Chci poděkovat našim věrným fanouškům, smeká Seidler. V play-off přepsal rekordy

René Chyla, 12.03.2016
RT TORAX měl od začátku třetího duelu s Frýdkem-Místkem nůž na krku, s tím se ale svěřenci Tomáše Sršně dokázali poprat, jak jen to bylo možné. Po první třetině dokonce Ostravané vedli 2:1, přičemž druhý rozdílový gól vsítil porubský snajpr Petr Seidler. „V šatně jsme si s kluky říkali, že se pokusíme v Polárce výhru urvat a vrátit tak sérii do Ostravy,“ vzpomíná na atmosféru v kabině po první třetině vítkovický odchovanec. Poruba ale nakonec nadějné vedení neudržela, Frýdek-Místek během zbývajících dvou třetin zavřel vrata a Ostravanům nedovolil již prakticky nic. Místo toho sám čtyřikrát udeřil a zaplněná Polárka se tak po šedesáti minutách hry mohla radovat z historického postupu do finále druhé ligy.

Jak již bylo řečeno, porubští hokejisté šli brzy díky využité přesilovce před zaplněnou Polárkou do vedení, Frýdek-Místek však ke konci třetiny dokázal srovnat. Svěřenci Tomáše Sršně ale vyrovnávací gól hodili za hlavu a do minuty si vzali své vedení zpět díky přesnému zásahu Petra Seidlera. Těsné vedení 2:1 pro Porubské vydrželo až do první sirény. „V kabině jsme si říkali, že se pokusíme vyhrát a vrátit tak semifinálovou sérii zpátky domů do Poruby,“ pátrá v paměti porubský útočník.

V dalších dvou třetinách již úřadoval domácí Frýdek, a ačkoliv v ničem příliš nevynikal, dokázal uštědřit Ostravanům lekci z produktivity a dalšími čtyřmi góly dokráčel k na pohled jednoznačnému vítězství 5:2. „Ze začátku zápasu jsme hráli velmi dobře, poté jsme ale dostali velmi hloupý gól na 3:2, což bylo určitě rozhodující,“ má jasno o rozhodujícím momentě ve třetím semifinálovém duelu ostravský forvard.

Zápas hraný v pátek ve frýdeckomístecké Polárce se oproti zbylým vzájemným utkáním ale přeci jen trošičku lišil. Třetí semifinálové klání již nepřinesl žádnou bitku a udělené tresty tak zůstaly pod hranicí sta trestných minut. „Vzhledem k tomu, že oni si ten postup do finále chtěli urvat již v pátek, tak si to nehodlali žádným delším oslabením komplikovat,“ hledá útočník důvody v zápase, jenž se nesl v poklidnějším duchu.

Pětadvacetiletý hráč, který je odchovancem ostravských Vítkovic, ale do posledního utkání v této sezoně původně nastoupit vůbec neměl. „Měl jsem naražená žebra, takže jsem vůbec neměl hrát. S trenérem jsme se ale nakonec domluvili, že bych nastoupil třeba sem tam v přesilovce, takže jsem se tam dostal asi čtyřikrát za celý zápas,“ vypráví porubský hokejista, který vyzkoušel také angažmá v polské Cracovii Krakow či opavském Slezanu.

Z nějakého prohloubení vážnosti svého zranění ale strach neměl. „Byl to poslední zápas v sezoně, takže nějaký větší strach jsem neměl a šel do toho naplno,“ vysvětluje svůj návrat na led, který ihned oslavil vedoucí brankou na 2:1. Ta nakonec v konečném součtu neměla až takový význam, jelikož farma třineckých Ocelářů potvrdila svou formu, jelikož už 22 zápasů neprohrála.

„Tento tým byl úplně někde jinde než například v minulých sezonách Přerov, Prostějov či Havířov, kteří také postoupili o stupínek výše,“ smeká před kvalitou Frýdeckomísteckých útočník, jenž se může pochlubit juniorským mistrovským titulem, který získal v dresu mateřských Vítkovic. Ačkoliv série mezi Technikou Brno a Vsetínem není ještě zdaleka rozhodnuta, Petr Seidler už má o složení finále a postupujícím jasné představy. „Vsetín je určitě dost potrápí, ale Frýdek má natolik zkušené hráče, že do té první ligy zřejmě postoupí.“

„Určitě bych chtěl poděkovat našim fanouškům, protože na play-off jich přišlo opravdu dost a v takové atmosféře se hraje o mnoho lépe, navíc i tady v plné hale jsme měli početný zástup svých příznivců, takže to byla taky paráda,“ vyzdvihuje podporu ostravských fanoušků porubský forvard, který v letošním play-off dorovnal rekord v počtu získaných gólů (5) a překonal historický počet asistencí (8) a celkových bodů (13) ve vyřazovacích bojích.

Dorovnány tak byly rekordy z minulé a předminulé sezony, kdy v ročníku 2014/2015 zamířili do černého pětkrát právě Petr Seidler s Alešem Kilnarem. Navíc byly přepsány také skvělé výkony Marka Sedláře z předminulé sezony, ve které Sedlář nasbíral v play-off celkem devět bodů, z toho bylo sedm asistencí. O Seidlerovy služby ale porubští příznivci nebudou zřejmě ochuzeni ani v další sezoně. „Příští sezona je ještě daleko, takže nějaké plány ještě nemám. Určitě bych ale chtěl zůstat v Porubě, nikam jinam se nechystám,“ uzavírá své povídání nejlepší hráč letošního play-off, ve kterém snajpr získal 1,67 bodů na jediný zápas.