářskou dvojku nemáme.

Nemrzí vás trošku odchod zkušeného Pavla Šebesty?
Finanční odměny jsou téměř amatérské, takže to je každého rozhodnutí. Pavel Šebesta na to má právo. Samozřejmě nás to moc mrzí, protože si myslím, že odešel náš nejlepší hráč, ale respektuji jeho rozhodnutí a musíme jej respektovat všichni.

V posledním utkání s Havířovem se objevil v porubském dresu také Milan Baranyk, jak to vypadá s jeho případným startem?
Co jsem dostal informace od pana Hinnera, tak pokud nesežene angažmá v zahraničí nebo i v České republice, tak Milan slíbil, že bude hájit barvy HC RT TORAX 2011.

Další důležitou postavou v porubském kádru je Luděk Krayzel. Ten by zde měl podle mých informací dokonce trénovat. Jaká je šance, že jej uvidíme v áčku?
To se také řešilo poměrně dost dlouho. Luděk se domluvil s vedením klubu a bude zde, doufám, působit několik sezón. Počítám s ním jako s hráčem. Jeho velkým snem bylo, aby se zapojil i jako trenér. Ta šance mu byla umožněna a máme z toho velkou radost.

Jaké jsou ambice nováčka soutěže?
Samozřejmě důležitý bude vstup do sezóny. Pokud bude dobrý, tak mužstvo má na to, aby bylo v klidu a nahoře, pokud bude začátek trošku nervózní, tak budou probíhat boje. Nováčkovská daň tam určitě bude. Ambice jsou však jednoznačné pohybovat se v klidných vodách středu tabulky.

V sezóně bude k vidění řada zajímavých derby s Havířovem, Karvinou, Opavou a dalšími. Na kterého z druholigových celků se nejvíce těšíte?
Mi je to v podstatě jedno. Dobrých zápasů bude ve druhé lize k vidění určitě hodně. Jestli to je Karviná, Havířov, Prostějov nebo Přerov, tak to jsou všechno velmi kvalitní týmy a budou s nimi zajímavé boje. Také Frýdek – Místek letos v přípravě dělal zajímavé výsledky. Myslím si, že ta soutěž bude velmi zajímavá.

Již v sobotu vás čeká domácí utkání s Prostějovem. Máte již soupeře nějak přečteného?
Víme, že mají téměř profesionální podmínky a že hodně posílili. Zrovna Prostějov patří podle mého názoru k favoritům soutěže, takže to bude velmi těžké utkání.