DOROST: Cesta za snem aneb krátké ohlédnutí za minulou postupovou sezónou

Gabriela Juříková, 18.06.2019
Před rokem se dorost připravoval na Regionální ligu s cílem být v další sezóně o soutěž výše. Pod vedením trenéra Davida Moravce a jeho asistentů Marka Pavlačky a Miroslava Bahníka se mladíkům podařilo cíle dosáhnout. A protože do další sezóny Český hokej zavedl soutěž devátých tříd, tak stejná parta, s malými změnami v sestavě, se na ni intenzivně připravuje již druhý měsíc. Jaká byla cesta za snem?

Tři části soutěže, 44 zápasů - 40 vyhraných, 2 prohry v nájezdech a jen dvakrát nezískali porubští dorostenci ani bod. Skóre 290:83.

Základní skupina „N“ čítala 10 zápasů a do další části sezóny postupovali Moravcovi svěřenci z druhého místa se ziskem 27 bodů a skóre 71:23. První pozici obsadily díky lepšímu skóre 83:22 Vítkovice „B“.

Nadstavba „S“ měla 28 utkání. Porubané se zápas od zápasu lepšili. Nejen v herních činnostech, ale také mentálně a psychicky. Což byl u patnáctiletých kluků velký posun v udržení a krocení mnohdy velkých emocí. Do kvalifikace postupoval jen vítěz této části soutěže a každá maličkost hrála velkou roli. 79 bodů 189 vstřelených gólů, díky propracované obraně jen 48 puků v porubské bráně = 1. místo a postup do kvalifikace.

Šest zápasů kvalifikace se odehrálo ve dvanácti dnech. Na logistiku nejnáročnější část sezóny, která začala zápasem v Karlových Varech. Ukázalo se, že odjet do lázeňského města den před utkáním, byl velmi dobrý tah. Počáteční výhra odstartovala závěrečnou cestu za vytyčeným cílem, který byl jistý už po čtvrtém kole. Porubští plně nebodovali jen v odvetě na domácím ledě s Karlovými Vary, které vyhrály na nájezdy. Konečný souhrn je 16 bodů při skóre 30:12.

NA ZÁVĚR slovo trenéra:
„Cíl před sezónou bylo postoupit do ELD, což se podařilo už dvě kola před koncem kvalifikace. Díky patří především hráčům a rodičům za přístup, klubu za vytvoření podmínek a v neposlední řadě také trenérům s realizačním teamem za soudržnost v celé dlouhé a mentálně náročné sezóně.“