Excelentní neděle bývalých porubských hokejistů

Adam Bagar, 23.11.2008
Porubě patří momentálně patnáctá příčka v tabulce první ligy, kde se Porubští pohybují již pátou sezónu. Nemělo by se však zapomínat na hráče, kteří dopomohli nejen k postupu do první ligy, ale také na hráče, kteří vypomáhali a vypomáhají hokeji v Porubě i v první lize. Řada z nich hraje v nejvyšší české hokejové soutěži, v sousedních prvoligových týmech, amatérsky a pro radost ve druhé lize či za hranicemi našeho státu, ať už to je v Polsku či na Slovensku. Tito hráči pravidelně ve svých klubech bodují, ale tato neděle byla v tomto ohledu velmi úspěšná. K nejúspěšnějším hráčům patřil extraligový obránce Mladé Boleslavi David Mocek, jenž si připsal dva kanadské body. Velmi úspěšní byli také hokejisté Orlové či tradiční mazáci Valašského Meziříčí. V tomto článku je přehled těch, kteří v nedělní podvečer pomohli bodově svým týmům. Pokud jsem na někoho ve výčtu zapomněl, omlouvám se, ale je téměř nemožné na někoho z řad bývalých (i současných) "Porubáků" nezapomenout.

V extraligovém utkání mezi Spartou Praha a vedoucími Vítkovicemi navázal na své galapředstavení z posledního utkání s Kladnem útočník Lukáš Klimek, když vstřelil jedinou branku hostí, kteří z Prahy odjíždějí s porážkou 1:4.

Lukáš Klimek

V extraligovém souboji mezi poslední Mladou Boleslaví a týmem RI Okna Zlín dali o sobě vědět oba hokejisté Bruslařského klubu, kteří ještě v úvodu loňské sezóně působili v prvoligovém ostravském celku. David Mocek vsítil první branku domácích, navíc na další přihrál. Útočník Daniel Boháč nezůstal pozadu a rovněž přidal jeden gól do sítě Valachů, který navíc okořenil jednou asistencí. Boleslavští nakonec zvítězili vysoko 7:2.

V duelu mezi třineckými Oceláři a plzeňským Lasselsbergerem přidal jednu asistenci, která vedla k brance, Martin Piecha. Ten v Porubě působil v sezóně, kdy Ostravané postoupili do první ligy. V boji o první ligu vypomohl Sareze několika starty také Rostislav Martynek, který vsítil rozhodující branku utkání. Tři body nakonec zůstaly na severu Moravy, když si domácí pohlídali těsné vítězství 4:3.

Martin Piecha

V utkání slovenské extraligy mezi týmy Slovenské hokejové reprezentace do dvaceti let a Kežmaroku přidal jednu branku hostujícího celku obránce Dušan Brincko. Ani to však nepomohlo k výhře Kežmaroku, který překvapivě podlehl 2:3 po nájezdech.

K výhře Noweho Targu na ledě Stoczniowiece Gdaňsk přispěl dvěma přihrávkami také Milan Baranyk. Nowy Targ zvítězil 5:4 po samostatných nájezdech.

Bobři z Valašského Meziříčí zamířili tentokrát na led Šternberku, kde na vítězství 5:4 v prodloužení měla podíl také trojice bývalých hráčů Sarezy Ostrava. Skóre utkání otevřel útočník Radovan Glas, Pavel Šebesta dokázal vsítit jednu branku, na tu rozhodující přihrál svému spoluhráči v útoku Daliborovi Sochorkovi, který kromě úspěšné rozhodující trefy zaznamenal i dvě přesné gólové přihrávky.

Pavel Šebesta a Radovan Glas

Zajímavý druholigový duel byl k vidění v Opavě, kam zamířil vsetínský Valašský hokejový klub. Na výhře Valachů v poměru 5:4 po samostatných nájezdech se podílel jednou brankou do sítě gólmana Masného také Jakub Ašer.

V další druholigové bitvě proti sobě nastoupily celky Techniky Brna a Orlové. Předzápasové prognózy zaručovaly vyrovnaný duel, ale na ledě zcela dominovali hosté ze severní Moravy. Na jejich jednoznačné výhře 8:0 se značně podíleli také útočníci Petr Grygar, jenž dvě branky dal a na jednu přihrál, Jakub Dušek, jehož bodový zápis byl velmi podobný – jeden gól a dvě asistence, Daniel Kraft, který si po jedné brance a dvou přihrávkách připsal rovněž tři body, a obránce Martin Mintěl s třemi přesnými přihrávkami. Oba posledně jmenovaní odehráli v Porubě svá utkání ještě v druholigových dobách. Zapomenout se nesmí ani na Jana Kotáska, který zde hrál v postupové sezóně 2003/2004. V utkání dal o sobě rovněž vědět v podobě jedné trefy a jedné asistence.

Jakub Dušek

K výhře rozjetého Šumperku 3:2, který tentokrát vyloupil horký led Hodonína, přispěl také útočník Lukáš Duba, kterého můžete pamatovat ze sezóny 2004/2005. Duba dokázal vsítit dvě ze tří branek Salithu, čímž značně dopomohl k výhře svého celku.

Největší přestřelku přineslo utkání mezi Uničovem a Břeclaví, kde zvítězili domácí hokejisté 7:6. Na jejich výhře měl podíl rovněž útočník Dušan Bařica, který jednu branku dal a na další přihrál. Pokud vám toto jméno nic neříká – působil v Porubě v postupové sezóně a také v té následující, již prvoligové.

Prostějovští Jestřábi těsně podlehli domácímu Žďáru nad Sázavou, který zvítězil 3:2. Na obou brankách Jestřábů měli podíl bývalí hráči momentálně prvoligového ostravského celku. Asistenci na první brance si připsal Petr Dostál, který odehrál v sezóně 2005/2006 kromě juniorských startů také pět utkání v první lize. Na tu druhou přihrál nynější útočník VOKD Poruby Petr Janečka.

Petr Janečka