Chtěli jsme zůstat v horní polovině tabulky, prozradil Josef Halouzka

Vladimír Vronka, 29.09.2005
Sareza sehrála v Prostějově dobrý zápas se šťastným koncem. Dokázala tak konečně prolomit smůlu z venkovních kluzišť. Co bylo základem úspěchu nám sdělil trenér Sarezy Josef Halouzka. Svým prvním gólem v této ligové sezóně rozhodl utkání Roman Chatrnúch.

Trenér Sarezy Josef Halouzka mohl být po utkání spokojen se ziskem bodů, obrannou hrou a s výkonem gólmana. Jaký vlastně zápas byl? „Byl to vypjatý zápas, trochu se do toho namotal rozhodčí, který pískal moc úzkostlivě. My jsme šli do zápasu s tím, že chceme zůstat v horní polovině tabulky, a proto jsme tady nesměli prohrát. Hráči se k tomu postavili dobře. Báli jsme se našich třetích třetin, což jsme ve čtvrtém zápase prorazili. Kluci si uvědomili to, o čem jsme mluvil na začátku sezóny, že hokej se hraje na 2:1, 3:1 a podobné výsledky. Základem je pevná obrana, postavené to samozřejmě je i na výkonu brankáře, který byl dnes absolutně výborný.Kuba chytil asi dva nebo tři góly, ale pravda je také v tom, že kluci dobře zahráli přesilovku 5 na 3, ze které jsme dali krásný gól.“

Jak viděl zápas autor jediného gólu Roman Chatrnúch? „Byl to těžký zápas, ale my jsme sem přijeli s tím, že neprohrajeme a věřili jsme, že se to zlomí, a že konečně dovezeme body z venku, což se nám podařilo.“ Roman dal branku krásnou střelou k tyči při přesilové hře pět na tři. Jak tato branky vlastně vznikla a jak ji viděl on? „Já jsem strašně šťastný, protože je to věc, kterou vymyslel Pavel Šebesta, myslím tu přesilovku pět na tři. Párkrát jsme to zkoušeli na tréninku. Přesně jsme věděli, co má kdo dělat, jsem rád, že nám to vyšlo.“ V prvních dvou třetinách se hrál velmi vyrovnaný hokej, ale ve třetí třetině prostějovští hráči zle zatápěli obraně Sarezy, která tento nápor s přehledem zvládla i s velkým přispěním Jakuba Čecha. Jaký styl zápasu je pro obránce lepší? Útočný nebo obranný? „Pro mě je to jednodušší, když vím, že útočníci nám pomáhají bránit, a když vím, že hrajeme zezadu, kdy jsme všichni vzadu a čekáme na chyby. Toto je určitě pro beka lehčí než když je to útočný hokej, kdy se to valí ze soupeřovy strany 3 na 2, 2 na 1 pořád dokola, což je náročné na kondici.“