Hattrick? Vtipné, přijel jsem poblázněný a co jsem plivnul, to tam spadlo, culí se Červenka

Adam Bagar, 28.02.2015
Úvodní duel čtvrtfinálové série s Hodonínem vyzněl jasně pro porubské hokejisty, kteří si s tradičně houževnatými Drtiči poradili až nečekaně hladce. Ve druhém dějství si takřka v exhibičním duchu zastříleli a sypali za gólmany jeden gól za druhým. A když v 31. minutě zvyšoval na 7:0 Adam Červenka, na světě byl dokonce hattrick, z nějž měl šťastný střelec pochopitelně obrovskou radost, ačkoli ho to bude něco stát. "Chlebíčky, nebo pivo kluci nechtějí, jsou na prachy, protože šetříme na závěrečnou akci. Když se podívám na účet, tak ho trošku ochudím," prozrazuje s úsměvem na rtech Červenka, který si z bitvy odnesl i pár stehů.

Lepší start do vyřazovacích bojů si snad ani RT TORAX nemohl přát. "Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, hráli aktivně a plnili taktické pokyny. A hlavně nám tam spadlo úplně všechno," přiznává Adam Červenka. "Máme sílu v týmu a když nám to tam padá, je to pro soupeře velice těžké," dodává třicetiletý hokejista, jehož těšily tři využité přesilovky. "Hokej na nich v dnešní době stojí. Ale moc dobře vím, že i Hodonín má výborné přesilové hry. To, že teď nedal gól, vůbec nic neznamená," uvědomuje si zkušený porubský útočník.

Ten byl střelecky při chuti a už v polovině klání slavil svou třetí trefu, kterou dokonal k radosti své i fanoušků hattrick. "Je to docela vtipné, protože jsem přijel na zápas ještě takový poblázněný. Byl jsem pracovně pryč a dvě třetiny měl omezený čas na ledě, střídal jsem se s Lukášem Vránou. Vždycky se to ke mě odrazilo a já do toho jenom plácl. Štěstí na mě sedlo a co jsem plivnul, to tam spadlo. Je to taková falešná forma," popisuje svůj hattrick s úsměvem na tváři. "Ale i kluci dávali pěkné góly. Je super, že je umíme dávat," pokyvuje.

Na jasné výhře 8:0 se podílel také brankář Radek Tihlář, jenž hlavně ve třetím dějství vytáhl několik dost těžkých zákroků. "Musíme mu poděkovat, protože jsme to docela nesmyslně otevřeli a měl tam snad pět, šest hodně dobrých zákroků, které byly normálně na highlighty. To bylo až neuvěřitelné, co tam pochytal," chválí Červenka svého brankáře, jenž letos zaznamenal první čisté konto. První krok se zkrátka po všech stránkách povedl. "Je to sice klišé, ale byli bychom rádi i za výsledek 1:0. V play-off se počítá jakýkoli vítězný zápas," uvědomuje si.

Porubští hokejisté rozhodně nehodlají létat v oblacích, protože moc dobře vědí, že je v neděli čeká těžký souboj. "Hraje se zase od nuly. Čeká nás tam jiné peklo. Fanoušci soupeře poženou a nedovolí si něco vypustit. Hodonín má silný tým a umí hrát hokej. Musíme urvat vítězství," velí Červenka, jenž si z utkání odnesl šrám u nosu. "V první třetině jsem ve skrumáži bojoval o kotouč a najednou tam vyletěla hokejka. Určitě to byl nechtěný zákrok. Mám to roztržené, vyřešily to nějaké stehy. Přítelkyně z toho nebude nadšená," culí se na závěr.