Chceme sérii co nejdříve ukončit, hlásí odhodlaně obránce Lukáš Prokop

Lukáš Bajgar, 26.02.2014
Když v hokejovém utkání padnou tři branky, přičemž každý z týmů se trefí aspoň jednou, jedná se vždy o pořádné drama do poslední vteřiny. Jedno takové má za sebou i HC RT TORAX Poruba 2011. Tým, který po základní části druhé ligy obsadil konečné druhé místo, vyzval hostující SHK Hodonín. Domácí byli úspěšnější, a to i díky zásahu Lukáše Prokopa, jenž svou dělovkou otevřel účet úterního souboje. "Snažili se mě provokovat, vědí, že jsem ten typ hokejisty," přiznává v pozápasovém hodnocení. Každopádně ani to Drtičům úspěch nepřineslo a domů na jih Moravy se vrátili s těsnou porážkou a zároveň i ztrátou v celé sérii.

Jestliže by si mohli Porubští vybírat soupeře pro play-off, určitě by nevolili Jihomoravany. Jen v letošním ročníku podlehli týmu, hrajícímu v oranžovo-modré kombinaci, hned třikrát ze čtyř vzájemných klání. "Do prvního čtvrtfinále jsme šli s určitým respektem, vždyť jsme s Hodonínem třikrát prohráli," rozkrývá pocity v kabině Lukáš Prokop. Znovu se ale ukázalo, že je play-off o něčem jiném. Jde o každý gól a tentokrát jsme vyhráli," líčí i přes svůj nízký věk rázný bek, o jehož výkon může trenér Sršeň stavět výkony celého týmu. "Navíc si myslím, že jsme na ledě byli o něco bojovnější."

Devětadvacátá minuta úterního boje byla nejklíčovější pro samotný výsledek, Poruba v ní docílila obou branek a odskočila soupeři hned na rozdíl dvou zásahů. "V přesilové hře podržel Aleš Kilnar dobře puk na modré. Posunul ho do středu, navíc tam kluci dobře zaclonili a mi už jen stačilo se trefit," vypráví s úsměvem od ucha k uchu Lukáš Prokop. "Ale to "jen" bych dal do uvozovek," dodává. Porubští nakonec dvoubrankové vedení neudrželi, ale zápas dotáhli do vítězného konce. "Hodně nám pomohly oba rychlé góly snad během půlminuty, hodnotí druhý nejproduktivnější obránce týmu. "Docela nás uklidnily. Je ale pravdou, že v poslední třetině se zápas dostatečně vyhrotil, ale tak to v play-off bývá.

Co se vlastně událo během inkriminované poslední části? "Hosté začali hrát více do těla, za stavu 0:2 už jim nic nezbývalo. Nakonec i vstřelili branku, ale na více se už naštěstí nezmohli," zbytečně nelamentuje nad děním na ledě, a pokračuje: "Byli jsme bojovnější. Hraje se nadoraz. Soupeř mě zná, takže se mě snažili provokovat, vědí, že jsem ten typ hokejisty. Dali jsme jim však najevo, že si nic líbit nenecháme. Nechceme si nechat ujít postup, pokud možno ve třech zápasech."

Již za dva dny čeká Porubské přesun na jih Moravy, kde je vyzve nejen domácí zaplněná hala. "Chceme tuto sérii ukončit co nejrychleji, odhodlaně líčí Lukáš Prokop. "Síly přeci jen ubývají všem, tak není potřeba ještě jimi plýtvat. Jak se bude týmu dařit, nedokáže dnes říci nikdo s jistotou, jedno je však jisté, HC RT TORAX Poruba 2011 nečeká lehký soupeř a důkladná příprava je nutností. V první řadě si musíme pohlídat začátek zápasu, protože v play-off je důležité nedostávat ze začátku góly. Navíc se v Hodoníně těžko hraje, žene je dopředu publikum, i díky tomu mají strašně nepříjemné přesilovky. Pokud ustojíme úvodní tlak a k dobru přidáme jednu dvě branky, určitě znervózní," zakončuje své povídání na ledě nepříjemný obránce a obávaný soupeř všech útočníků.