Budeme se rvát o každý puk, slibuje před domácími zápasy David Vajda

Vladimír Vronka, 26.02.2008
Kdo očekával podobný obraz hry jako v nedělním utkání, musel být zaskočen. Sareza na Olomouc vlétla ve velkém stylu. Domácí se bránili ostravskému tlaku, mnohdy i za cenu nedovolených zákroků, ale všechna oslabení úspěšně zvládli. A co víc - chopili se první příležitosti a přesilovku 5 na 3 dokázali využít. Po dvou třetinách však vedli hráči Sarezy 2:3, ale v poslední části srazily Sarezu na kolena dva slepené góly, kterými se Olomouc dostala do vedení 4:3. Sareza nestačila zachytit vývoj utkání a nakonec prohrála 7:3. Trenér Sarezy Jan Vavrečka mohl být spokojen s první a druhou třetinou. Martin Bartoš táhne ostravskou juniorku, kterou čekají těžké boje o záchranu a když to termínová listina dovolí nastupuje za A – tým. David Vajda naskočil do druhého prvoligového play – off za Sarezu, ale také musí svádět lité boje o záchranu v juniorské soutěži.

Trenér Sarezy Jan Vavrečka hodnotil utkání, v němž byla Sareza první dvě třetiny lepším týmem, přesto nakonec prohrála vysoko 7:3. „Čtyřicet minut jsme byli lepším týmem. Měli jsme perfektní pohyb, měli jsme šance. Bohužel, ač jsme se o tom bavili, naši hráči ztratili trochu nervy a proto jsme nakonec prohráli 7:3. Každý zápas v play – off je jiný. V neděli jsme byli zakřiknutí, dnes jsme hráli velice dobře.“ Sareza prohrála poslední třetinu 5:0 a ztratila tak dobře rozehraný zápas. „Včera byl tým nervózní. Hráči nevěděli co od toho mohou očekávat, ale zjistili, že na to mají. Dnes jsme hráli čtyřicet minut, jak jsme měli, ale v poslední dvacetiminutovce jsme se porazili sami a to mě mrzí,“ litoval vývoje poslední části hry ostravský lodivod.

Martin Bartoš sehrál za Sarezu druhé utkání v play – off. Ostrava v poslední třetině ztratila vedení a prohrává v sérii již 0:2 na zápasy. „Zápas jsme odehráli dobře, až na poslední třetinu. Ze začátku jsme tlačili, měli jsme šance, mohli jsme vyhrát, ale potvrdilo se, že je Olomouc doma silná a když se dostane do tlaku, tak jej dokáže využít,“ vyzdvihl hlavní olomouckou devízu. Sareza však po dvou třetinách vedla 2:3 a jen díky olomouckému gólmanovi, kterému dvakrát pomohla branková konstrukce, nebylo vedení výraznější. „Dvě třetiny jsme ukazovali, že umíme hrát hokej, ale pak jsme se sesypali. Bylo vidět, že na Olomouc máme. Dostali jsme ale gól na 3:3, hned z protiútoku na 4:3 a už se to s námi vezlo,“ viděl ostravský útočník zlom ve vyrovnaném skóre.

Sám musí naskakovat za juniorský tým, kde patří k tahounům týmu. Juniorku čeká ve čtvrtek první z osmi zápasů o záchranu v play – out. „Doufám, že extraligu udržíme. Musíme doma vyhrát všechny zápasy, pak by se záchrana měla podařit,“ věří Martin Bartoš v záchranu. Pro každého juniora je samozřejmě lepší, když může naskakovat za muže, ale když junioři bojují o přežití v extralize, naskakují starty za A – tým Sarezy pomaleji, než by mohly. „Potřebuji si dokazovat více a více. V juniorce jsou ode mne očekávány góly, které občas dávám, ale když se to nepovede a my nevyhrajeme, tak jsem jeden z hlavních viníků. V mužích se snažím makat na plno, aby mi trenér dal důvěru. V mužích to není o tom, abych bodoval jako u juniorky,“ vidí útočník Sarezy hlavní rozdíl mezi svou rolí v mužích a v juniorce.

Loni poprvé nakoukl do prvoligového play- off, nyní patří David Vajda ke zkušenějším obráncům v ostravském dresu. „Ve třetí třetině jsme byli hodně vylučovaní a dopustili jsme se individuálních chyb. Olomouc má výborné přesilovky a dokáže využít tlak,“ viděl příčinu prohry ve třetí třetině mladý obránce Sarezy. Ostravu čekají dva domácí zápasy, ve kterých bude bojovat o prodloužení série. „Doma musíme zabojovat. Máme tým na to, abychom dokázali sérii vyrovnat. Uvidíme, jak to dopadne, budeme se rvát o každý puk. Byli bychom rádi, kdyby přišlo co nejvíce diváků,“ ukázal odhodlání týmu zvrátit nepříznivý stav série. Sám je oporou zadních řad ostravské juniorky. „Chceme udělat body a odrazit se od sestupových míst. Měli jsme docela dobrou sérii, dokázali jsme vyhrávat zápasy. Snad se nás poslední tři sestupová místa nebudou týkat,“ věří také David Vajda v záchranu ostravské juniorky.