Chceme, aby hokej táhl a byl zajímavý, přeje si generální manažer Pavel Hinner

Lukáš Bajgar, 07.05.2018
HC RT TORAX Poruba 2011 se podruhé v historii klubu probojoval do druhé nejvyšší soutěže a nyní jej čeká spousty práce, aby se tým ve WSM lize prezentoval ne v roli otloukánka, ale právě naopak. „Družstvo musí získat na kvalitě, ale také nechceme narušit výbornou partu loňského ročníku, prozrazuje generální manažer klubu Pavel Hinner. Zároveň tak potvrzuje účast právě v české soutěži a definitivně uzavírá téma možnosti hrát v nadcházejícím ročníku polskou PHL.

Jsou to přesně tři týdny a jeden den od vytouženého postupu do WSM ligy, jak byste uplynulý ročník zhodnotil?
„Před sezónou jsme si dali jasný cíl a tím byl postup do WSM ligy. Postupnými krůčky jsme za ním šli – nejdůležitější bylo vyhrát základní skupinu, což se nám podařilo celkem s přehledem. Následovalo playoff, kde jsme po velké bitvě v semifinále s Valašským Meziříčím už ve finále jasně dominovali a postoupili 3:0 na zápasy ke kýžené kvalifikaci. Tu jsme začali velice dobře, nakonec se po dlouhých osmi měsících rozhodovalo v posledním utkání, to jsme i díky většímu počtu vstřelených branek zvládli a postoupili do WSM ligy.“

V jaké soutěži tedy uvidí ostravský fanoušek HC RT TORAX Poruba 2011 – v české WSM lize, nebo v polské nejvyšší PHL?
„Celou dobu se stále rýsovala možnost účasti v polské extralize, která byla pro nás z marketingového hlediska velice zajímavá. Po postupu do I. ligy jsme se ale rozhodli, že budeme hrát WSM ligu, a možnost PHL jsme v tuto chvíli zavrhli.

HC RT TORAX Poruba 2011 se v sezóně 2018/2019, a věřím, že i v těch následujících, představí ve WSM lize. Jedná se o velký úspěch pro město Ostrava, pro městský obvod Poruba, a věřím, nás podpoří.“

Co bylo hlavním důvodem, že se klub nerozhodl vstoupit do Polska?
„V Polsku mají stále některé kluby vůči nám výhrady, některé se nechtějí otevřít a pomoci polskému hokeji. Nechceme se tlačit do PHL za každou cenu násilím, ač byl cítit eminentní zájem polského svazu, že bychom určitě polskému hokeji pomohli. Snad i většina tamějších klubů má stejný postoj, bohužel stále je i několik silných klubů, které mají své důvody, proč nás nechtějí – ať již obavy, že by s Porubou prohrávali, nebo by se nedostali do playoff, finále či možnosti hrát o Ligy mistrů.“

Zpravidla platí, kdo postoupí, ten vymění většinu kádru, co lze očekávat v týmu HC RT TORAX?
„V průběhu celé sezóny se v Porubě vytvořila velice dobrá parta, myslím si, že za celou novodobou historii klubu taková parta nebyla. Soudržnost a chuť jít za vítězstvími byla tak velká, a parta tak úžasná, že se mi ji nechce zcela rozebrat, jak to v minulosti udělaly některé kluby. Byť samozřejmě vím, že I. liga je úplně někde jinde a výkonnostní rozdíl je velký. Stále tedy zvažujeme, kým posílit, jaký post ne. Tím, že jsme hráli až do 15. dubna, nastalo období zasloužené dovolené, kdy hráči potřebují nabrat síly pro další sezónu. Vedení samozřejmě pracuje dále – nabídky hráčů na stole již máme, jedná se o zajímavá jména, ale konkrétně o nich zatím hovořit nebudeme. Věřím, že tým poskládáme tak, abychom byli rovnocennými partnery ve WSM lize a nehráli druhé housle. Chceme, aby lidi hokej táhl a byl zajímavý.“

Nabízí se tedy spolupráce s některým z extraligových klubů? Nabízejí se nedaleké Vítkovice…
„Došlo k dohodě s Vítkovicemi, že hráče, o které nemají zájem, budou uvolňovat k nám do klubu. Nyní mohu prozradit, že jsme se dohodli s Jakubem Illéšem a Janem Hudečkem. S dalšími hráči se stále jedná.

Další spolupráce se navázala se Zlínem, máme již nabídku některých jmen, ale stejně jako v případě hráčů Vítkovic je vše ve stavu jednání.

Hlavně musíme diskutovat, jak poskládat tým, aby se nenarušila dobrá parta, a zároveň aby družstvo získalo více na kvalitě.“

Co klub čeká v nejbližších dnech, mimo hráčských jednání?
„V pondělí 21. května máme první sraz a hráče čeká začátek letní přípravy. Zároveň se budeme snažit navázat spolupráci s některým z druholigových klubů, kam bychom chtěli posílat hráče na hostování či na střídavé starty, případně si je rozehrané vytahovat zpátky. V letních měsících se bude navíc rekonstruovat střecha zimního stadionu a jelikož práce zasáhnou i měsíc srpen, budeme nuceni sehrát některá přípravná utkání v tréninkové hale, případně na kluzištích soupeřů. Prosím tedy fanoušky o shovívavost.“