Benátky, na rozdíl od nás, proměnily přesilovky, shrnuje fakt Patrik Urbanec

Gabriela Juříková, 29.12.2018
V utkání 40. kola Chance ligy padly v RT TORAX ARENĚ čtyři góly. Byly využity čtyři početní výhody. Za stavu 0:1 vyrovnával obránce PATRIK URBANEC a dostal tak do varu bezmála devět stovek diváků. Jenže další porubské góly nepadly, přestože za prvé k mnoha gólům měli domácí hráči blízko, přestože za druhé libereckou farmu přestříleli a přestože za třetí měli přesilovku pět na tři. Jak viděl utkání střelec jediného porubského gólu?

Po první třetině měli domácí jednogólové manko, které mohli smazat v několika přesilovkách. Jenže ani tu pět na tři nedokázali ukončit gólovou radostí. Až v klasické přesilovce od modré prostřelil vše před sebou Patrik Urbanec. „Vyhráli jsme buly, po kterém to Zdeněk dobře podržel a já pak jen vystřelil. Ani jsem moc nemířil. Navíc brankář měl před sebou hráče, takže nic neviděl,“ komentuje vznik vyrovnávací trefy zlínský odchovanec.
Nerozhodný stav vydržel jen čtyři minuty. Benátky využily nabídnutou početní výhodu a od 31. minuty opět vedly. Tomáš Havlín pak přidal o sedm minut později druhý přesilovkový gól, a jak se později ukázalo, byl v utkání posledním. Přitom Porubští soupeře jednoznačně přestříleli! Hráči Benátek nad Jizerou, farmy libereckých Tygrů, několikrát ponechali před Žajdlíkem volné porubské hráče, na které zela odkrytá brána. Přesto se ARENA gólově neradovala. Bylo to snad svázaností, nervozitou z prvního „domácího“ utkání? „Neřekl bych, že jsme byli nějak svázáni nebo nervózní. Nejsme až tolik mladí, abychom si to až tak připouštěli. Benátky prostě, na rozdíl od nás, proměnily přesilovky,“ shrnuje dění pětadvacetiletý obránce a dodává, „My měli sice taky dost přesilovek, i dlouhou pět na tři, ale jak se říká, kdo ji nepromění, nemá právo vyhrát. Je to taková hokejová spravedlnost, která nás v této chvíli ale mrzí.“

Zvláště, když se hrálo poprvé v nově opravené porubské aréně a před skvělou návštěvou. „Diváci nám vytvořili skvělou kulisu, za kterou jsme rádi. O to víc nás mrzí, že jsme jim to nevrátili v podobě výhry. Věříme ale, že se to povede příště,“ nepřímo zve Patrik diváky a fanoušky na utkání hrané 3. ledna s Duklou Jihlava.
A jaké to je být už pořád na jednom místě a „konečně“ se v rámci města neustále nestěhovat? Třetí nejproduktivnější obránce v dresu HC RT TORAX Poruba 2011 úlevně prozradil : „V kabině se o tom nebavíme. Spíš řešíme herní věci, takže za ostatní nemohu mluvit, ale za sebe můžu říct, že je to super! Nemusím ráno brzy vstávat, jít sem do kabiny pro věci, jet do Vítkovic a pak zase obráceně. Jsem rád, že už to nekonečné cestování v rámci města skončilo. Můžeme trénovat i hrát ve známém prostředí, kdežto v OSTRAVAR ARÉNĚ jsme byli, i když „doma“, tak přeci jen hosté.“