Bobři si brousí zuby na premiérové vítězství, potvrdí Poruba roli favorita?

Adam Bagar, 16.10.2012
II. hokejová liga pokračuje již svým 8. kolem. V něm se porubští hokejisté střetnou s posledním Valašským Meziříčím, které má na kontě pouhé dva body a všech dosavadních sedm duelů prohrálo. RT TORAX se tak ocitá v roli favorita. Oba celky spojují změny na trenérských postech. Poruba pod vedením Tomáše Sršně dokázala v obou zápasech bodovat a rovněž i Bobři si naposledy na konto připsali s novým trenérem Josefem Málkem cenný bod. Souboj tabulkových sousedů je na programu ve středu 17. října od tradičních 18:00. Přijďte povzbudit porubské hokejisty v důležitém utkání o cenné ligové body. V případě vaší neúčasti můžete utkání sledovat prostřednictvím textového online přenosu.

Základní informace

Hlavním trenérem Valašského Meziříčí byl v úvodu sezóny Jaroslav Stuchlík, ten se však na vlastní žádost rozhodl ukončit své účinkování v týmu. Jeho místo zaujal Josef Málek, jenž poslední roky působil u mládeže v Přerově. Mužstvo převzal ve čtvrtek a již v sobotu vedl Bobry při domácím utkání s „jeho“ Zubry. Valaši v závěru dokázali vybojovat prodloužení, ve kterém byli úspěšnější hosté, a získat tak další cenný bod.

Předtím dokázali bodovat také v derby na vsetínském Lapači, kde se jim v posledních letech náramně daří. Posledním dvěma bodovým příspěvkům ovšem předcházela černá série pěti utkání bez bodového zisku. Nadále trvá i série sedmi proher v řadě. S dvěma body se tak středeční soupeř Poruby krčí na samotném konci druholigové tabulky.

Brankářskou jedničkou týmu je Petr Slovák, záda mu kryje čerstvě devatenáctiletý Marek Netolička. Především v obranných řadách došlo k pořádné obměně. Dres Valašského Meziříčí již neoblékají zkušení Milan Ovšák, Přemysl Vašut, Jakub Blažek nebo Werner Hartmann. Mezi zadáky tak můžeme vidět vesměs mladé hráče, výjimku tvoří snad jen třicetiletý vytáhlý bek Jan Heča.

V útočné fázi většina důležitých hráčů v týmu zůstala. Trenér Málek nemá k dispozici pouze Radima Haase a Róberta Balgu, které nahradili Viktor Coufal a Robin Ševčík z Přerova. Společně se zkušeným Martinem Ambruzem patří přerovské duo k nejproduktivnějším hráčům mančaftu. Mezi obránci si dobře vede Lukáš Zábojník.

V uplynulé sezóně byli ve vzájemných utkáních úspěšnější Bobři. Porubští na svém ledě podlehli Valachům těsně 2:3 a 3:4. Ve Valašském Meziříčí si pak oba celky rozdělily shodně po třech bodech. Nejprve RT TORAX podlehl do třetice o gól 3:4 a v závěru sezóny si již připsal vysokou výhru 6:1. V kádru Valachů můžeme vidět i několik hráčů, kteří v minulosti působili v Porubě – Lukáše Bokroše, Jakuba Voznicu a Radovana Vajdu.

Pod vedením nové trenérské dvojice dokázali porubští hokejisté v obou zápasech bodovat. Nejprve si poradili po výsledku 4:3 s Karvinou a dobré utkání sehráli také na ledě Opavy, kde podlehli 2:3 až po prodloužení. Rozšířili tak své bodové konto na číslo osm. Na čele produktivity je prozatím se sedmi body mladý štírek Rostislav Vaněk (2+5). O dva body méně má na kontě Martin Buček (4+1). Z obránců jsou na tom nejlépe Lukáš Prokop (1+2) a Jiří Šindelář (0+3).

"Ve středu nás čeká důležitý zápas, jelikož budeme chtít opět bodovat a domácí zápasy bychom měli vyhrávat. Nevím, jaký kádr má letos Valašské Meziříčí ani jsem je osobně neviděl hrát, ale jistě to bude vyrovnaný zápas. Ty jsou ostatně letos ve druhé lize k vidění neustále a budou rozhodovat maličkosti," řekl k utkání s Valašským Meziříčím útočník Michal Holuša.

Jak si oba celky vedly v posledním kole?

7. kolo: HC Bobři Valašské Meziříčí – HC ZUBR Přerov 2 : 3 pr. (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)
Branky a nahrávky:
17. Varga D. (Varga Mir., Coufal), 57. Ambruz – 19. Sklenář (Sprušil), 39. Goiš (Osina), 62. Kolář (Pala, Sprušil).

7. kolo: HC Slezan Opava – HC RT TORAX Poruba 2011 3 : 2 pr. (0:1, 1:0, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky:
30. Galvas (Bednárek, Pavelek), 49. Tichý (Měch), 63. Wolf P. (Chalupa) – 2. Pavlačka (Prokop), 50. Holuša (Vaněk, Krayzel).

Sestavy obou celků v posledních zápasech

Sestava Valašského Meziříčí v posledním utkání: Slovák – Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Knebl, Kolovratník, Mikel, Prycl, Schejbal, Ševčík, Šoula, Vajda, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Voznica, Zábojník.

Sestava Poruby v posledním utkání: Tihlář – Šindelář, Wolf, Hruzík, Prokop, Axman, Slavík – Matějka, Krayzel, Vaněk – Buček, Pavlačka, Seidler – Holuša, Sedlář, Vrána.

Vzájemná utkání v sezóně 2011/2012

7. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Bobři Valašské Meziříčí 2 : 3 (1:1, 1:0, 0:2):
Série těsných porážek nebere konce, Poruba podlehla také Valašskému Meziříčí

19. Kolo: HC Bobři Valašské Meziříčí – HC RT TORAX Poruba 2011 4 : 3 (2:0, 2:2, 0:1):
Z Valašska opět s těsnou porážkou, Porubě nechybělo mnoho ke smazání čtyřbrankového manka

29. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Bobři Valašské Meziříčí 3 : 4 (0:2, 1:0, 2:2):
Poruba podlehla také Valašskému Meziříčí, tradičně jí k bodům chyběl jeden gól

41. Kolo: HC Bobři Valašské Meziříčí – HC RT TORAX Poruba 2011 1 : 6 (0:1, 0:2, 1:3):
Rozjetá Poruba si veze z Valašského Meziříčí nejvyšší vítězství sezóny

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V utkání mezi Porubou a Valašským Meziříčím by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit Václav Šutara z Havířova. Jeho čárovými kolegy budou pánové Marian Řezáč a Tomáš Moravec z Ostravy.

Jak to vidí sázkové kanceláře?

Vítězství Poruby: 1,65
Remíza: 4,50
Vítězství Valašského Meziříčí: 2,87

Ostatní duely 8. kola II. hokejové ligy – sk. Východ