Dnes jsme si bojovností body zasloužili, kvituje vítězství Marek Pavlačka

Vladimír Vronka, 24.11.2006
Sareza Ostrava sehrála další utkání s rozuzlením v samostatných nájezdech, tentokrát s Chomutovem. Sareze se nájezdy doposavad moc nedařily. Vítězství v nich si přivezli ostravští hráči pouze z ledu Kadaně, jinak odešli třikrát poraženi. Ve čtvrtečním zápase se dokázal ze šesti střelců prosadit jediný - kapitán Ostravy Pavel Šebesta. V dresu Chomutova hrál také Roman Chatrnúch, který zatím v novém působišti příliš zápasu neodehrál, neboť jej postihlo zranění. V ostravském dresu se bil jako lev Marek Pavlačka, který si svým skvělým výkonem řekl o titul hvězdy zápasu.

Minulou sezónu strávil Roman Chatrnúch z velké části v Ostravě, ale postupně se přesunul do Chomutova a následně do Mladé Boleslavi. Letos měl vyztužit obranné řady Chomutova, ale pro zranění moc zápasů neodehrál. „Nehrál jsem šest týdnů žádný zápas, takže jsem měl trošku problémy sám se sebou, hlavně v první třetině, pak jsem se již trošku srovnal. Chybí mi kondice, mám co dohánět.“ V Chomutově již působil v minulosti, letos se vrátil ale ke spokojenosti určitě něco chybí. „V Chomutově jsem spokojený, až na to že mám zatím odehrané jen tři zápasy, protože jsem byl zraněný, měl jsem distorzi zápěstí, ještě teď bolí. Každý souboj, každá střela mě bolí. Doufám, že již bude všechno v pořádku a že už nepřijde žádné zranění,“ ukončil rozhovor obránce Chomutova přáním.

Hvězdou zápasu byl vyhlášen Marek Pavlačka. Marek odehrál skvělý zápas, sice si nepřipsal žáden bod do kanadského bodování, ale bojovností a odvedenou černou prací vynikal. „Jsem šťastný, že jsme vyhráli a že jsme to dotáhli až do konce. Vždycky jsme vedli, ale vždycky si zápas zkomplikujeme, ať již vyloučením nebo hloupým gólem. Zápas byl těžký, Chomutov hrál od poloviny utkání super a byl lepším týmem, ale my jsme utkání bojovností dohráli a nakonec se štěstí přiklonilo k nám,“ shrnul zápas se šťastným koncem pro Sarezu. Sareza již mnohokrát byla v utkání lepším týmem, ale smolně prohrála. „Raději jsme to neřešili, ale každý ví, že zápasů, ve kterých jsme lepší, taháme se o výsledek, ale nakonec se štěstí otočí proti nám, je hodně. Dnes se štěstí otočilo k nám. Dnes jsme si bojovností body zasloužili.“ Sareza sehrála řadu zápasů s týmy z horní poloviny tabulky. Zápasy byly určitě těžké, ale oko diváka si v těchto zápasech přišlo na své. „S lepšími soupeři se hraje zajímavější hokej. Týmy jako Boleslav, Chomutov či Ústí hrají hokej a hraje se s nimi lépe než s týmy ze spodku tabulky, které pouze brání a s kterými musíme útočit. Hrají útočný hokej, což je lepší pro hráče i pro diváky,“ shrnul ostravský útočník výhodu zápasu se silným soupeřem.

Kazem na kráse zápasů s týmy ze špičky tabulky byla divácká návštěva. „Mnoho fanoušků si cestu na stadion, zatím, nenašlo. Byl bych rád, kdyby chodilo více lidí, protože když přijedete třeba do Brna, kde přijde tři tisíce lidí, tak se hned hraje jinak. Ale je to těžké dostat lidi na 1. ligu, je zde Baník, Vítkovice...“ Marek má odehráno mnoho zápasu za Sarezu či její předchůdce. Porubský hokej slaví jubilejní šedesáté výročí založení klubu. Utkání bude předcházet zápas hráčů, kteří v minulosti oblékali dres Poruby a nebo Vítkovic. „Myslím si, že za starou gardu bych mohl nastoupit i já. Zápas bude hrán pro lidi a pro zábavu, bude se hrát pěkný hokej. Bylo by pěkné, kdyby přišlo alespoň tisíc lidí, aby viděli hráče jako Fabián, Černík, Holaň a jiné. Hokej bude určitě zajímavý,“ ukončila hvězda zápasu povídání o připravovaném zápase starých gard.