Dost vyrovnané, ale byli jsme šťastnější, hodnotí Dolejš výhru nad Vsetínem

Soňa Molatová, 15.01.2020
Na gól si během středečního zápasu se Vsetínem museli diváci pěkně dlouho počkat. Skoro to vypadalo, že vítěze duelu určí možná až samostatné nájezdy. Ještě během třetí dvacetiminutovky totiž na tabuli svítil stav 0:0, ke kterému svými perfektními zákroky přispěl brankář Daniel Dolejš. Během prodloužení ale vsetínskou bránu trefil Jiří Zdeněk a nájezdy se tak konat nemusely. „Musím pochválit kluky, že to zodpovědně celých 61 minut odmakali. Myslím si, že to bylo hodně vyrovnané a na konci jsme byli šťastnější," konstatoval po utkání mrštný brankář.

Klasická otázka na úvod, jak byste zhodnotil středeční zápas?
„Samozřejmě pozitivně. Vyhráli jsme, máme dva body, což je po sérii proher velice důležité. Musím pochválit kluky, že to zodpovědně celých 61 minut odmakali. Myslím si, že to bylo hodně vyrovnané a na konci jsme byli šťastnější.“

Během utkání jste několika svými zákroky vzkřísil porubskou šanci na vítězství. Přesto v duelu byly pasáže, kdy na vás žádná střela nešla. Není potom pro gólmany v takových chvílích složité udržet si koncentraci?
„Samozřejmě, že je pro koncentraci lepší, když naopak brankáře častěji nějaká střela prověří. Ty momenty, kdy na mě nic nešlo, byly pochopitelně trochu horší.“

Porubu v posledních utkáních trápí zejména koncovka. Není potom o to větší důraz na to, aby byl váš výkon v bráně stoprocentní?
„Určitě. Zrovna středeční zápas… Gábič (brankář hostí pozn. redakce) chytal taky velice dobře, my měli plno šancí, kterými jsme mohli rozhodnout dříve… Tím větší tlak byl potom na to, abychom žádnou branku nedostali. Myslím, že dnes jsme si body zasloužili.“

Není trochu stresující, když ve třetí třetině vidíte na tabuli stav 0:0 a naproti sobě máte rozjetého útočníka soupeře, který na vás uhání s pukem na hokejce?
„Stresující ani ne, pokud je stav 0:0. Daleko horší je to ve chvíli, kdy je stav třeba 5:5 a máte za sebou pět gólů v bráně. Takhle si ten zápas ještě člověk naopak užívá.“

Souběžně s hostováním v Porubě ještě primárně chytáte za Vítkovice. Není to trochu náročné skloubit dohromady?
„Určitě je to někdy náročné a složité. Sice ve Vítkovicích moc nechytám, ale přesto na tom zápase samozřejmě musím být. Přirozeně se k tomu váže také cestování na zápasy a podobně, takže někdy toho je hodně a potřeboval bych vypnout.“

Jaký je podle vás hlavní rozdíl mezi hrou v první lize a hrou v extralize?
„To je hodně specifická otázka. Myslím si, že v extralize se hraje více systémových věcí. Kluci tam tolik nepropadají, je to dosti větší a živější.“