Byl to zápas všech hráčů Sarezy, říkal po zápase Jakub Štěpánek

Vladimír Vronka, 28.02.2008
Třetí zápas série mezi Sarezou Ostrava a Olomoucí přinesl vyrovnaný souboj, kterému nechybělo nic z toho, co by měl mít zápas play - off. Hrál se rychlý, bojovný hokej se spoustou krásných branek, o dvě víc nakonec dala Sareza a dokázala zvítězit. Trenér Sarezy Jan Vavrečka mohl hodnotit první výhru v sérii. Nejlepším hráčem na ledě byl Robert Najdek, který tři branky dal a na dvě přihrál. Do brány nastoupil Jakub Štěpánek, který patřil k hlavním strůjcům čtvrteční výhry. Rozhodující trefu dvě minuty před koncem zaznamenal Vladimír Svačina.

Třetí zápas série mezi ostravskou Sarezou a Olomoucí přinesl parádní hokej, kterým se museli fanoušci bavit. Trenér Sarezy Jan Vavrečka mohl být spokojen s výkonem týmu. „Musím klukům poděkovat za hrdinský čin, dokázali porazit nejen Olomouc. Hráli jsme perfektní hokej, byli jsme v pohybu a dávali jsme puky před bránu. Jsem rád, že jsme prodloužili sérii, ale zítra nový zápas a jdeme dál,“ ví, že zítra se začíná opět za stavu 0:0. Sareza opět vedla po dvou třetinách o jednu branku, ale v Olomouci dostala pět branek a utkání prohrála. Ve čtvrtek dokázala na vyrovnání Olomouce Sareza zareagovat. „V kabině po druhé třetině jsem říkal, že věřím tomu, že dáme pět gólů, protože na to máme tým. Snažil jsem se povzbudit mužstvo, aby si věřilo. Nakonec jsme dali o jeden gól více, takže jsem spokojený,“ zářil po utkání domácí kouč. Sareza dokázala strhnout vedení na svou stranu dvě minuty před koncem zápasu. „Hra se přelévala ze strany na stranu. Kluci dneska chtěli a neměli co ztratit. Svačina se skvěle natlačil před bránu. Měli jsme skvělý pohyb celých šedesát minut, měli jsme více gólových šancí,“ zakončil pozápasový rozhovor lodivod Sarezy.

Nejlepším hráčem Sarezy byl Robert Najdek, který tři branky dal a na dvě přihrál. „Šli jsme rychle do vedení, ale hra v první třetině byla špatná. Trochu jsme si to v kabině po první třetině vyříkali, že musíme hrát do těla, protože jsou techničtí a pokud si začnou nahrávat, tak by mohlo být zle. Ve druhé třetině jsme stav v přesilovkách otočili, ale Olomouc opět ukázala svou produktivitu a opět vyrovnala. Tentokrát jsme to, zásluhou Sváči (Vladimíra Svačiny – pozn. redakce) dokázali otočit,“ byl po utkání rád, že Sareza dokázala na vyrovnávací branku odpovědět. Robert Najdek zaznamenal hattrick. „Trochu se ke mně přiklonilo štěstí. Dále bych to nerozebíral.“ Sareza vedla 5:4, Olomouc hrála bez gólmana, ale ostravský kapitán jel sám na bránu a chtěl zakončit, ale byl podražen jedním z olomouckých hráčů. Nemohlo následovat nic jiného než tzv. technický gól. „Už se mi to jednou povedlo. Jel jsem trestné střílení a gólman mě fauloval. Takže je to asi podruhé,“ vzpomínal na to, kolikrát mu rozhodčí připsali technický gól. Puk po jeho zakončení, pro faul, míjel bránu, ale i přesto se mohl ostravský kapitán radovat z hattricku. „Měl jsem toho plné zuby, takže mi bylo jedno jestli to bude gól nebo nebude, protože jsem věděl, že jsme vyhráli, do konce chybělo pár sekund. Stálo nás to hodně sil, musíme se zregenerovat a zítra to bude opět boj,“ naznačil, že utkání bylo náročné. Sareza dokázala poprvé v sérii zvítězit. „Chceme jim ukázat, že na ně máme, protože jsou strašně sebevědomí, hrají dobře a mají dobrou i celou sezónu. Chceme jim to znepříjemnit a ukázat, že se nebojíme. Jsem rád, že se do Olomouce vrátím, strávil jsem tam tři roky a je to pěkné město,“ byl po utkání útočník Sarezy spokojen s prodloužením série o další zápas.

V zápase mohlo padnout více gólů na obou stranách, ale gólmani dokázali zastavovat puky před brankovou čarou. Jakub Štěpánek nakonec slavil vítězství svého týmu. „Byl to zápas všech hráčů Sarezy, co hráli v obraně a v útoku, protože mi velmi pomohli. Byl to náročný zápas, Olomouc má spoustu kvalitních hráčů, dali jsme do hry srdíčko, bojovali jsme a to rozhodlo,“ vyzdvihl gólman Sarezy výkon svých spoluhráčů. Již zmiňovaná třetí třetina z Olomouce musela ostravské hráče po druhé třetině pořádně strašit. „Takové řeči, že jsme prohráli 5:0 třetinu v kabině proběhly, ale nikdo na to nemohl myslet. Nastoupili jsme do třetiny stejně jako v Olomouci, kde nám to napadalo do brány. Dnes nám tam také jeden gól spadl, ale my jsme přidali další branky a vyhráli jsme,“ prohlásil s úlevou Jakub Štěpánek. Olomouc dokázala vyrovnat trochu šťastným gólem. „V ten moment mi nebylo nejlépe, byl to celkem laciný gól. Olomoucký hráč jen nahodil puk na bránu, projeli přede mnou tři hráči a vedle ramena mi prošel puk do brány. Nebylo mi nejlépe po těle, ale naštěstí jsme to dotáhli do vítězného konce, takže to moc nebolí,“ potvrdil známe pořekadlo, že vítězství po zápase pomáhá zahnat chmury a bolístky.

Hrdinou závěrečných minut se stal Vladimír Svačina. „Zápas byl celkem vyrovnaný, ale dokázali jsme konečně proměnit přesilovky. Dali jsme více gólů a dopadlo to pro nás dobře. Potřebovali jsme podobný zápas, kdy se štěstí přikloní na naší stranu,“ říkal radostně po utkání ostravský talent. Sareza vstupovala do třetí třetiny s jednobrankovým vedením ale již se ukázalo, že to může být málo. „Určitě jsme si na utkání v Olomouci vzpomněli, ale mohli jsme vést o dva góly a mohli jsme hrát více v klidu, jenže jsme dostali dvacet sekund před koncem třetiny gól. Řekli jsme si, že musíme hrát pořád stejně a že na to, abychom dnes vyhráli máme,“ přiblížil situaci po druhé třetině. Sám dal v utkání dva góly, ale důležitější si schoval do samotného závěru střetnutí. „Já jsem už nemohl, byl jsem na ledě přes minutu, puk se odrazil přímo ke mně, měl jsem solidní rychlost, říkal jsem si, že zkusím projet kolem obránce, Připadalo mi jakoby mě pustil do třetiny, přestal bruslit. Natlačil jsem se do třetiny a plácl jsem do puku a snad pod rukou gólmana skončil puk v bráně,“ viděl vítěznou trefu její šťastný autor.