Hokejovou spolupráci Moravy a Polska v uplynulé sezóně uzavře přátelské utkání dorostenců

Gabriela Juříková, 29.03.2016
Ten, kdo bedlivě sleduje dění v Hokejovém Klubu RT TORAX Poruba, ví, že již několik sezón vedení klubu umožňuje mladým hokejistům z Polska trénovat a hrát ligová utkání za porubské barvy. Letos šla však spolupráce s Polským a Moravskoslezským hokejovým svazem ještě dál!

Pro juniory vznikl celoroční, s ligou souběžný, turnaj SILESIA BISSET CUP, který 23. března vyvrcholil v Katowicích závěrečnými zápasy o 3. a 1. místo, kdy porubský tým ve finále zdolal polskou dvacítku a získal, nejen pohár za první místo v základní části, ale také pohár za prvenství v celém turnaji. Třetí turnajovou pozici si v dramatické bitvě s Frýdkem-Místkem vybojovali hokejisté Přerova.

Budoucí starší dorost Poruby se pak 25. a 26. března stal sparing partnerem polské osmnáctce, která se připravuje na dubnové Mistrovství světa druhé divize skupiny A v Rumunsku. Oba domácí přípravné zápasy Polsko vyhrálo velkým rozdílem 8:0 a bude zajímavé sledovat, jak se bude porubskému dorostu dařit ve středu 30. března od 18 hodin na ledě RT TORAX ARENY. Povede se porubským dorostencům ve třetím přátelském zápase dostat puk do polské brány? Přijďte se podívat na porubský zimní stadion na, v Porubě, poslední hokejové klání této sezóny!