Aprílový turnaj o pohár HC RT TORAX Poruba

Gabriela Juříková, 04.04.2017
Mnoho dní až měsíců příprav, za podpory vedení Hokejového klubu RT TORAX Poruba, města Ostravy, městské části Poruby a společnosti SAREZA, se rodičům a trenérům podařilo uspořádat třetí ročník turnaje o Pohár HC RT TORAX. Osm týmů s hokejisty ročníku 2009, případně hokejistkami ročníku 2008, se sjelo 1. dubna do RT TORAX ARENY, aby v několika utkáních změřily síly a hráči v dovednostních soutěžích ukázali, co se v zatím krátkém hokejovém životě naučili. Kdo zářil a komu se zase tolik nedařilo, ale odvezl si aspoň plno zážitků? Čtěte v článku!

Na turnaj přijali pozvání:
HC Horácká Slávia Třebíč, TJ Lokomotiva Česká Třebová, SK Prostějov 1913, HC Zubr Přerov, HK Nový Jičín, Rising Stars Pardubice a HC AZ Havířov. Osmým účastníkem byl pořádající klub HC RT TORAX Poruba pod trenérským vedením Květoslava Foltýna a Jiřího Trembače.

Soupiska Poruby:
Výtisk – Pěnčíková, Kubatík, Myšík, Kozák, Pelikán, Lamacz, Trávniček, Recman, Prokop, Veselý, Kuznik, Gážik

Týmy byly rozděleny do dvou skupin – Havířov, Přerov, Č. Třebová, Pardubice a Poruba, N. Jičín, Třebíč, Prostějov. Po odehrání vzájemných zápasů ve skupině se následně týmy dle umístění utkaly o konečné umístění.
Utkání o 7. místo:
SK Prostějov – Zubr Přerov 4:20
Utkání o 5. místo:
Horácká Slávia Třebíč – Česká Třebová 6:4
Utkání o 3. místo:
Nový Jičín – Dynamo Pardubice 7:15
Utkání o 1. místo:
RT TORAX Poruba – AZ Havířov 9:2

Během sobotního dne se konaly i dovednostní soutěže a ceny z těchto individuálních klání si odvezli hráči Prostějova, Havířova a Nového Jičína.
Velice kladně hodnocený turnaj všemi trenéry i přihlížejícími rodiči, kteří přijeli podpořit malé hokejisty i hokejistky, byl ukončen slavnostním vyhodnocením, kde byly předány každému týmu medaile, upomínkové předměty a sladká pozornost. Nejcennější trofej získal pořádající klub HC RT TORAX Poruba, když ve finále porazil HC AZ Havířov vysoko 9:2.

Skvělé výkony porubské mladší přípravky, která poslední březnový víkend vyhrála na ledě porubského zimáku i turnaj Capri Sonne, jsou výsledkem práce trenérů Foltýna, Šinala a Trembače. Samozřejmě, že i svědomitého a vstřícného přístupu rodičů, kteří dětem vytváří podmínky pro hokejový růst. Rodičům patří velký dík i za organizaci a zdárný průběh turnaje.
Poděkování organizační tým turnaje vyslovuje také vedení HC RT TORAX Poruba, společnosti SAREZA, statutárnímu městu Ostrava a městské části Poruba a v neposlední řadě i trenérům za kamarádské, ale důsledné vedení hráčů, díky čemuž mohli zažít radost z prvního místa.

Fotogalerie z turnaje

Autor: Jan Myšík