Barážové odvety začnou junioři na ledě Hvězdy Praha

Adam Bagar, 10.03.2009
První polovina baráže o extraligu juniorů je již za námi. Poruba, které patří nadále druhá pozice, zajíždí již v šestém kole na půdu poslední Hvězdy Praha. Oba soupeři v posledním kole hráli doma a svým soupeřům poměrně jednoznačně podlehli. Uvidíme, kdo se představí v lepší pohodě ve vzájemném měření sil a připíše si v tomto utkání na své konto vítězství. První vzájemné utkání vyhrála Poruba na svém ledě 4:2. Zápas se odehraje ve středu 11. března v netradiční dobu, od 17:45 hod. Pokud nenavštívíte osobně stánek, kde hraje Hvězda Praha své domácí zápasy, můžete alespoň prostřednictvím online přenosu sledovat změny stavu.

Základní předzápasové info

Úvodní čtyři duely baráže zvládli junioři VOKD Poruby na výbornou, ale v posledním kole tvrdě narazili. Soupeřem jim byla stoprocentní Jihlava, která si na Vysočinu odvezla vysoké vítězství 6:2 a nadále suverénně kráčí za vysněným postupem do extraligy, kam by se vrátila po roční pauze. Přesto po první polovině odehraných duelů baráže patří Porubě druhá příčka znamenající udržení nejvyšší soutěže. Náskok na Hradec Králové a Valašský hokejový klub je přitom čtyřbodový, navíc právě s těmito soupeři bude mít VOKD v odvetách výhodu domácího prostředí, a tak má vše ve svých rukou.

Porubský soupeř, pražská Hvězda, naopak musí být svým vystoupením v baráži značně zklamán. Hned v úvodním kole se Hvězda představila právě na porubské půdě. V první třetině byli hosté namlsaní a odehráli velice dobrou partii, ale následně fyzicky odpadli a zápasu v následných dvou částech jasně dominovala Poruba. V dalších čtyřech střetnutích získali Pražané pouhý bod, a to když v Šumperku zachránili v poslední minutě remízový stav 5:5, ale hned v úvodu prodloužení vsítili šestou branku favorizovaní Draci. Na postup do extraligy ztrácí středeční soupeř Poruby již propastných deset bodů, a tak sen pražských mladíků o postupu se pomalu rozplývá.

1. kolo baráže: HC VOKD Poruba – HC Hvězda Praha 4 : 2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky:
6. Blažej (Kalina, Capcara), 27. Vajda (Řezáč), 41. Jelšík (Řezáč), 45. Capcara (Kalina, Blažej) - 9. Veselý (Krpata, Houdek), 57. Hybner (Culek).

obránce Petr Poláček

Soupisky obou soupeřů v posledním utkání

HC Hvězda Praha: Vokatý - Knesl, Šefl, Penniger, Antal, Nesnídal, Novák, Abrahám, Týbl, Houdek, Krpata, Veselý, Láska, Bílek, Nacházel, Hrubant, Culek, Hybner, Presheva, Rada, Výrut.

HC VOKD Poruba: Kubáň - Mlynář, Parma, Tomis, Spusta, Pindur, Špok, Poláček - Kalina, Blažej, Jelšík, Řezáč, Vajda, Richter, Šimkovič, Bartoš, Galajda, Voznica.

Tabulka baráže o extraligu po dvou odehraných kolech

1. HC Dukla Jihlava  			5 – 0 – 0 – 0    20:7   15 b.
2. HC VOKD Poruba			3 – 1 – 0 – 1    17:12  11 b.
3. HC VCES Hradec Králové	        2 – 0 – 1 – 2    11:9   7 b.
4. Valašský hokejový klub		1 – 1 – 2 – 1    13:12  7 b.
5. HK Mladí Draci Šumperk		0 – 2 – 0 – 3    11:20  4 b.
6. HC Hvězda Praha			0 – 0 – 1 – 4    10:23  1 b.

Rozhodčí jsou rovněž součástí hry..

Utkání mezi juniory Hvězdy Praha a VOKD Poruby bude řídit jako hlavní rozhodčí pan Štěpán Souček z Dobříše, na čarách mu bude vypomáhat příbramské duo – Václav Beneš a Milan Štofa.