Já si hokej s nimi užívám, říká Jan Heřman o svém působení v první lajně

Vladimír Vronka, 17.01.2006
Mezi nejlepší hráče posledních zápasů patří Jan Heřman. Hbitý útočník nyní získává cenné zkušenosti vedle Dalibora Sochorka a Pavla Šebesty. V utkání dal vyrovnávací branku na 3:3, ale ani tato trefa k bodům nepomohla. Jiné starosti teď jistě má Daniel Boháč. "Proti svým" nastoupil Tomáš Chyba.

Trenér Sarezy Josef Halouzka jistě nebyl spokojen s výsledkem. „Nejsme spokojeni s výkonem ani s předvedenou hrou. Šancí jsme měli hodně. Za stavu 3:3 jel Dalibor Sochorek sám na bránu, ale nedal. Hned nato jsme dostali na 4:3. Dnes nám vůbec nevyšly přesilovky. Měli jsme šance, tlačili jsme se do brány, ale vyhořeli jsme v koncovce.“ Chomutovu vstřelil Sareze ve čtyřech zápasech většinu gólů v přesilových hrách. „My jsme se na ně připravovali, upozorňovali jsme na ně hráče včera i dnes, pořád jsme o tom mluvili, že se nesmíme nechat vylučovat, protože Chomutov má zkušené hráče, hlavně obránce, kteří umí vystřelit od modré, dostanou to před branku, tlačí se před ní a dorážejí to tam. Říkali jsme si, že musíme udělat menší čtverec před bránou, aby se nedostávali tolik k dorážkám.“ Co se musí pro následující zápas v Olomouci změnit, aby Sareza po dlouhé době přivezla body z venku? „Musíme se vrátit k zodpovědné hře dozadu. Nesmíme zbytečně propadávat v útočném pásmu. V Olomouci to bude čistě o obraně.“

Mezi nejlepší hráče Sarezy patří Jan Heřman, kterého před sezónou z ostravských fanoušků znal málokdo, po sezóně tomu však určitě bude jinak. Ve třetí třetině dal vyrovnávací gól na 3:3, ale nakonec ani jeho výkon na body nestačil. „Pavel Šebesta mi to dal nádherně do jízdy, já jsem si puk přikopl nohou a pak jsem dal gól. Já měl dneska šancí snad deset. Alespoň, že jsem vyrovnal na 3:3, ale stejně to teď nic neznamená.Zápas jsme mohli určitě vyhrát. Chomutovu jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem ne – li lepším.“ Sareza má již řadu zápasů problém s koncovkou. „Nedá se tady hovořit o nějaké křeči. Prostě máme smůlu. To co nám v první polovině padalo do brány, to nám tam teď nepadne. Nedáváme góly ani z vyložených šancí. Prostě nemáme štěstí já už to jinak nevidím.“ Jan Heřman byl koncem roku zvolen skokanem roku a nový rok zahájil v první pětce, kam svými výkonu určitě patří. Jak se mu hraje s Daliborem Sochorkem a Pavlem Šebestou? „Já si hokej s nimi užívám. Už jsem jim to říkal, s nimi je to pohádka. Myslím si, i mě to psychicky zvedlo, dovolím si daleko více. Je to nádhera.“

Daniel Boháč již odložil berle a s jeho zraněním to vypadá mnohem lépe. „Už je to mnohem lepší, od zítřka začnu chodit pomalu na led, ale asi ne s muži, spíše s nějakými dětmi. Zkusit jak to bude na ledě vypadat. Měl bych začít každou chvíli trénovat.“ Víte, kdy by Vás mohli fanoušci Sarezy vidět na ledě? „O tom, kdy budu hrát se rozhodne až podle toho jak to bude na ledě vypadat, zatím jsem na něm nebyl, takže nevím. Daniel Boháč, i přes své zranění zažívá jistě radostné chvíle, stal se totiž čerstvým otcem. „V sobotu se mi narodila holčička. Jmenuje se Beátka a má 51 cm a váží tři kila osmdesát,“ dodal s úsměvem od ucha k uchu. Přejeme Beatce a šťastným rodičům hodně štěstí, zdraví a co nejvíce krásných rodinných chvil.

Dnes sehrál Tomáš Chyba zápas „proti svým“, jelikož sezónu v Chomutově začínal a v Sareze ji bude končit. Jaký to byl zápas. „Z mého pohledu to byl dobrý zápas. Na góly jsme měli samozřejmě smůlu. Museli jsme vyhrát, což jsme si říkali od začátku v šatně, ale dnes při nás nestálo štěstí.“ Co jej vedlo k návratu do Sarezy? „Po prvním odchodu ze Sarezy jsem byl spokojený. Vrátil jsem se do Chomutova, kde mě chytli nemoci a zranění.kotníku. Byl jsem rád, když se mi ozval pan Dobeš a přijal jsem nabídku Sarezy.“ Dnes nastoupil ve třetí řadě jací jsou spoluhráči? „Hrál jsme dnes poprvé s Markem Badžem a Michalem Holušou a hrálo se mi s nimi dobře. Jsou v pohodě."