HC RT TORAX Poruba rozvinula spolupráci s HC VÍTKOVICE STEEL a uzavřela vzájemné partnerství

Lukáš Bajgar, 23.06.2016
Úzká spolupráce na bázi hráčské i trenérské, vzájemná pomoc a maximální využití veškerého potenciálu. Takové jsou základní myšlenky nového partnerství mezi HC VÍTKOVICE STEEL a HC RT TORAX Poruba, na kterém se oba kluby před nadcházející sezonou dohodly.

Náznaky rivality jdou stranou, rozdíly se smazávají a všichni jsou odhodláni táhnout za jeden provaz. Vedení druholigového HC RT TORAX Poruba 2011 a extraligového HC VÍTKOVICE STEEL se dohodly na vzájemné dlouhodobé spolupráci,ze které budou těžit oba ostravské hokejové kluby.

„V současné době je zcela běžné, že kluby z nejvyšších soutěží mají své partnerské kluby, se kterými úzce spolupracují a pomáhají si tím navzájem lépe pracovat s mladšími hráči, efektivněji využívat potenciálu jednotlivých hráčů a společně tak směřovat k lepším výsledkům. Nám ve Vítkovicích takový partnerský klub dlouho chyběl, přestože přímo u nás ve městě máme profesionálního souseda se špičkovým zázemím a především v téměř nulové dojezdové vzdálenosti. Proto jsme se rozhodli prohloubit s Porubou vzájemné kontakty a vypracovat takovou strategii spolupráce, která bude prospěšná pro oba kluby,“ říká k zahájení nového společného projektu s městským sousedem generální manažer HC VÍTKOVICE STEEL Jakub Petr.

Partnerství mezi Vítkovicemi a Porubou rozhodně nebude jen formální záležitostí. Oba kluby budou spolupracovat hned v několika rovinách. „Úzká spolupráce bude probíhat na úrovni A-týmů, ale nejen těch. Dotkne se i mládežnických mužstev včetně žákovských kategorií. Kooperovat budeme na bázi hráčské, ale i trenérské, například formou pravidelných konzultací a trenérských stáží se zvláštním důrazem na A-týmy obou celků. V rámci trenérské spolupráce už jsme absolvovali několik konkrétních mítinků, na kterých jsme řešili i využití hráčů,“ nastiňují detailnější obrysy celé myšlenky společně manažeři obou klubů Jakub Petr a Pavel Hinner.

„Jak již zmiňuje Jakub Petr, je zcela normální, že celky z nejvyšších soutěží mají své partnerské kluby, se kterými úzce spolupracují a využívají široké členské základny obou partnerských klubů ke zkvalitnění sportovních výsledků obou partnerů. Nám tato vzájemná spolupráce funguje již delší dobu v oblasti mládežnického hokeje a proto si myslím, že přišel ten pravý čas tuto spolupráci rozvinout i na úroveň seniorského hokeje a vzájemné partnerství ještě více provázat ku prospěchu obou celků, hráčů a fanoušků,“ řekl k uzavření nového projektu GM HC RT TORAX Poruba Pavel Hinner.

„Pro náš klub HC RT TORAX Poruba bude největším přínosem rozšířeného partnerství s Vítkovicemi zkvalitnění a rozšíření hráčského kádru. Hráči, jejichž tréninková píle a výkonnost bude dosahovat určitých parametrů a kvality, dostanou příležitost svůj potenciál uplatnit v extralize a naopak, tím dojde přirozeně k vytvoření zdravého konkurenčního prostředí a motivace vedoucí ke zlepšení výkonnosti všech hráčů, což budeme vzájemně pravidelně vyhodnocovat a konzultovat,“ konstatuje Pavel Hinner.

Z toho, co Jakub Petr už prozradil, jasně vyplývají pozitiva a cíle spolupráce pro extraligové Vítkovice. Pro HC RT TORAX to znamená ještě větší provázanost s městským sousedem z nejvyšší české soutěže a jasnou oporu pro splnění velkého klubového snu, který v Porubě už několik let mají. „Je jasné, že pro Porubu znamená navázání spolupráce s Vítkovicemi možnost maximálně využít potenciálu našich hráčů, aby v co nejkratším horizontu mohla úspěšně zvládnout postup do WSM Ligy. To by samozřejmě ještě více obohatilo a prohloubilo naši vzájemnou spolupráci,“ dodává Jakub Petr.

Navázané partnerství mezi Vítkovicemi a Porubou také přináší drobnou úpravu programů přípravných utkání A-mužstev obou celků. Kluby se dohodly na vzájemném přátelském střetnutí v úterý 30. srpna na ledě RT TORAX ARENY v Porubě.

Obsáhlejší rozhovor s generálním manažerem porubského HC RT TORAX na téma spolupráce obou klubů přinese oficiální web druholigového družstva v následujících dnech.