Duel s Přerovem se proměnil v bitvu, na ledě i v hledišti. Hodně nervózní, přiznává Krayzel

Adam Bagar, 17.02.2015
Nečekaně nervózní byla od úvodních minut pondělní dohrávka s vedoucím Přerovem. Ten šel brzy do tříbrankového náskoku, přesto odjel z Poruby s prázdnou, když v takřka tříhodinové bitvě padl 3:5. Kromě fantastického obratu a několika mel na ledové ploše bylo k vidění i několik černých kaněk na jinak atraktivním zápase. Už v prvním dějství se muselo jít předčasně do kabin kvůli zakrvácenému ledu při zranění obránce Marka Slavíka, v dalším průběhu pak bojovali na tribunách fanoušci, kteří dokonce vysypali plexisklo, a střetnutí muselo být několikrát na pár minut přerušeno. "Takové věci na stadion nepatří, toto nemělo se sportem nic společného," ví veterán Luděk Krayzel.

"Myslím, že už jsem takové utkání zažil, ale bylo to fakt hodně vyhecované a nervózní. Hrál třetí s prvním a hlavně to bylo těsně před vyřazovacími boji. Přerovští nám možná chtěli ukázat, že to s nimi nebudeme mít lehké," myslí si Luděk Krayzel, který musel hned zpočátku přihlížet smršti Zubrů, kteří se rychle ujali třígólového vedení. "Zaspali jsme začátek, hráli bojácně a čekali, co s námi předvedou hráči soupeře. Pak jsme ale srovnali hru a dalo se na to koukat," hlásí porubský veterán, jehož vystrašilo zranění obránce Marka Slavíka.

"Vypadalo to hodně škaredě, bylo tam hodně krve. Okamžitě k němu musel doktor, pak jsme ho dali na nosítka a rychlá záchranná služba si ho převzala," popisuje drama v závěru prvního dějství, které tak muselo být předčasně ukončeno, zbytek třetiny se dohrál až po úpravě zakrváceného ledu. A co se přesně stalo? "Protihráč ho podsekl a ještě mu šlápl na nohu, takže mu bruslí rozřízl místo pod kolenem, jak je stehenní sval. Myslím, že bude v pořádku," věří čtyřicetiletý hokejista, který musel v dalších dvou třetinách sledovat také řádění fanoušků.

"Takové věci na stadion nepatří, měli by fandit. Když vás napadají slovně, tak si na to zvyknete, ale toto už nemělo se sportem nic společného," mrzí produktivního útočníka, jemuž pauzy příliš nevyhovovaly, stejně jako mnoha dalším hráčům. "Člověk vypadne z tempa, není to pro hráče nic příjemného. Vadí mi to," říká Krayzel, podle nějž ukončení zápasu nehrozilo. Napětí však trvalo na tribunách až do konce. "Bavil jsem se o tom i s kluky z Přerova, že takové věci se nedělají. Také byli na své fanoušky naštvaní," poodkrývá Luděk Krayzel.

A vřelo to rovněž na ledě či na střídačkách, které se také dostaly ve třetím dějství do sporu. "Honza Chaloupka tam čistě zboural Sedláka, který pak celé střídání čekal, aby mu to mohl oplatit. Pak dal Chaloupka ruce výše, čímž si zachránil zuby, přesto si šel sednout na trestnou lavici jen on. Sedlák ještě něco říkal trenérovi Sršňovi a také masérovi. Ten už to nevydržel a šel na jejich střídačku," popisuje jinak spokojený útočník Poruby, která zapsala pátou výhru v řadě. "Dokázali jsme si, že můžeme hrát s každým a máme silný tým," uzavírá.