Hráči osmé třídy se loučili se sezónou v Praze

Gabriela Juříková, 17.04.2017
Spring Challenge Cup, mezinárodní turnaj, se stal závěrečným podnikem pro porubské starší žáky ročníku 2003. Do ICE Areny Letňany se v pátek 7. dubna sjelo deset družstev ze sedmi zemí, aby do neděle 9. dubna sehrála pět utkání. Kromě hokejistů z Česka přijeli hráči ze Slovenska, Rakouska, Švédska, Finska, Slovinska a Švýcarska. Jak se ukázalo, skupina s HC RT TORAX Poruba byla nejsilnější. Dva týmy byly medailové a svěřenci trenéra Rambouska se umístili na pátém místě.

Hrálo se ve dvou skupinách a borci HC RT TORAX Poruba si zahráli zápasy s týmy Austrian Eagles (AUT), Blues Juniors 1 (FIN), HC Davos (SUI) a HC Hvězda Praha. Druhou tvořili Alvesta SK (SWE), Blues Juniors 2 (FIN), HD Jesenice (SLO), Jokers Ice Hockey Academy (SVK) a HC kobra Praha. Každý s každým sehrál utkání systémem 3x15 minut a v případě nerozhodného stavu bylo pěti minutové prodloužení. A i když v tom se nerozhodlo o vítězi, následovaly nájezdy.

Organizačně nebyl turnaj nejšťastnější, protože zároveň s kategorií osmých tříd hrály stejný turnaj i ročníky 2002 a 2001, což vedlo k nedostatečnému obsazení rozhodčími. Ne jednou utkání pískal jeden sudí a je jasné, že nemohl postřehnout všechna provinění proti pravidlům. Ofsajdy, přihrávky rukou, zakázaná uvolnění a o udělování trestů nemluvě.
Ale co se týče kvality zápasů, tedy soupeřů, neměl turnaj chybu. Porubští hráči si zahráli těžká utkání, kdy o zisku bodů rozhodovaly leckdy jen maličkosti. Přesto odvedli kluci skvělé výkony, nedali soupeři výhry zadarmo a páté místo je nemusí trápit. Se sezónou se rozloučili skvěle!

Celý turnaj ročníku 2003 vyhrál rakouský Austrian Eagles, stříbrným týmem se stal HD Jesenice ze Slovinska a třetí příčku obsadil HC Davos (Švýcarsko) před slovenským Jokers Ice Hockey Academy.

Sestava HC RT TORAX Poruba

Števanka – Gelnar, Hlaváč, Prepsl, Machů, Macias Kasper – Chovanec, Bukovjan, Halata, Prokeš M., Zeman, Harabiš, Macias Krzystof, Stibor, Krčmarský O., Luzar, Kotásek

Jednotlivá utkání Poruby

PÁTEK 7. DUBNA
HC RT TORAX Poruba – Austrian Eagles 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky Poruby: 1. Kotásek, 24. Kotásek
Porubští až do jedenácté minuty drželi jednobrankové vedení, a když Kotásek udeřil podruhé, vydrželo to jen dvě minuty, kdy se Rakušanům podařilo opět vyrovnat. Rozhodující úder přišel v 36. a 45. minutě, takže se dá říci, že Porubští pozdějšího vítěze turnaje značně potrápili.

Blues Juniors 1 – HC RT TORAX Poruba 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky Poruby: 11. Macias Krz. (Krčmarský), 23. Macias Krz. (Machů, Kotásek), 26. Kotásek (Machů)

SOBOTA 8. DUBNA
HC Davos – HC RT TORAX Poruba 6:5 (3:1, 2:2, 1:2)
Branky Poruby: 15. Kotásek (Machů), 18. Kotásek (Prokeš), 21. Stibor (Bukovjan, Machů), 44. Kotásek (Hlaváč), 45. Krčmarský (Kotásek)
Po první třetině měl švýcarský tým dvoubrankové vedení a přestože další dvě třetiny odehrála Poruba podstatně lépe, když se to vezme dle gólů, nepodařilo se ji stav dorovnat a s bronzovým týmem těsně prohrála.

HC RT TORAX Poruba – HC Hvězda Praha 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
Branky Poruby: 1. Kotásek (Machů), 4. Stibor (Krčmarský), 13. Kotásek (Prepsl), 28. Halata (Hlaváč), 37. Halata, 43. Halata (Prokeš)

NEDĚLE 9. DUBNA UTKÁNÍ O PÁTÉ MÍSTO
HC RT TORAX Poruba – HC Kobra Praha 6:5 (4:2, 0:1, 1:2 – 0:0)
Branky Poruby: 3. Machů (Macias Krz.), 8. Machů, 11. Bukovjan (Stibor), 14. Hlaváč (Stibor, Bukovjan), 34. Chovanec, rozh. náj Machů
Přestřelka v první třetině vyzněla lépe pro porubskou střídačku. Dvougólový náskok však Porubští promarnili. Na první snížení ještě odpověděli, ale pak už lovil kotouče z brány jen Vít Števanka a Pražané si vynutili prodloužení. V pěti minutách si gólmani počínali neoblomně a o vítězi tak rozhodly až nájezdy. Páté místo týmu zajistil svým nájezdem Tomáš Machů.