Dnes to byl super zápas, nejsem ani unavený, říká Marek Pavlačka s úsměvem na rtech

Vladimír Vronka, 08.10.2006
Loni oblékal Martin Janeček dres Sarezy letos hrál na druhé straně barikády. Před sezónou se vrátil domů, do Prostějova. V zápase s Prostějovem zaznamenalo trio hráčů po třech bodech. Marek Pavlačka s Petrem Janečkou před utkáním nezaznamenali jediný bod. Jan Tesařík nasbíral body dva za dvě asistence. Pro všechny znamenaly góly první trefy v sezóně.
Hostující kapitán Martin Janeček se podobně jako jeho spoluhráči snažil, ale na výsledek to vliv nemělo. Jaký byl zápas proti bývalým spoluhráčům?„Zápas bych shrnul asi takto. Začali jsme neukázněně. V první třetině jsme dělali zbytečné fauly a to se odrazilo hlavně ve druhé části, kdy jsme, možná pod vlivem únavy, chybovali. Dostávali jsme góly po našich hloupých chybách. Druhá třetina rozhodla zápas. Třetí třetina byla z obou stran nezáživná. Víceméně se dohrávala, a že jsme ji vyhráli 1:0 nic neřešilo. Rozhodla druhá třetina a naše neukázněnost.“ Třetí formace Ostravy zamotala hlavu prostějovských hráčů snad při každém střídání. „Předvedli velice dobrý výkon, uměli se natlačit před bránu a hráli dobře dozadu. Říkají si správným způsobem o místo v sestavě. Jsou to kamarádi a já jim to přeji. Jsem rád, že jim to spadlo. Bohužel pro nás. Já jim samozřejmě gratuluji.“ Prostějov okupuje nižší patra prvoligové tabulky. Naději na nějaký bod vzala Prostějovu neproměněná přesilová hra 5 na 3, když vypršel trest domácímu Vladimíru Holíkovi, tak jej na trestné lavici vystřídal hostující Martin Piecha a v následné hře čtyř proti čtyřem dokázala Sareza zvýšit svůj náskok. Tento moment byl jistě zlomový. „Kdysi mě trénoval trenér, který pronesl památnou větu. Říkal, že mužstvo, které nepromění přesilovku 5 na 3 , tak to nechce vyhrát nebo nemůže vyhrát, nezaslouží si to. Byl to zlomový bod utkání. My jsme v přesilovce nestříleli. Jsme v herní krizi. Nejde nám to, mužstvo, které je v krizi tak všemožně vymýšlí, místo aby si to zjednodušilo. Jsme v takové krizi, že nevyužíváme ani tyto situace a to nás stálo lepší výsledek.“ Po loňské sezóně přestoupil ze Sarezy do Prostějova. S návratem domů je Martin jistě spokojen. „Já jsem doma, kde mám syna, takže jsem spokojený. V klubu to funguje. Škoda jen, že nám to nehraje podle našich představ. Doufám, že se z krize dostaneme, a že budu ještě spokojenější.“

Nejlepším mužem utkání byl vyhlášen Petr Janečka, který dva góly dal a na jeden přihrál. „Jsou to moje první góly v mužích. Je to premiéra, jsem zvědavý co na mě kluci vymyslí či co vypíšou, ale jsem za to rád,“ rád přijal roli hráče, jehož premiérový gól bude znamenat nějaký přinos pro ostatní hráče v kabině. Petr byl vyhlášen nejlepším hráčem, ale toto ocenění by si určitě zasloužila celá třetí pětka. „Konečně nám to tam spadlo, dali jsme jako pětka čtyři góly. Jsme za to rádi, protože poslední tři zápasy to již viselo na vlásku. Měli jsme šance, ale bohužel jsme je neproměňovali. A k zápasu? První třetinou jsme se protrápili. Ve druhé třetině jsme dali pět gólů a potom jsem to dohrávali, protože nás čeká v pondělí Brno.“ Ostravský útočník měl i další šance na vstřelení gólu, ale hattrick nezaznamenal. „Já jsem rád za dva góly a nahrávku. Góly jsou dobré, ale hlavně že jsme vyhráli.“

Sezónu začínal Marek Pavlačka ve Valašském Meziříčí, ale několika zápasech ve druhé lize se vrátil zpět do mateřského klubu. Dnes sehrála celá řada vynikající utkání. „Zápasy před tímto jsme měli nějaké šance, ale nechtělo nám to tam spadnout. Konečně se k nám trochu přiklonilo štěstíčko.“ Marek byl do vstřelené branky evidentně nesvůj. Před gólem měl jednu tutovku, kterou nedal a z jeho reakce mohli všichni v hale poznat, že už jej to, že nedal gól hodně svazuje. Po vstřelené brance z něj tato zátěž spadla a sehrál vynikající zbytek zápasu. „Předtím jsem měl jednu šanci, kdy se mi puk odrazil skoro na hokejku, ale brankář mi to chytil. Byl jsem z toho nervózní, protože jsem měl nějaké šance, ale pořád jsem nemohl dát gól. Pak se mi puk odrazil přímo na hokejku a byl z toho gól.“ Třetí lajna sehrála skvělé utkání . „Jednou to vyjde jedné lajně, jednou jiné, ale hlavní je, že to některé vyjde. Je sice škoda, že nedá každá řada po gólu, ale hlavní jsou body.“ A jaký byl pro Marka dnešní zápas? „Dneska to byl super zápas, nejsem ani unavený. Cítím se úplně v pohodě, kdyby takové byly všechny zápasy, tak jsem maximálně spokojený,“ prohlásil s úsměvem na tváři.

K hráčům, kteří si v utkání připsali tři body patřila také Jan Tesařík, který jeden gól dal a na dva přihrál. „Utkání se nám docela povedlo, tedy kromě první třetiny, kdy jsme byli moc ustrašení. Dělali jsme si na ledě co jsme chtěli a ne to co jsem si řekli. O přestávce jsme to rozebrali a nastoupili jsme s tím, že každý bude hrát to co má a zapůsobilo to. Naší pětce se dnes utkání povedlo. Určitě to byl nejlepší výkon naší lajny od začátku sezóny.“ Jeho gól patřil k nejzajímavějším momentů zápasu. Z tribuny to vypadalo , že u mantinelu nevěděl co s pukem, tak jej nahodil na bránu, ale puk k překvapení všech skončil v síti. „Vezl jsem puk kolem mantinelu, měl jsem jej na backhandu a chtěl jsem jej hodit do rohu, ale viděl jsem, že tam byli všichni rozjetí. Před bránou byl svázaný Janec (Petr Janečka pozn. redakce) s prostějovským obráncem. Říkal jsem si, že nahodím kotouč na bránu, třeba se nějak odrazí a Janec ho dorazí, ale ono to tam spadlo. Trochu kuriózní gól, ale platí,“ dodává k pátému gólu v prostějovské síti. Do utkání nastoupil v obranné dvojici s novým parťákem Janem Dreslerem. „S Honzíkem jsme sehráli několik zápasů. V juniorce, když nám šel pomoci, nebo ve Vítkovicích. Jsme na sebe trochu zvyklí. Možná hrajeme podobným stylem. Rozumíme si.“