Jak si vedli bývalí Porubáci v sezóně 2008/2009 v ostatních druholigových týmech?

Adam Bagar, 20.07.2009
Výčet bývalých porubských hokejistů, kteří v loňské sezóně oblékali druholigový dres, je u konce. V posledním článku týkajícím se druhé hokejové ligy se podíváme do Hodonína, Šternberka, Uničova, Velkého Meziříčí, Žďáru nad Sázavou a z týmů ze západní skupiny také do Klášterce nad Ohří a České Lípy. Z celkového počtu jedenácti hráčů, kteří zasáhli do zápasů v dresech těchto sedmi týmů, si nejlépe vedl českolipský Michal Oliverius. V dalších dnech přineseme dění v prvoligových, poté extraligových a nakonec i zahraničních klubech, ve kterých má Poruba své zastoupení.

SHK Hodonín

Hodonínským hokejistům patřila po základní části velmi dobrá třetí pozice, a tak nemuseli nastupovat ani do předkola, ze kterého vyšlo dalších pět čtvrtfinalistů. Čtvrtfinále bylo pro Jihomoravany doslova noční můrou. V prvním utkání Valašský hokejový klub smazali výsledkem 5:0 a ve Vsetíně vedli po čtyřiceti minutách 3:1, a tak se zdálo, že jim nemůže nic bránit v postupu. Jenže Valaši předvedli ve třetí třetině neuvěřitelnou smršť a nasázeli Hodonínu šest branek. Muselo se tedy rozhodnout na jihu Moravy. Opět to už vypadalo, že má Hodonín utkání pevně v rukou, když vedl ještě deset minut před koncem 4:2, ale nakonec padl 4:5 po nájezdech. U tohoto kolapsu byli také obránce Radim Šťastný a gólman Michal Holeš, který dostával v sezóně pravidelně příležitost hájit hodonínskou klec.

Radim Šťastný
- základní část		38	 1      10      11	30
- play off		 1	 0	 0	 0	 0

Michal Holeš - základní část 41 2,46 - play off 3 4,31

HC TJ Šternberk

Také Šternberk měl ve svých řadách v sezóně 2008/2009 hráče, kteří v minulosti okusili porubský hokej. Konkrétně jimi byli čtyřiatřicetibodový Daniel Tomášek a jedenáctibodový Michal Šimo. A jak se Šternberku dařilo v celém uplynulém ligovém ročníku? Po základní části mu patřila se ziskem sedmdesáti bodů devátá pozice. V předkole play off nastoupil s lépe postavenou Technikou Brno, přes kterou dokázal po výsledku 2:1 postoupit do nejlepší osmičky. Tam již narazili Šternberští na šumperské Draky, kteří byli jasným favoritem, což také následně potvrdili svým hladkým postupem do semifinále.

Daniel Tomášek
- základní část		40      18     15      33	92
- play off		 2	 0	1	1	 0

Michal Šimo - základní část 13 5 4 9 42 - play off 5 1 1 2 0

HC Uničov

Hokejistům Uničova patřila po základní části čítající 46 kol sedmá příčka. V předkole play off je čekali přerovští Zubři. Uničov měl namále, když doma svému soupeři podlehl a na půdě Přerova zachraňoval remízu necelé tři minuty před koncem, aby pak mohl zvítězit v samostatných nájezdech a následně i v rozhodujícím třetím utkání série. Ve čtvrtfinále narazil na silné Valašské Meziříčí, které svému soupeři vystavilo stopku po výsledku 2:0 na zápasy. Jediným bývalým Porubákem v dresu Uničova byl Dušan Bařica, jenž nastřádal v průběhu sezóny sedmnáct kanadských bodů.

Dušan Bařica
- základní část		26	 6	9      15	18
- play off		 5	 0      2	2	 0

SKLH Žďár nad Sázavou

V dresu Žďáru nad Sázavou se rovněž objevilo jméno, které v minulosti bylo spjato s porubským hokejem. K devatenácti utkáním se v jeho brance představil Vratislav Vajner. V základní části se Žďárští ocitali až ve druhé polovině tabulky a nakonec se usadili na třinácté příčce. V předkole play off narazili na pozdějšího finalistu, Orlovou. Favorit sice postoupil, ale musel k tomu využít až třetího rozhodujícího zápasu.

Jméno hráče              Z       P
Vratislav Vajner
- základní část		19	5,14

HC Velké Meziříčí

Velkému Meziříčí se příliš sezóna 2008/2009 nevydařila, když skončilo po základní části na poslední, šestnácté, pozici se ziskem pouhých pětatřiceti bodů. Následující sezónu si tak zahraje pouze v krajském přeboru. Součástí nevydařené sezóny ve Velkém Meziříčí byl i Petr Foltýn, jenž si nastoupil v sedmi případech a získal dva kanadské body.

Petr Foltýn
- základní část		 7	 2	0       2	 2

HC Klášterec nad Ohří

Také severočeský Klášterec nad Ohří má tradičně ve svých barvách hráče, kteří již oblékali dres Poruby. Kromě šestnáctibodového Jana Stehlíka a devítibodového Petra Freiberga nastoupil ke dvěma utkáním v dresu Klášterce i Tomáš Chyba. Po odehrání základní části patřila jejich týmu solidní šestá příčka. V osmifinále si Klášterčané poradili hladce 2:0 na zápasy s Klatovy. Ve čtvrtfinále už však nestačili na Jindřichův Hradec, který se radoval z postupu po konečném stavu série 3:1.

Jan Stehlík
- základní část		 9	 5	7      12	14
- play off		 6	 3	1	4	 2

Petr Freiberg - základní část 7 3 4 7 12 - play off 6 1 1 2 16

Tomáš Chyba - základní část 2 1 0 1 0

HC Predators Česká Lípa

Predátoři z České Lípy obsadili po základní části deváté místo a v osmifinále hráli s osmým Jabloncem nad Nisou. V této sérii rozhodně neplatilo známé „Můj dům, můj hrad“, když všechna tři utkání vyhráli hosté a jelikož Jablonečtí sehráli doma zápasy dva, z postupu se radovali Predátoři. Jenže už ve čtvrtfinále jim stopku vystavilo Milevsko, když zvítězilo v sérii 3:1. V dresu České Lípy se představil i Michal Oliverius, jenže nastřádal úctyhodných šestašedesát bodů v pětačtyřiceti odehraných duelech.

Michal Oliverius
- základní část		38	21      39      60	72