Fanoušci zvolili nejlepším hráčem přípravy Jana Puškára!

Redakce, 16.09.2017
Porubští hokejisté mají za sebou již pár dnů přípravné období a v těchto dnech už bojují v ostrých duelech o druholigové body. Fanoušci tak mohli krátce po skončení přípravných zápasů stejně jako v playoff volit na základě výkonů na oficiálním facebookovém profilu nejlepší hráče na jednotlivých postech a vítězové si to pak rovněž v rámci hlasování rozdali o celkový triumf. Zde přinášíme krátké shrnutí výsledků, které bylo někdy velmi suverénní, jindy to byl boj o každý hlas.

Fanoušci vybírali z brankářů, levých i pravých beků a nakonec přišla řada také na útočné řady. Po levých křídlech si tak příznivci porubského hokeje lámali hlavy nad tím nejlepším z křídel pravých i centrů. Všechna hlasování byla nově ukončena v jeden čas.

BRANKÁŘ PLAYOFF

Do kategorie brankářů byli zařazeni tři gólmani, kteří nejčastěji zasahovali do přípravných zápasů. Většinu z nich odchytal Hynek Kůdela, který se představil hned v sedmi zápasech, jeho úspěšnost se zastavila přesně na devadesáti procentech. Andres Kubáň odchytal v přípravě pouhých 49 minut, jeho úspěšnost zákroků byla 86,67 %. To Peter Pútec nastoupil oproti Andreasovi do čtyř zápasů, odchytal 114 minut a z 51 střel inkasoval osmkrát. Podtrženo, sečteno, úspěšnost zákroků 84,31 %. Do ankety nebyl zahrnut Kryštof Mrázek, jenž nastoupil za áčko pouze v utkání proti B-týmu, ani Jan Hlaváč, který přišel do Poruby až v době, kdy byla hlasování spuštěna. Jan Hlaváč byl v bráně v posledním přípravném zápase 32 minut a všech deset střel soupeře chytil. Fanoušci tak zvolili nejlepším brankářem Hynka Kůdelu, který nahradil loňského vítěze této kategorie Andrease Kubáně.

Výsledky hlasování o nejlepšího brankáře playoff

1. Hynek Kůdela36 45,00 %
2. Andreas Kubáň28 35,00 %
3. Peter Pútec16 20,00 %

LEVÝ OBRÁNCE PLAYOFF

Kategorie o titul levého obránce byl zastoupena šesti účastníky. Nemohl chybět porubský odchovanec Jan Puškár, ani loňské posily a účastníci březnového hlasování o nejlepšího hráče playoff Marek Kaluža s Janem Dreslerem. Nově se ale o výhru v této kategorii poprali Marek Bail, Jakub Peslar i Lukáš Popela. V přípravě vyhrál kanadské bodování obránců Marek Kaluža, druhý pak skončil Jakub Peslar. I přesto ale nejvíce fanoušky nakonec oslnil odchovanec Jan Puškár, který dokonce loňské hlasování vyhrál jak ve své kategorii, tak poté i o celkového vítěze.

Výsledky hlasování o nejlepšího levého obránce playoff

1. Jan Puškár65 40,88 %
2. Lukáš Popela44 27,67 %
3. Jakub Peslar21 13,21 %
4. Marek Bail13 8,18 %
5. Marek Kaluža12 7,55 %
6. Jan Dresler4 2,52 %

PRAVÝ OBRÁNCE PLAYOFF

Další kategorie již byla obsazena pěti hráči. O vítězství si to rozdal Michael Janota, Marek Slavík, Jakub Baca, Ján Niko a Luboš Adam. Michael Janota podával v přípravě stabilní výkony a spolu s Markem Kalužou vytvořil nerozlučnou dvojici, která byla nejvíce vidět zřejmě v zápase s Vítkovicemi. Marek Slavík taktéž zažil velmi povedenou přípravu, v kanadském bodování se umístil v kategorii obránců na třetím místě, když jeden gól dal a na dva přihrál. Jakub Baca se vrátil z hostování z Bohumína a svými výkony si taktéž řekl o místo v A-týmu. Ján Niko sice již v kádru nefiguruje, nicméně do hlasování byl zařazen z důvodu odehrání téměř poloviny přípravných utkání. Nováčkem je také Luboš Adam, který posílil kádr Poruby ze Šumperka, hokejově ale vyrostl v pražské Slavii.

Výsledky hlasování o nejlepšího pravého obránce playoff

1. Marek Slavík25 35,21 %
2. Jakub Baca21 29,58 %
3. Luboš Adam15 21,13 %
4. Michael Janota6 8,45 %
5. Ján Niko4 5,63 %

LEVÉ KŘÍDLO PLAYOFF

Na pozici levého křídla se rovněž představilo hned šest adeptů na celkové vítězství – Marek Haas, Tomáš Káňa, Jakub Gelnar, Michal Sztefek, Vladimír Stejskal a David Ballner. Podle předpokladů nejvíce zazářila hvězda jménem Tomáš Káňa, který fanoušky oslnil natolik, že celou kategorii vyhrál. Za vše mluví také jedenáct kanadských bodů, které si útočník během přípravných zápasů připsal na své konto.

Výsledky hlasování o nejlepší levé křídlo playoff

1. Tomáš Káňa28 35,00 %
2. Jakub Gelnar19 23,75 %
3. David Ballner17 21,25 %
4. Vladimír Stejskal10 12,50 %
5. Marek Haas4 5,00 %
6. Michal Sztefek2 2,50 %

CENTR PLAYOFF

Na pozici centra mohli porubští fanoušci pozorovat čtyři zástupce, kteří si to rozdali o vítězství. Vedle tradičního porubského hráče Davida Zachara podával parádní výkony Jiří Zdeněk, který s Vladimírem Lukou a Tomášem Káňou vytvořil lajnu, která bude v sezoně nahánět všem týmům velký strach a obavy. Do Poruby se vrátil na pozici centra po krátké pauze i Jakub Schwarz, o místo v sestavě bojoval také Václav Chomič.

Výsledky hlasování o nejlepšího centra playoff

1. David Zachar28 51,85 %
2. Jiří Zdeněk11 20,37 %
3. Jakub Schwarz8 14,81 %
4. Václav Chomič7 12,96 %

PRAVÉ KŘÍDLO PLAYOFF

Poslední kategorií byla pozice pravého křídla. V něm se stejně jako u brankářů ucházela o přízeň fanoušků trojice borců. Premiéru v Porubě zažil Samuel Ollender, který musel čelit konkurenci v podobě Vladimíra Luky a ostrostřelce Josefa Fojtíka.

Výsledky hlasování o nejlepší pravé křídlo playoff

1. Vladimír Luka21 56,76 %
2. Samuel Ollender13 35,14 %
3. Josef Fojtík3 8,11 %

NEJLEPŠÍ HRÁČ PLAYOFF

Do finále tak fanoušci poslali postupně Hynka Kůdelu, Jana Puškára, Marka Slavíka, Tomáše Káňu, Davida Zachara a Vladimíra Luku.

Výsledky hlasování o nejlepšího hráče playoff

1. Jan Puškár27 32,53 %
2. Tomáš Káňa19 22,89 %
3. Vladimír Luka15 18,07 %
4. Marek Slavík9 10,84 %
4. Hynek Kůdela9 10,84 %
6. David Zachar4 4,82 %

Absolutním vítězem o nejlepšího hráče přípravy tak fanoušci zvolili JANA PUŠKÁRA!