Čtvrťáci mile překvapili na „BOBR CUPU 2016“! Na třídenním turnaji vybojovali bronzové medaile

Gabriela Juříková, 03.04.2016
V polovině března trávili hráči ročníku 2006 a mladší tři dny, 18. – 20. března, ve Valašském Meziříčí, kde tamní hokejový klub pořádal mezinárodní turnaj „BOBR CUP“ za účasti dvanácti týmů. Zahraniční týmy byly z Maďarska DAB Docler Dunaujvaros a Slovenska HK Iskra Partizanské. Z Čech a Moravy se účastnily týmy HC RT TORAX Poruba, VHK Vsetín, HC Zubr Přerov, HK Krnov, HC Střelci Jindřichův Hradec, HC Letci Letňany, SK Třebechovice pod Orebem, HC Vodní lvi Benešov, TJ Lokomotiva Česká Třebová a samozřejmě HC Bobři Valašské Meziříčí.

SOUPISKA HC RT TORAX PORUBA: Martin Sluka – Adéla Wojnarová, Dominik Prokeš, Tomáš Rotter, Kryštof Pelikán, Vojtěch Matějka, Matěj Žídek, René Schrom, Ondřej Dedek, Ondřej Jeřábek, Dominik Korpas, Tomáš Murin, Šimon Pavlíček, Patrik Šenkyřík, Lukáš Číž, Matyáš Veselý

Rozdělení do skupin

Skupina A:
HC Bobři Valašské Meziříčí
HC Střelci Jindřichův Hradec
HC Zubr Přerov
HC Letci Letňany

Skupina B:
SK Třebechovice pod Orebem
HC Vodní lvi Benešov
HC RT TORAX Poruba
HK Iskra Partizanské

Skupina C:
VHK Vsetín
TJ Lokomotiva Česká Třebová
DAB Docler Dunaujvaros
HK Krnov

V rozlosování měla Skupina „B“ své zápasy naplánovány až od soboty 19. března a dopadly takto:
HK Iskra Partizanské – HC RT TORAX Poruba 1:2
SK Třebechovice pod Orebem – HC RT TORAX Poruba 4:1
HC RT TORAX Poruba – HC Vodní lvi Benešov 4:1

Pak byly na programu zápasy nadstavby a porubští mladíci začínali trenéry mile překvapovat. A proč? Trenérské duo Wolf – Podgorný jelo se svými svěřenci na turnaj s cílem neskončit hůř než ve středu tabulky. Nakonec z toho bylo úžasné třetí místo, čímž hráči překvapili jistě nejen trenéry. Navíc Vojtěch Matějka byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje, když nastřílel 10 gólů.

osmifinále HC RT TORAX Poruba – HC Bobři Valašské Meziříčí 7:1

neděle 20. března