Děkujeme fanouškům za kulisu při tréninku, něco takového nepamatuji, líčí kapitán Javín

Adam Bagar, 22.02.2015
Poněkud netradiční sobotní odpoledne prožili porubští hráči společně s jejich nejvěrnějšími fanoušky. Místo střetnutí s břeclavskou lví smečkou byl v porubském hokejovém chrámu na programu otevřený trénink, při němž nechyběly ani klasické chorály či děkovačka. A to není všechno. Fanynky si stejně jako loni připravily pro hráče HC RT TORAX Poruba 2011 překvapení a na konci tréninkové jednotky jim předaly překrásný dort, na němž figurovala dokonce jména všech hráčů, kteří se do něj hned pustili. "Moc nás to potěšilo, bylo to výborné. Děkujeme!" hlásí za celou kabinu kapitán Miroslav Javín.

Podobně jako loni přebírala porubská kabina už na pohled velmi chutný dort, ten také letos rozzářil několik tváří hokejistů. "Je to od fanoušků moc pěkné gesto, byli jsme z toho překvapení a moc nás to potěšilo. Děkujeme jim a jsme za to opravdu vděční," přiznává šestačtyřicetiletý obránce Miroslav Javín, který rozhodně neotálel a ihned se do sladké pochoutky pustil. "Byl výborný, dokonce nám trošku zbylo na pondělí," culí se zkušený hokejista, jemuž se dort očividně líbil už na první pohled.

"Muselo to být hodně pracné," uvědomuje si Javín, který si nezapomněl sníst ani marcipánovou cedulku se jménem. "Tím to začalo. Každý si uloupl své jméno a hned se do toho pustil. Byl to marcipán, takže super," usmívá se mlsně Javín, jemuž nemohl uniknout ani početný kotel porubských příznivců, kteří netradičně při tréninku fandili. "Děkujeme jim za pěknou kulisu během tréninku. Nevzpomínám si, že by se něco podobného stalo. Bylo to moc fajn," pokyvuje uznale Miroslav Javín.

V posledních týdnech či měsících se atmosféra v porubské aréně výrazně změnila, což hráče pochopitelně těší. "Je to pro mě překvapení, ale poslední čtvrtinu začali lidé chodit a jsou slyšet. Jezdí s námi také na některá utkání ven. Máme z toho radost. Vždycky se vám hraje lépe před zaplněnými tribunami, než před pár lidmi. Hokej se přece hraje hlavně pro diváky," ví kapitán Miroslav Javín, jenž jedním dechem dodává: "Možná je to dáno i tím, že hrajeme líbivý hokej a vyhráváme," hlásí.

Podporu budou porubští hokejisté potřebovat také při play off, které už pomalu klepe na dveře. "Ve středu nás čeká poslední zápas v Opavě a v sobotu už doma začínáme vyřazovací boje. Je to dost našlapané. Musíme si teď odpočinout a dobře se připravit. Doufám, že nám vydrží forma." Tu má RT TORAX vskutku parádní a znát to je také v kabině. "Je to cítit. Mančaft, který prohrává, vypadá úplně jinak. Panuje tady výborná nálada, dobře se trénuje a zápasy zvládáme," uzavírá.