A-tým vstoupil do přípravy pod taktovkou Martina Smetáka, kádr se prakticky nemění

Lukáš Bajgar, 05.05.2014
Hokejistům HC RT TORAX Poruba 2011 v pondělí skončilo krátké období, kdy mohli nabrat síly po úspěšné minulé sezoně, a již se opět sešli v kabině, aby započali dril na ročník následující. Hlavní změna je čekala právě v hráčské kabině, kde jim první pokyny nepředával nyní již trenér Prostějova Tomáš Sršeň, ale nově zvolený lodivod Martin Smeták. Nečeká jej snadná úloha, ambice týmu budou opět vysoké, k dispozici však bude mít asistenta Romana Kotalu a zpočátku i Pavla Hinnera, generálního manažera klubu.

"Kádr pro letošní ročník zůstává vesměs stejný," prozrazuje na úvod generální manažer Pavel Hinner. "Ze sestavy vypadl Rudolf Wolf, jenž se rozhodl ukončit aktivní hráčskou kariéru, čímž mu chci velice poděkovat za vše, co pro porubský hokej odvedl. Nadále se chce věnovat trenérské kariéře. Miroslav Javín započne sezonu individuálně. Tým povede jakožto hlavní trenér Martin Smeták, jeho asistentem bude stejně jako vloni Roman Kotala."

"Ambice týmu zůstávají stejné jako loni, chceme se pohybovat v nejvyšších patrech tabulky," mírně odkrývá karty. "Na posílení kádru se intenzivně pracuje, ale v současnosti nemůžeme konkrétní jména ještě říct. Tým byl ale posílen o mladé hráče, z ročníku 1993 se letní přípravy zúčastní Jan Puškár, David Maček, Dalibor Mihal, Jan Pasker a Tomáš Král. Z ročníku 1994 pak Dalibor Soukal a Jakub Baca."

"Letní příprava začala v pondělí 5. května a potrvá do konce června. Hráče čeká dvakrát týdně led a třikrát týdně kolekce sportů jako spinning, posilovna či využijeme sportoviště v okolí," dodává na konec Pavel Hinner. "27. července začíná finální příprava na ledě a na první zápas se mohou fanoušci těšit 7. srpna, soupeř ještě není znám. V termínu od 13. - 16. srpna hostíme tradiční Pohár RT TORAX za účasti zajímavých celků nejen z blízkého okolí."

Fotogalerie z prvního tréninku

Trénink začal hromadnými silovými výběhy
Ač byl již podvečer, slunce příjemně hřálo
Zprava: Maček, Seidler, Zuber, Buček