Gól bude hodně drahý, kouká s úsměvem do peněženky Jiří Brodek

L. Bajgar, D. Pavlačka, 02.03.2020
Základní část dlouhého ročníku 2019/2020 Chance ligy je téměř u konce, HC RT TORAX čekají ještě dvě utkání, aby poté nastoupili do nejdůležitějších bojů – předkola playoff. Šestapadesáté kolo se však zapíše zlatým písmem do soukromého archívu úspěchů Jiřího Brodka, dočkal se své premiérové trefy za A-tým Poruby, když propálil gólmana Vsetína Davida Gábu.

Psala se patnáctá minuta první třetiny, když se na bránu Davida Gáby řítila dvojice Petr Maršoun – Jiří Brodek, kterým se snažil cestu komplikovat jediný bek zelenožlutých. Druhý jmenovaný prostě napřáhl, vypálil a na časoměřiči nastavili již 3:0! „Jeli jsme dva na jednoho, ani jsem nad tím nepřemýšlel, prostě jsem vystřelil na víko a padlo to tam,“ těší devatenáctiletého forvarda, jenž tak premiérově zvedal ruce nad hlavu i v Chance lize.

„Zápas byl vyrovnaný, i když jsme rychle vedli, věděli jsme, že nemůžeme soupeře podcenit,“ komentuje průběh zápasu talent s devětaosmdesátkou na zádech, „za tři body jsem samozřejmě rád.“ Jiří Brodek, jak je zmíněno výše, nejenže vsítil svou první branku za A-tým, ale jeho trefa byla nakonec vítězná, když HC RT TORAX udolal Valachy 3:2. „Bude to hodně drahé,“ ambivalentně přikyvuje zároveň nejproduktivnější útočník porubské juniorky.

V předešlém kole, i přes výhru na Slavii, si Porubští i díky ostatním výsledkům zajistili účast v předkole playoff, měl tento počin vliv na psychiku hráčů? „Hrajeme pořád stejně, nemůžeme si dovolit povolit, nebo být příliš v klidu, to už by pak nebyl hokej,“ komentuje Jiří Brodek. Na závěr benjamínek týmu na dotaz poslušnosti vůči zkušeným borcům skromně a s úsměvem dodává: „Musím poslouchat starší hráče, jinak bych dostal…“