Celý zápas byl klíčový, myslí si Jakub Štěpánek o utkání v Olomouci

Vladimír Vronka, 19.01.2006
Nejlepším hráčem na ledě bezesporu byl Jakub Štěpánek, který dokázal pochytat 36 z 38 střel, a dokázal výborně zastoupit odpočívající jedničku týmu Jakuba Čecha. Některé ze střel již vidělo publikum v jeho síti, ale ostravský gólman olomouckému publiku radost pokazil. Kdo bude chytat v sobotu? Nechme se překvapit. Velmi dobré výkony také podává posila obranných řad Sarezy Pavel Augusta, z jehož obrovských zkušeností nyní čerpá Jiří Mocek. Na ledě byl opět vidět také ostravský štírek Michal Holuša.

Dnes nastoupil do brány po dlouhé době Jakub Štěpánek, který tak dostal šanci ukázat, zda dokáže podat perfektní výkon, který jej zdobí v ostravské juniorce. Jakubův výkon v Olomouci perfektní určitě byl. „Chytalo se mi celkem dobře. Dneska jsme podali dobrý výkon. Jsem spokojený se svým výkonem i s výkonem mužstva. Jsem rád, že jsme vyhráli.“ Jakub chytá jako jednička u junioru a u mužů bývá dvojka, pokud nehrají ve stejný den junioři. Kdy se Jakub dozvěděl to, že bude v Olomouci jedničkou? „Dneska před rozbruslením nám to pan trenér oznámil.“ Asi mezi klíčové okamžiky zápasu lze zařadit zákrok ostravského gólmana z předposlední minuty, kdy famózně udržel Sareze jednogólové vedení. „Já bych neřekl, že to byl klíčový zákrok, kdyby mi ten gól dal, tak mi asi nikdo nic neřekl, ale je dobře, že jsem to chytil. Zákrok mohl být klíčový, ale celý zápas byl klíčový. Zápas nebyl jen o jednom momentu, který se stal dvě minuty před koncem. Stálo to na dobrém výkonu po celý zápas. Jakub Štěpánek se po druhém gólu ve své síti velmi zlobil, jelikož gól padl šest sekund před koncem druhé části. „Určitě beru část na sebe, ale neměli jsme nechat tečovat borce před bránou. Pro mě je smůla v tom, že se mi to svezlo po výstroji do brány. Kvůli tomu jsem se vztekal, že jsem zakročil jinak než jsem měl.“ Sareza dostala gól ve šestačtyřicáté vteřině druhé třetiny a pak jen šest sekund před druhou sirénou. „Není to ideální. První gól na začátku třetiny jsme dostali v oslabení. Spíše mrzel gól do šatny šest sekund před koncem. Mohl to být klíčový moment utkání, ale nakonec jsme to ve třetí třetině otočili.“

Nejzkušenějším obráncem v týmu určitě je Pavel Augusta. Sareza utkání nezačala nejlépe, ale hru postupně vyrovnala. „Do zápasu jsme vstoupili vlezli hodně špatně, vůbec nic nám nevycházelo. Olomouc nás vyloženě přehrávala v útočném pásmu. Potom se hra začala vyrovnávat. Do třetí třetiny jsme přišli s cílem vyhrát a možná, že jsme to chtěli více než domácí. Nakonec se nám vyhrát podařilo.“ V Sareze již odehrál několik zápasů, ve kterých patří k jistotám v zadních řadách. „Mě se hraje pořád dobře. Já už toho sice moc nenabruslím, ale jsem spokojený.“ Do Sarezy přišel na hostování koncem roku 2005. Zajímalo nás zda je v Sareze spokojený a jak vidí svou budoucnost. „Zázemí je v Ostravě perfektní, takové jsem ještě v první národní lize neviděl. Budoucnost já moc neřeším, nechávám všechno ze dne na den.“ Jiří Mocek si na své spoluhráče v obranné dvojici v poslední době jistě nestěžuje. Chvíli hrál v první obranné řadě s Romanem Chatrnúchem a nyní tvoří obranou dvojici právě s Pavlem Augustou. „S Jirkou se mi hraje velmi dobře. Jsem rád, že jej mám vedle sebe, protože jsem vždycky chtěl mít vedle sebe mladého hráče. Jirka Mocek bude jednou vynikajícím hráčem.„

Dobře hrál i centr ostravského týmu Michal Holuša, který dal gól na 1:0, což bylo jeho desátá trefa v sezóně. „Jak se hrálo? S kluky jsme to probírali, že dokud si plníme své povinnosti, a každý hraje co má, tak můžeme porazit každého. Ve druhé třetině jsme to neplnili a proto nás Olomouc přehrávala. Ve třetí třetině si opět plnil každý co měl, a proto jsme vyhráli. Byl jsem spokojen s první a třetí třetinou.“